przeglądana kategoria Afrykańskie

OBRAZY AFRYKAŃSKIE

Czarny Ląd i jego niezwykła atmosfera. Można się zachwycić!
Jeszcze do niedawna typowo kolonialne afrykańskie klimaty nie były w naszym kraju zbyt popularne, jeśli chodzi o dekorowanie wnętrz. Sytuacja jednak w dużym stopniu zmieniła się wtedy, kiedy Polacy zaczęli coraz częściej wyjeżdżać poza Europę i kiedy poznali piękno Afryki. Są także ci, którzy bardzo się owym lądem interesują i choć nie mieli póki co okazji jego odwiedzenia, to chętnie aranżują motywy z nim związane w swoich wnętrzach. Dlatego właśnie obrazy afrykańskie pojawiają się z wielkim powodzeniem w sporej liczbie polskich wnętrz, zachwycają wszystkich swoją oryginalnością oraz nietuzinkowością.

Inspiracje etniczne to bardzo dobry trop!
Kiedy zdecydujemy się na to, by zaaranżować obrazy afrykańskie w swoich czterech ścianach, możemy liczyć na bardzo ciekawe efekty. Na pewno dzięki typowym dla tego kontynentu barwom (bardzo ciepłym) uzyskamy efekt niesamowitej wręcz przytulności. Modeli do wyboru jest coraz więcej, bowiem twórcy takich dzieł dbają bardzo o to, by zagwarantować fanom piękna same najbardziej stylowe modele do wyboru. Dzięki temu kupujący mogą liczyć na to, że dla każdego znajdzie się idealny egzemplarz i to w dodatku dostępny w bardzo przystępnej cenie.
Głębia kolorów to jedna z najważniejszych zalet takiej właśnie opcji. Pojawia się przepiękny, nasycony kolor pomarańczowy, który często towarzyszy żółtemu. Nie brak jest także brązu, dzięki któremu całość prezentuje się nader stylowo. Warto zatem pomyśleć o tym, by obrazy afrykańskie pojawiły się w przestrzeniach jako ich główne dekoracyjne elementy.
Jakie obrazy afrykańskie Polacy wybierają dla siebie najchętniej?
Cudowne widoki rodem z afrykańskiego lądu to wprost idealna opcja na to, by nieco etnicznych klimatów wnieść do własnych przestrzeni. Pamiętajmy o tym, że już jeden taki egzemplarz wystarczy do tego, by wyczarować we wnętrzu nieco stylu związanego z tym właśnie kontynentem. Jak najbardziej można jednak pójść o krok dalej, decydując się także na inny model ozdoby (choćby świecę, figurkę czy podkładkę pod kubek), który wspaniale wkomponuje się w przestrzeń razem z tego typu obrazami.
Obrazy afrykańskie mają to do siebie, że bardzo często przedstawiają florę i faunę Czarnego Lądu. Różnią się one od rodzimej w bardzo dużej mierze, dlatego wtedy, kiedy zdecydujemy się na ten model dekoracji, możemy być w stu procentach przekonani o tym, że efekty naszych działań należały będą do niesztampowych i niezwykle oryginalnych.
W jakich przestrzeniach warto postawić na obrazy afrykańskie?
Cudowny etniczny klimat warto z pewnością wyczarować w przestrzeni swojej sypialni. Na pewno nie będzie ona wówczas przestrzenią nudną, sztampową czy zwyczajną. Oczywiście warto wybrać dokładnie taki model, który wkomponuje się w całość pomieszczenia zarówno pod kątem stylu, jak i kolorystyki. Warto wiedzieć, że ten typ dekoracji ściennej występować może w klasycznym pojedynczym egzemplarz, lecz wcale nie musi. Modne i popularne ostatnimi czasy dyptyki i tryptyki także stanowią bardzo ciekawy sposób na to, by wnętrze można było uznać za niezwykle stylowe i pełne niesamowitego wprost czaru.
Słonie, żebry, żyrafy oraz inni przedstawiciele afrykańskiego świata mogą jak najbardziej pojawić się w naszych przedpokojach. Dlaczego właśnie tam? Owe wnętrza są bowiem wizytówkami domów i mieszkań i dobrze byłoby sprawić, by prezentowały się naprawdę intrygująco. Afrykańskie motywy czy symbole na pewno wniosą do nich całe mnóstwo niezwykłego wprost blasku!
A jeśli chcielibyśmy w jak najwyższym stopniu umilić sobie codzienne spożywanie posiłków? W takim przypadku obrazy afrykańskie również sprawdzić się mogą z wielkim powodzeniem! Umieśćmy je w jadalni, a na pewno dodamy też przestrzeni całe mnóstwo tego, co stylowe, modne i niebanalne zarazem. Wspaniała kolorystyka, staranność wykonania i wielka dbałość o detale to wyznaczniki, dzięki którym ta właśnie opcja uchodzi za jedną z najlepszych. Ceny tego typu modeli należą do niezwykle przystępnych, dlatego też każdy pozwolić sobie może na ich zakup (nawet w przypadku dysponowania niewielkim budżetem na ten właśnie cel).
Obrazy afrykańskie można także z wielkim powodzeniem zaaranżować w kawiarni czy restauracji, nie tylko w domowej przestrzeni. Tak udekorowane wnętrza wyróżniać się będą na tle konkurencji, co na pewno w bardzo pozytywny sposób wpłynie na liczbę przybywających tu gości. Inspiracje etniczne to ogromna dawka kultury innej od naszej, a jednocześnie sto procent piękna, kolorów i stylu. Czy zatem jeszcze kogokolwiek dziwi ich rosnąca stale popularność?

Uprzejmie informujemy


czwartek, 23 grudnia, 2021

Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, że od dnia 24 grudnia 2021r. do 7 stycznia 2022r sklep będzie nieczynny Wszystkie zamówienia które zostały dodane i opłacone do dnia 24 grudnia 2021r zostaną zrealizowane bezproblemowo W imieniu całego zespołu Fototap.pl życzę Państwu zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Mam nadzieję, że nadchodzący świąteczny czas będzie wypełniony ciepłem oraz radością, a Nowy ...

Przeczytaj