Akryl szpachlowy – czym jest i jak z niego korzystać?

Opublikowany przez

Akryl szpachlowy – czym jest i jak z niego korzystać?

Uzupełnienie ubytków i pęknięć z powierzchni ścian to absolutny warunek udanego remontu. Dzięki dobrze dobranemu akrylowi szpachlowemu te prace mogą przebiegać zdecydowanie sprawniej. Sprawdźmy, jak osiągnąć najlepszy efekt!

Czym jest akryl szpachlowy?

O ile wiele osób przeprowadzających samodzielnie remonty lubi malowanie ścian, zdecydowanie większym problemem jest uzupełnianie ubytków, bez którego trudno wyobrazić sobie tę pracę. W tym przypadku konieczne będzie sięgnięcie po odpowiednie preparaty i narzędzia.

Akryl szpachlowy to zaawansowana masa szpachlowa, która jest wybierana zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów majsterkowania za sprawą wszechstronności i łatwości w użyciu. Dzięki unikalnej formule akryl szpachlowy pozwala na błyskawiczne i efektywne naprawy wszelkich ubytków, pęknięć czy nierówności na ścianach i sufitach. Gwarantuje idealnie gładkie podłoże gotowe do malowania już po zaledwie 20 minutach od aplikacji.

Co ważne: to rozwiązanie bezwonne i bezpieczne dla różnorodnych materiałów. Pozwala połączyć ze sobą wysokie tempo pracy i jakość wykończenia. Akryl szpachlowy możesz stosować niezależnie od tego, czy masz do czynienia z tynkami gipsowymi, płytami gipsowo-kartonowymi czy nawet drewnem.

Dodatkowymi zaletami jest łatwa aplikacja, szybkie utwardzanie oraz możliwość szlifowania. Profesjonalne efekty osiągniesz więc bez konieczności angażowania specjalistów. Wybierając akryl lekki szpachlowy, będziesz w stanie idealnie przygotować ściany do malowania, oszczędzając przy tym sporo czasu i środków.

Jak używać akrylu szpachlowego krok po kroku

Jak proste mogą być prace przygotowawcze? Sprawdź krok po kroku, jak należy używać dostępnego na tej stronie https://lakma.pl/lakma_lekki_akryl_szpachlowy,pid-44 akrylu szpachlowego Lakma:

  1. Przygotowanie podłoża: upewnij się, że powierzchnia, na którą będziesz nakładać akryl, jest odpowiednio przygotowana. Powinna być nośna, czysta, wolna od kurzu, pyłu, tłuszczu, smaru i innych substancji osłabiających przyczepność. W przypadku podłoży o dużej nasiąkliwości zaleca się wcześniejsze zagruntowanie.

  2. Przygotowanie dozownika: przed użyciem akrylu obetnij końcówkę kartusza, pozostawiając część gwintu. Aplikator nakręć na gwint i obetnij pod kątem, dostosowując szerokość do wykonywanej spoiny.

  3. Sposób użycia: akryl nakładaj za pomocą pistoletów ręcznych lub pneumatycznych, takich samych jak w przypadku np. silikonów. Nałożoną masę można wygładzać szpachelką zmoczoną w wodzie, co pozwoli na uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni.

  4. Czyszczenie narzędzi: po zakończeniu pracy narzędzia umyj wodą, aby zapobiec utwardzeniu resztek produktu.

  5. Malowanie: utwardzony produkt w przypadku standardowych zastosowań należy zabezpieczyć tynkiem, farbą lub innymi materiałami wykończeniowymi. Akryl szpachlowy nadaje się do malowania już po 20 minutach od użycia.

Akryl szpachlowy – zastosowanie

Jak widzisz, charakterystyka akrylu lekkiego szpachlowego i niezwykle prosta aplikacja sprawiają, że ten środek po prostu warto mieć pod ręką podczas różnego typu prac remontowych. Przede wszystkim doceniasz go, przygotowując ściany i sufity do malowania. To najprostszy sposób na uzupełnienie ubytków i uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni. Sprawdzi się także podczas spoinowania, w tym podczas montażu płyt kartonowo-gipsowych. To bardzo uniwersalny sposób na naprawę pęknięć i szczelin pojawiających się na różnego typu powierzchniach budowlanych.

artykuł reklamowy

Brak tagów 0