przeglądana kategoria Parawany

PARAWANY

Najmodniejsze parawany do pokoju dla Ciebie!

Parawan do pokoju to element wystroju o funkcji praktycznej i estetycznej, który od kilku już sezonów cieszy się w naszym kraju ponadprzeciętnym powodzeniem. I bardzo dobrze! Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że dziś parawany ozdobne przeżywają swój wielki renesans. Ten fakt kompletnie nas nie dziwi, wszak parawan ozdobny jako rodzaj przenośnego mebla jest w stanie w znakomity sposób wydzielić różne strefy w pomieszczeniu, stanowi ponadto fantastyczny i szalenie niebanalny element dekoracyjny. Wbrew pozorom to nie tylko rozwiązanie do małych przestrzeni, bowiem parawan ozdobny świetnie sprawdzi się również w naprawdę obszernych wnętrzach.

Warto zdawać sobie sprawę z faktu, iż pierwsze parawany dekoracyjne pojawiły się na terenie Chin w ósmym wieku. Stały się wtedy znakomitym rozwiązaniem na uporczywe przeciągi, dlatego też parawany drewniane stosowano wówczas z wielkim powodzeniem. Po pewnym czasie poznali je również Japończycy. Czy szybko parawany pokojowe dotarły na Stary Kontynent? Zdecydowanie nie, potrzeba było aż dziewięciu wieków od ich wynalezienia. Ale kiedy Europejczycy zobaczyli parawany do pokoju, od razu zachwycili się pomysłowością ich twórców, zwracając uwagę zarówno na ich właściwości natury praktycznej, jak i estetycznej.

Mnóstwo wzorów, mnóstwo kolorów, mnóstwo możliwości!
Na szczęście w dzisiejszych czasach producentom udało się w stu procentach zadbać o to, by parawany dekoracyjne stanowiły idealny wprost mariaż estetycznego, interesującego wyglądu oraz walorów typowo praktycznych. Bardzo nas cieszy, że udostępniliśmy Klientom aż kilkaset fantastycznych wzorów. W sklepie Fototap.pl stale pojawiają się kolejne ozdoby do pokoju. Tak naprawdę tego typu ścianka (bo tak parawan pokojowy można byłoby określić) z powodzeniem stanowić może najistotniejszy element dekoracyjny całego pomieszczenia. W tym przypadku warto zadbać o zmniejszenie liczby innych ozdób, by nie osiągnąć niepożądanego efektu chaosu aranżacyjnego.
Parawany pokojowe do każdego rodzaju wnętrza!
Na szczęście zadbano w odpowiedni sposób o to, aby każdy z Klientów mógł wybrać dokładnie taki parawan do pokoju, który będzie idealnie dopasowany do wnętrza jego domu, mieszkania, biura czy też firmy. Wszak projektanci doskonale zdają sobie sprawę z faktu, iż dzisiejsza aranżacja wnętrz to tak naprawdę ogromna różnorodność. Przygotowali zatem urozmaicone pod każdym względem modele pokojowe. Przykład? Jedni pragną, by wnętrze ich domu prezentowało się minimalistycznie, by był urządzony z bardzo dużą dawką prostoty. Wybierają więc monochromatyczny parawan ozdobny.
Inni natomiast są wiernymi fanami klimatów eklektycznych, eksplozji kolorów, wielu różnego rodzaju zdobień umieszczonych na jednej przestrzeni, są zatem za tym, by bardzo kolorowe parawany dekoracyjne pojawiły się w ich czterech ścianach. Nie brak także w naszym kraju zwolenników stylu prowansalskiego (ze sporą ilością fioletowych, szarych, wrzosowych oraz białych elementów). Im na szczęście także uda się bez najmniejszego chociażby problemu odnaleźć dokładnie taki parawan do pokoju, jaki w stu procentach jest w stanie spełnić wszelkie ich oczekiwania. A co z osobami, które urządziły swój dom, mieszkanie czy salon w stylu glamour? One również znajdą dla siebie modne i stylowe egzempalrze pokojowe. Wiele wzorów z eleganckimi i gustownymi motywami czeka tylko na to, by je kupić i umieścić w przeznaczonym ku temu miejscu.
Każdy znawca aranżacji wnętrz zapewne doskonale zdaje sobie sprawę z tego, iż w dzisiejszych czasach klimaty skandynawskie są w naszym kraju (i nie tylko tutaj) szalenie popularne. Dlatego producenci musieli i o tym pamiętać, dlatego też przygotowali dla Klientów parawany do pokoju, które idealnie się w ów klimat wpisują. Podobnie jest, gdy w grę wchodzą także inne rodzaje i typy pomieszczeń, chociażby te stworzone w stylu angielskim, francuskim, vintage, retro, industrialnym czy też loftowym. Jeśli zaś chodzi o parawany pokojowe, w ofercie występują egzemplarze wprost idealnie sprawdzające się w każdym z tych przypadków. Wszak ich producenci doskonale zdają sobie sprawę z faktu, iż Polacy urządzają swoje wnętrza w bardzo różny sposób, mają zatem różne potrzeby i oczekiwania, muszą im zagwarantować dokładnie takie parawany ozdobne, o jakich szczerze marzyli.
Kiedy potrzebny jest parawan pokojowy?
Klienci do wyboru mają zarówno parawany pokojowe stworzone z trzech części, jak i z pięciu. Nie da się ukryć, iż gdyby nie gustowne i stylowe pokojowe parawany ozdobne, często trudno byłoby ukryć mniej reprezentacyjną część wnętrza (chociażby fragment pokoju w kawalerce, salonu kosmetycznego czy gabinetu fryzjerskiego lub pokoju dziennego). Wszak zakrywanie na siłę chociażby niezbyt ładnej ściany czy też salonowego zaplecza czymś, co nie jest estetycznie i ciekawie wykonane, z pewnością mijałoby się z celem. Dlatego właśnie powstały modne i nowoczesne parawany do pokoju.
Na szczęście jednak dzięki temu, że istnieją parawany dekoracyjne, wydzielenie strefy w mieszkaniu staje się bardzo proste. Najczęściej dekoracje drewniane spotykamy w kawalerkach oraz w mieszkaniach, salonach czy domach, w których dominują duże, otwarte przestrzenie (na przykład tych o charakterze loftowym). Od kilku już lat bowiem Polacy bardzo lubią tego typu pomieszczenia, są one znacznie bardziej modne niż niewielkie pokoiki w blokach z wielkiej płyty (jednak i w tych ostatnich parawan pokojowy może bardzo dużo zdziałać).
Warto jeszcze raz podkreślić, skąd tak naprawdę owe elementy dekoracyjne pochodzą. Otóż pierwotnie parawany do pokoju stosowane były wyłącznie na Dalekim Wschodzie, miały chronić mieszkańców przed przeciągami w domach. Dziś ich funkcji jest znacznie więcej, nikt raczej nie traktuje ich jako ochrony przed wiatrem. Za to w roli elementu odgradzającego poszczególne miejsca o różnych funkcjach w danym pomieszczeniu lub też zasłaniającego tego, czego nie chcemy pokazać naszym gościom w domu bądź też klientom w gabinecie, parawany do pokoju sprawdzają się one idealnie.
Wspomnijmy też o tym, że coraz częściej modele ozdobne w biurach, firmach oraz siedzibach różnego typu instytucji. Dlaczego? Wszak gdy na stosunkowo małej powierzchni pracuje wiele osób (przyjmując dodatkowo petentów), aż prosi się o to, by pomieszczenie podzielone zostało na poszczególne strefy właśnie w ten sposób – parawany do pokoju sprawdzą się doskonale.
Oczywiście w przypadku miejsc tego typu wybiera się raczej spokojne printy i kolory, gdy chodzi o egzemplarze ozdobne, natomiast w prywatnym domu czy też mieszkaniu jak najbardziej możemy sobie tu pozwolić na odrobinę szaleństwa. Tak naprawdę parawan pokojowy zawsze powinien być dostosowany do stylu i kolorystyki danej przestrzeni, bowiem tylko wtedy będzie mógł pełnić swoją funkcję w stu procentach. Kiepsko dobrany parawan do pokoju czy biura byłby z pewnością elementem aranżacyjnego kiczu czy chaosu, a do tego zapewne nikt nie chciałby dopuścić.
Najpopularniejsze modele, czyli co jest dziś modne?
Parawany do salonu z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz większą popularność. Pojawiają się zarówno w pokojach dziecięcych, jak i czterech kątach należących do nastolatków, wiodą również prym w mieszkaniach studenckich, sypialniach, pokojach dziennych, przeznaczonych do pracy gabinetach. Nietrudno spotkać parawan do pokoju także we wnętrzach loftowych, takich, w których mamy do czynienia z pokaźnych rozmiarów otwartymi przestrzeniami. Parawany dekoracyjne sprawdzają się świetnie również i w gabinetach i salonach kosmetycznych, SPA czy fryzjerskich. I bardzo dobrze, że tak się dzieje! Widać wyraźnie, iż parawany pokojowe są niezwykle uniwersalnymi przenośnymi meblami!
Można bardzo wyraźnie zaobserwować, że jest ostatnimi czasy grupa modeli cieszących się ponadprzeciętną popularnością. Mowa tu chociażby o kultowych już egzemplarzach 3d, takie parawany do pokoju wybierają przede wszystkim miłośnicy innowacyjnych, niebanalnych, modnych rozwiązań. W tym przypadku mamy do czynienia ze swego rodzaju grą ze zmysłem wzroku obserwatora – wydaje się bowiem, że print niemalże wychodzi z powierzchni dekoracji, znajdując się bardzo blisko patrzącego, trudno zatem się dziwić, ze takie właśnie parawany pokojowe są dziś popularne. Tego rodzaju parawany ozdobne, gdy tylko się pojawiły, rozpoczęły wielką rewolucję w dziedzinie aranżacji wnętrz. Dziś wybierają trójwymiarowe parawany dekoracyjne zwłaszcza ci Klienci, którzy pragną podkreślić nowoczesny charakter wnętrza swojego domu, mieszkania lub biura. Są one również częstym wyborem tych, którzy zdecydowali, że właśnie parawan do pokoju stanie się najważniejszym elementem ozdobnym w danym pomieszczeniu.
Najpopularniejsze parawany do pokoju, czyli jakie?
Od pewnego czasu ponadprzeciętnym powodzeniem cieszą się w naszym kraju także te parawany dekoracyjne, w przypadku których print stanowi faktura różnego typu materiałów. Mogą być to chociażby kamienie, cegły, drewno czy też beton. Ich bardzo dużą zaletą jest to, że same w sobie są dość oszczędne pod względem dekoracji, dlatego też stanowią element, który nie rzuca się w oczy od razu po przekroczeniu progu danego pomieszczenia. Bardzo często te parawany do pokoju zatem ustawiane tam, gdzie pierwsze skrzypce grają inne elementy dekoracyjne, jak chociażby bardzo wzorzysty dywan, kolorowa sofa czy też wielobarwne zasłony.
Nie możemy wprost nie wspomnieć w tym miejscu także o innego typu modelach, te z motywami kwiatowymi to bowiem od pewnego czasu niekwestionowany hit. Nie od dziś wiadomo bowiem, że florystyczne dekoracje są uwielbiane od wielu, wielu lat, nawet do pomieszczenia urządzonego z dużą dawką prostoty są w stanie wprowadzić przytulność, ciepło i rodzinna atmosferę. Urocze czerwone maki, wielokolorowe tulipany, delikatne róże czy też wielokolorowe kwiaty polne – naprawdę jest w czym wybierać, te parawany do pokoju mają w sobie mnóstwo niezwykłego uroku! Tego rodzaju element dekoracyjny idealnie sprawdza się zwłaszcza w typowo kobiecych wnętrzach.
Wspaniałe pejzaże nadmorskie, górskie, leśne także okazały się w tym przypadku strzałem w dziesiątkę (warto dodać, iż nie tylko parawany do pokoju z tymi motywami są bardzo popularne, wymienić trzeba bowiem również obrazy czy fototapety). Kompletnie nas ów fakt nie dziwi, wszak kto nie chciałby patrzeć na nie, marząc jednocześnie o nadchodzących wakacjach bądź też wspominając ubiegłoroczny urlop? Tego typu parawan ozdobny wspaniale komponuje się w najróżniejszego typu wnętrzach, świetnie wygląda zarówno w przestrzeniach loftowych, jak i skandynawskich, urządzonych w stylu klasycznym czy też vintage. Na szczęście stale pojawiają się nowe egzemplarze, zatem każdy z pewnością jest w stanie wybrać dokładnie taki parawan do pokoju, jaki pasuje w stu procentach do reszty pomieszczenia.
To jest dzisiaj trendy!
Wspomnijmy też kilka słów o innych nieco egzemplarzach, bowiem parawany do pokoju monochromatyczne to coraz częstszy wybór mieszkańców naszego kraju. Decydują się na ich zakup ci, którym zależy na poruszaniu się w obrębie przestrzeni prostych i minimalistycznych, te parawany dekoracyjne są w stanie ozdobić pomieszczenie modnie i stylowo.
Zainteresowanie Orientem jest ostatnimi czasy w naszym kraju coraz większe. Trudno wszak dziwić się temu, że również parawany do pokoju 3-częściowe z motywami Buddy, orchidei, gejsz czy drzew kwitnącej wiśni cieszą się obecnie ponadprzeciętną popularnością. Takie właśnie parawany ozdobne są w stanie zaprosić do wnętrza sporą dawkę egzotyki oraz oryginalności. Chociaż Daleki Wschód zdecydowanie z Polską nie sąsiaduje, widać wyraźnie, iż mieszkańcy naszego kraju czerpią inspirację z tamtejszych rejonów, kiedy urządzają wnętrza swych domów, mieszkań czy biur. Trzeba przyznać, iż te elementy dekoracyjne szalenie interesująco i niebanalnie się prezentują, sprawiają, że pomieszczenie zwyczajne, urządzone klasycznie i z dużą dawką prostoty zyskać może zupełnie nowy charakter. Niezwykle modne stały się ostatnimi czasy również parawany dekoracyjne z różnego typu napisami. Są one w stanie wprowadzić dawkę świeżości i oryginalności do czterech ścian, w których się pojawią. Do wnętrz fanów graffiti idealnie pasują parawany ozdobne z tym właśnie motywem. Bajecznie kolorowe, szalenie oryginalne, stylowe i modne – dzięki nim na pewno nie będziemy mieli do czynienia z przestrzenną nudną czy sztampową.
Wielbicielom podróży spodobają się na pewno te parawany do pokoju, które przedstawiają mapy świata. Jest to niezwykle interesujący i niesztampowy pomysł na ozdobienie mieszkania globtrotterów. Oczywiście kupujący mają tutaj do wyboru zarówno parawany ozdobne z mapami świata w wydaniu nowoczesnym, jak i parawany dekoracyjne utrzymane w stylu vintage. Każdorazowo należy dobrać egzemplarz do stylu, jaki w danych czterech ścianach pansuje.
Parawany do pokoju 5-częściowe przedstawiające urocze uliczki Włoch, Francji, Grecji albo Portugalii poprawią humor każdemu domownikowi – nawet w bardzo ponury listopadowy poranek. Bijące z nich ciepło, energia i kolory to świetny pomysł na urozmaicenie przestrzeni urządzonej z dużą dawka prostoty. Dlatego te właśnie parawany dekoracyjne coraz częściej są przez mieszkańców naszego kraju nabywane.
Parawany do pokoju i co warto o nich wiedzieć?
Oczywiście jeśli w grę wchodzą parawany do pokoju, najistotniejsze są walory natury estetycznej. Ale typowo praktyczne zalety także warto podkreślić. Każdy dostępny w naszym sklepie parawan dekoracyjny powstał wyłącznie z materiałów najwyższej jakości oraz przy zastosowaniu najnowocześniejszych technik. Dzięki temu jest solidny, trwały i wytrzymały (mimo swojej lekkości, która jest bardzo przydatna przy przenoszeniu go w inne miejsce). Parawany do pokoju jako mobilne rodzaje mebli przenośnych są w stanie posłużyć przez wiele lat, niezmiennie pozostając w idealnym stanie.
Odmień wnętrza, wykorzystując parawan do pokoju!
Musimy wspomnieć o tym, iż na walorach typowo estetycznych wcale nie kończy się niezwykłość tego typu rozwiązań. Wszak wiedzieć warto chociażby o tym, że parawan do pokoju zawsze wykonany jest również z wielka dbałością o detale, dokładnie i solidnie. Ma bowiem służyć mieszkańcom przez długie lata, niezmiennie pozostając w idealnym stanie. Do jego stworzenia każdorazowo używa się najwyższej jakości materiałów. Sprawia to, że kolory owej niebanalnej dekoracji nie blakną i nie tracą swojej intensywności. Widać wyraźnie, iż parawany do pokoju stanowią idealny mariaż piękna i funkcjonalności. Dlatego tak chętnie używają go rodzice dzieci zamieszkujących wspólny pokój, właściciele kawalerek i mieszkań typowo loftowych, osoby pracujące w salonach kosmetycznych czy przychodniach medycznych. Warto zatem zamówić parawan do pokoju dla siebie i cieszyć się z jego rozlicznych zalet!

Uprzejmie informujemy


czwartek, 23 grudnia, 2021

Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, że od dnia 24 grudnia 2021r. do 7 stycznia 2022r sklep będzie nieczynny Wszystkie zamówienia które zostały dodane i opłacone do dnia 24 grudnia 2021r zostaną zrealizowane bezproblemowo W imieniu całego zespołu Fototap.pl życzę Państwu zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Mam nadzieję, że nadchodzący świąteczny czas będzie wypełniony ciepłem oraz radością, a Nowy ...

Przeczytaj