przeglądana kategoria Graffiti

FOTOTAPETY GRAFFITI

Poznaj moc koloru! Fototapety graffiti w natarciu!
Kiedyś była to forma sztuki niezwykle niszowa, taka, którą interesowali się wyłącznie bardzo młodzi ludzie. Dzisiaj jednak ta sytuacja bardzo się zmieniła, a fototapety graffiti stały się tym pomysłem na udekorowanie przestrzeni, na który z całą pewnością warto postawić wtedy, kiedy chce się mieć bardzo stylowe i niesztampowe wnętrza.

Intensywne barwy, intensywne piękno!
Fototapety graffiti mają to do siebie, że zawsze utrzymane są w pełnej intensywności kolorystyce. Dlatego też wtedy, kiedy pojawia się one w danym wnętrzu, nie powinny mieć nazbyt mocnej konkurencji. W tym przypadku bowiem niestety nietrudno byłoby osiągnąć efekt aranżacyjnego kiczu i chaosu, a na taką właśnie opcję z pewnością nikt nie chce sobie pozwolić. Zadbajmy zatem o to, by ta stylowa ozdoba była głównym elementem dekoracji konkretnej przestrzeni – a wtedy na pewno osiągniemy zamierzone efekty aranżacyjne.
Warto pamiętać także o tym, aby fototapety graffiti zestawiać z innymi nowoczesnymi niezwykle elementami wyposażenia wnętrza. Mowa chociażby o minimalistycznym stoliku kawowym czy też futurystycznej lampie, dzięki której efekt ów będzie w przestrzeni dodatkowo podkreślony.
Sztuka street art fascynuje Polaków od pewnego czasu coraz bardziej, dlatego też i fototapety graffiti znalazły dla siebie miejsce w różnego typu przestrzeniach. Gdzie najchętniej są one montowane? Pora to sprawdzić!
Fototapeta graffiti – gdzie warto ją umieścić?
Ten typ naściennej ozdoby zawsze najlepiej obroni się tam, gdzie mieszkają młodzi ludzie, w mieszkaniach seniorów zdecydowanie rzadziej spotkać można taką eksplozję kolorów. Pokoje nastolatków albo studentów są wręcz stworzone do tego, by zaskakiwały niebanalnymi dekoracjami naściennymi (a do takich przecież bez wątpienia fototapety graffiti należą). Czasami te modele odwołują się wprost do konkretnych motywów znanych nam ze świata sztuki, niekiedy zaś stanowią zupełnie nowe odsłony tej ogromnej dawki kolorów. Coraz więcej egzemplarzy do wyboru to dzisiaj wręcz stuprocentowa pewność tego, że każdemu z kupujących uda się znaleźć dla siebie dokładnie taki model, jaki sobie uprzednio wymarzył.
Niech się jednak nikomu nie wydaje, że sztuka ulicy w formie fototapety graffiti sprawdzi się wyłącznie w przestrzeniach polskich mieszkań oraz domów. Bardzo chętnie jest wykorzystywana także w innego typu wnętrzach. Jakich konkretnie? Mowa chociażby o modnych klubokawiarniach, w których ścierają się różne motywy aranżacji wnętrz. Jest trochę nowoczesności jest nieco klimatu vintage, nie brakuje także nawiązań do świata natury. Wszystko po to, by taki właśnie misz-masz mógł stanowić niebanalną ozdobę przestrzeni. Niech nikogo zatem nie dziwi, że są fototapety graffiti i tutaj są tak chętnie wykorzystywane!
Również w przestrzeniach sklepów oferujących odzież typu streetwear nierzadko można spotkać fototapety graffiti. Ten klimat bowiem bardzo dobrze wpisuje się w styl ulicznej mody, która sporo czerpie z hip-hopu. Jest zatem bajecznie kolorowo, a printy, które się pojawiają, na pewno nie należą do sztampowych, subtelnych czy też delikatnych. Mają jednak w sobie bardzo wiele tego niezwykłego blasku i koloru, dzięki któremu młodzi ludzie wprost za nimi przepadają.
Na szczęście sztuka uliczna nie jest dziś uznawana za tę drugiej kategorii, która stoi nieco na uboczu. Wielu jej twórców (na czele z Banksy’m) pokazało bowiem, że można stworzyć coś fantastycznego, co absolutnie z klasycznym światem sztuki nie ma nic wspólnego. Wszystko wskazuje zatem na to, że fototapety graffiti nadal będą się w naszym kraju cieszyły sporym zainteresowaniem i że ciągle pojawiały się będą nowe, fantastyczne wzory, dzięki którym przestrzenie zyskają moc koloru i moc niezwykłości!
Jak kształtują się ceny?
Wiele osób, dla których fototapeta graffiti byłaby sposobem na ciekawe udekorowanie przestrzeni, obawia się nieco tego, że tego typu ozdoby mogą kosztować sporo. Na szczęście jednak nie jest to prawda, można za naprawdę przystępne kwoty stać się szczęśliwym posiadaczem modelu, który sprawi, że nawet zwyczajna i nieco banalna do tej pory przestrzeń nabierze charakteru!

Uprzejmie informujemy


czwartek, 23 grudnia, 2021

Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, że od dnia 24 grudnia 2021r. do 7 stycznia 2022r sklep będzie nieczynny Wszystkie zamówienia które zostały dodane i opłacone do dnia 24 grudnia 2021r zostaną zrealizowane bezproblemowo W imieniu całego zespołu Fototap.pl życzę Państwu zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Mam nadzieję, że nadchodzący świąteczny czas będzie wypełniony ciepłem oraz radością, a Nowy ...

Przeczytaj