przeglądana kategoria 5-częściowe

PARAWANY POKOJOWE 5 CZĘŚCIOWE

Specjaliści z branży aranżacji wnętrz jeszcze do niedawna uważali nierzadko, że wnętrza mieszkań i domów Polaków prezentują się dość nudno. Brakowało w nich bowiem naprawdę stylowych, oryginalnych i niesztampowych elementów, które wyróżniałyby je w bardzo pozytywny sposób. Od pewnego czasu mają oni jednak zupełnie inne zdanie w tej sprawie.

Dlaczego? Bowiem pojawiły się niezwykle gustowne i funkcjonalne zarazem parawany drewniane, których popularność rośnie aktualnie w tempie lawinowym. Klienci decydują się na ich zakup zarówno wtedy, kiedy przeprowadzają remont generalny i pragną przeprowadzić w swoich wnętrzach dużą metamorfozę, jak i wówczas, gdy chcą po prostu dokupić element, który będzie dobrze się prezentował i świetnie spełniał swoją rolę.

Wiele części, wiele piękna i funkcjonalności, czyli parawany 5-częściowe
Specjaliści z branży aranżacji wnętrz jeszcze do niedawna uważali nierzadko, że wnętrza mieszkań i domów Polaków prezentują się dość nudno. Brakowało w nich bowiem naprawdę stylowych, oryginalnych i niesztampowych elementów, które wyróżniałyby je w bardzo pozytywny sposób. Od pewnego czasu mają oni jednak zupełnie inne zdanie w tej sprawie. Dlaczego? Bowiem pojawiły się niezwykle gustowne i funkcjonalne zarazem parawany drewniane, których popularność rośnie aktualnie w tempie lawinowym. Klienci decydują się na ich zakup zarówno wtedy, kiedy przeprowadzają remont generalny i pragną przeprowadzić w swoich wnętrzach dużą metamorfozę, jak i wówczas, gdy chcą po prostu dokupić element, który będzie dobrze się prezentował i świetnie spełniał swoją rolę.
Parawany drewniane – ozdoby z wielowiekową tradycją!
Myliłby się jednak ten, kto sądziłbym że parawan drewniany pojawił się jako element wystroju stosunkowo niedawno. Gdy bowiem głębiej nieco zagłębimy się w ów temat, dowiemy się, że tak naprawdę te przenośne parawany na Dalekim Wschodzie (a konkretnie na terenie Chin, a nieco później także w Japonii) pojawiły się już w VIII wieku. Nie pełniły one jednak wówczas funkcji dekoracyjnej, ale służyły mieszkańcom do ochraniania się przed przeciągami, które w owych czasach były niestety nagminne. Na teren Starego Kontynentu parawany drewniane dotarły po długim czasie, bo dopiero w XVI wieku. Od razu jednak doceniono kunszt ich wykonania oraz pomysłowość twórców i za sprawą zachodnich kupców zaczęły one być coraz bardziej popularne. Początkowo oczywiście na parawan drewniany mogli sobie pozwolić tylko najbogatsi, potem jednak okazało się, że jego cena stawała się odpowiednia także dla innych warstw społecznych. W coraz większej ilości domów pojawiały się zatem parawany drewniane – pełniąc jednocześnie funkcję użytkową i estetyczną. Potem na jakiś czas ślad o nich jakby zaginął, lecz stosunkowo niedawno ten typ dekoracji zaczął przeżywać swój wielki renesans – sytuację ową obserwujemy właśnie teraz.
Dlaczego warto postawić na parawany drewniane?
Dziś parawany drewniane okazują się być jednym z najpopularniejszych typów dekoracji. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim są one ze wszech miar uniwersalne, tak naprawdę pasują idealnie do przeróżnych typów przestrzeni, a ilość dostępnych w sprzedaży modeli nawet najbardziej wymagających jest w stanie przyprawić o istny zawrót głowy. Ponadto w tym przypadku mamy do czynienia z niezwykle udanym mariażem piękna i walorów estetycznych, co zdecydowanie wysuwa parawany drewniane na prowadzenie, jeśli chodzi o popularność i użyteczność artykułów o charakterze dekoracyjnym.
Dziś każdy parawan drewniany tworzony jest z wielkim zaangażowaniem i dbałością o szczegóły. W tym przypadku bowiem nie sposób pozwolić sobie na bylejakość, na rozwiązania niesprawdzone i takie, które zwyczajnie mogą nie zdać egzaminu. Warto też podkreślić fakt, iż są one zadrukowane z obu stron, dzięki czemu z każdej perspektywy prezentują się tak samo stylowo. Ich twórcy bardzo dbają o to, by kupujący mieli do wyboru modele niesamowicie stylowe, bardzo gustowne, takie, które wpisują się w aktualne trendy w aranżacji wnętrz. Parawany drewniane to dziś najlepszy sposób na to, by mieć przestrzeń niczym z katalogu – coraz szersze rzesze Polaków się o tym przekonują.
Parawan drewniany – do wnętrz domów i mieszkań i nie tylko!
Sprawdźmy zatem, do czego konkretnie mieszkańcom naszego kraju przydają się owe parawany drewniane. Okazuje się, że to na przykład idealne rozwiązanie do kawalerki, w której duży pokój pełni szereg funkcji (między innymi pokoju wypoczynkowego, nierzadko także jadalni, sypialni, pomieszczenia przeznaczonego do pracy). Kiedy będziemy zatem chcieli jeden z fragmentów przestrzeni oddzielić od innych, wystarczy po prostu zastosować to sprawdzone, niezwykle funkcjonalne i mające coraz większą popularność rozwiązanie.
Okazuje się, że wielu rodziców także z upodobaniem stosuje parawany drewniane w pokojach swoich pociech. Sprawdzają się one w szczególności tam, gdzie na jednej przestrzeni mieszka rodzeństwo. To wszak najzupełniej oczywiste, że uwielbia ono bawić się wspólnie przez cały dzień, wieczorową porą jednak przychodzi już czas na relaks, wyciszenie i odpoczynek. Warto więc dać każdej z pociech nieco intymności, stosując w tym celu właśnie parawan drewniany. Dzięki temu, że jest on zadrukowany z obu stron, każde z dzieci będzie mogło oglądać przepiękną ozdobę. To się opłaca!
Parawany drewniane to też dobra opcja w przestrzeniach o charakterze loftowym (a tych z całą pewnością w naszym kraju ostatnimi czasy nie brakuje). Otwarte, duże, bardzo rozległe wnętrza mimo wszystko potrzebują czegoś, co nada im przytulności, swego rodzaju intymności, co sprawi, że przyjemnie będzie się w nich odpoczywało. I w tym przypadku to właśnie parawan drewniany okaże się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.
To również dobry patent wówczas, kiedy to chcemy jakąś mało reprezentacyjną część naszego pomieszczenia nieco zasłonić (na przykład wtedy, kiedy nasza sypialnia służy nam także za przebieralnię i składujemy ta ubrania na dzień następny – chociażby na krześle). Zdecydowanie lepiej będzie w tym właśnie miejscu postawić stylowy parawan drewniany, który będzie nie tylko zdobił przestrzeń, ale pełnił także tę wspomnianą już funkcję praktyczną.
Ile to kosztuje, czyli jak kształtują się ceny?
Ci, którzy do tej pory niewiele na temat tych przenośnych paneli słyszeli, obawiają się zapewne tego, że będą one drogie. Nic bardziej mylnego! Okazuje się bowiem, że współczesne parawany drewniane to najwyższa jakość wykonania dostępna w niskiej cenie, dlatego też z całą pewnością każdy pozwolić sobie może na zakup bez zbytniego nadwyrężania domowego budżetu. Wszystko wskazuje na to, że nowoczesność i funkcjonalność na najwyższym poziomie może dzisiaj do swoich czterech ścian wprowadzić każdy. Warto dokładnie zapoznać się więc z asortymentem i wybrać dla siebie dokładnie taki parawan drewniany, który spełni nasze indywidualne wyobrażenia o pięknie i designie na światowym poziomie, jednocześnie świetnie wpisując się w klimat i kolorystykę konkretnego wnętrza. Będzie pięknie, jesteśmy o tym w stu procentach przekonani!

Uprzejmie informujemy


czwartek, 23 grudnia, 2021

Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, że od dnia 24 grudnia 2021r. do 7 stycznia 2022r sklep będzie nieczynny Wszystkie zamówienia które zostały dodane i opłacone do dnia 24 grudnia 2021r zostaną zrealizowane bezproblemowo W imieniu całego zespołu Fototap.pl życzę Państwu zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Mam nadzieję, że nadchodzący świąteczny czas będzie wypełniony ciepłem oraz radością, a Nowy ...

Przeczytaj