przeglądana kategoria Zen

OBRAZY ZEN

Motywy zen w Twoich przestrzeniach
Orientalne motywy od pewnego czasu stają się coraz bardziej popularnymi w naszym kraju. Dlaczego tak się dzieje? Zapewne niemały wpływ na ową sytuację ma to, że Polacy coraz więcej podróżują, coraz bardziej fascynują się szeroko pojęta kulturą japońską, coraz bardziej brakuje im relaksu i odpoczynku codziennym życiu. Nie da się ukryć, że dalekowschodnie motywy są też po prostu bardzo interesujące pod względem wizualnym, dlatego też tak chętnie zapraszamy je do swoich czterech ścian.

Jakie obrazy zen warto wybrać do swoich przestrzeni?
Niech się nikomu nie wydaje, że trzeba wyznawać w codziennym życiu buddyzm, aby obrazy zen umieścić na ścianach w swoich pomieszczeniach. Wcale tak bowiem nie jest. Jednak kiedy ta estetyka nam po prostu odpowiada, nie wahajmy się zaprosić jej do swoich wnętrz, na pewno bowiem dużo one na tym zyskają.
Kiedy będziemy wybierać odpowiedni dla siebie egzemplarz, zastanówmy się starannie nad kilkoma kwestiami. Po pierwsze jeśli w grę wchodzą obrazy zen, musimy pamiętać o naszych indywidualnych preferencjach i gustach. Model ozdobny, który wybierzemy, ma nam bowiem towarzyszyć przez wiele lat, nie należy zatem kupować czegoś, co nie do końca nam odpowiada. Ponadto śledzić warto aktualne trendy w modzie. Tylko wtedy bowiem uda nam się na pewno wybrać takie obrazy zen, które w stu procentach zdołają nas usatysfakcjonować. Nie bez znaczenia jest oczywiście i to, aby wybrać model dopasowany pod względem stylu oraz kolorystyki do całości przestrzeni. Tylko w ten sposób unikniemy bowiem tego, że zamiast stylowej przestrzeni będziemy mieć efekt aranżacyjnego kiczu czy też chaosu.
W jakiego typu wnętrzach obrazy zen będą odpowiednie?
Na pewno warto pomyśleć o tym, żeby klimat Dalekiego Wschodu wyczarować w pokoju dziennym. Ten bowiem (zwany w naszym kraju innymi słowy pokojem gościnnym dużym pokojem czy też salonem) pełni bardzo istotną funkcję każdym domu lub mieszkaniu. To głównie w nim domownicy się spotykają (ma wszak największe rozmiary ze wszystkich pomieszczeń, to tutaj zapraszani są także goście). Niezależnie od tego, czy ta przestrzeń urządzona jest minimalistycznie czy też udekorowana w stylu „na bogato”, warto oczywiście pomyśleć o tym, by obrazy zen się w niej pojawiły.
Wizytówką każdego domu lub mieszkania jest natomiast przedpokój. To do niego jako pierwszego wchodzimy, to z niego jako ostatniego wychodzimy. Dlatego też trzeba zadbać w pełni o to, aby to pomieszczenie stanowiło prawdziwą oazę stylu i designu. Kiedy zatem modne i stylowe obrazy zen pojawia się w takim wnętrzu, dodadzą mu całe mnóstwo charakteru.
Warto wspomnieć także o przestrzeni łazienki, która jak najbardziej domaga się uwagi. Kiedy jest ona urządzona i udekorowana w sposób stylowy o i niebanalny, branie energetycznego prysznica albo relaksującej kąpieli będzie w znacznym stopni uprzyjemnione. Kiedy zatem wprowadzimy chociażby obrazy zen z wizerunkami uśmiechniętego Buddy albo też przedstawiające storczyki czy też jeszcze inne charakterystyczne dla owego nurtu motywy, bardzo szybko okaże się, że właśnie stworzyliśmy sobie w owej przestrzeni prawdziwą oazę piękna i harmonii na najwyższym poziomie. Nic więc dziwnego, że obrazy zen tak często i do tych pomieszczeń z wielkim upodobaniem trafiają!
Nie zapominajmy rzecz jasna także o gabinetach przeznaczonych do pracy. Wbrew pozorom ich dobrze urządzenie i udekorowanie wcale nie należy do najprostszych. Dlaczego tak się właśnie dzieje? Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że stylowa przestrzeń to nie tylko biurko, krzesło i oświetlenie, to takie wnętrze, w którym wykonywanie codziennych zawodowych obowiązków stanie się prawdziwą przyjemnością. Dlatego właśnie obrazy zen warto i tutaj zastosować, by nie czuć nieprzyjemnego stresu i zdenerwowania, zamieniając tego typu emocje na spokój i komfort.
A co z sypialnią? To wnętrze zostawiliśmy co prawda na koniec, jednak ono tak naprawdę najbardziej pretenduje do tego, by pojawiły się w nim pełne delikatności obrazy zen. Styl dalekowschodni na pewno pomoże nam osiągnąć błogostan podczas wieczornego odpoczynku i zyskać znakomite samopoczucie o poranku.
Ile to kosztuje, czyli jak kształtują się ceny?
Na szczęście obrazy zen można dzisiaj nabyć w niezwykle przystępnych cenach. Co oznacza to w praktyce? Że można sobie z wielkim powodzeniem zagwarantować sto procent stylu w przestrzeniach nawet wtedy kiedy nie dysponuje się zbyt dużym budżetem na ten cel. Ten fakt z całą pewnością jest w stanie bardzo ucieszyć wszystkie te osoby, które mają zamiar przeobrazić nieco swoje wnętrza, będąc jednocześnie bardzo oddanymi fanami klimatów dalekowschodnich. Okazuje się, że orientalne motywy są dzisiaj istnym strzałem w dziesiątkę, a obrazy zen polecają się do polskich domów i mieszkań!

Uprzejmie informujemy


czwartek, 23 grudnia, 2021

Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, że od dnia 24 grudnia 2021r. do 7 stycznia 2022r sklep będzie nieczynny Wszystkie zamówienia które zostały dodane i opłacone do dnia 24 grudnia 2021r zostaną zrealizowane bezproblemowo W imieniu całego zespołu Fototap.pl życzę Państwu zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Mam nadzieję, że nadchodzący świąteczny czas będzie wypełniony ciepłem oraz radością, a Nowy ...

Przeczytaj