przeglądana kategoria 3-częściowe

PARAWANY POKOJOWE 3 CZĘŚCIOWE

Ich popularność ostatnimi czasy rośnie w tempie wręcz lawinowym, a fakt ten kompletnie nas nie dziwi. Wszak parawany ozdobne ostatnimi czasy przeżywają swój wielki renesans, coraz częściej trafiając do wnętrz mieszkalnych i biurowych Polaków. To bardzo cieszy wszystkich specjalistów z branży aranżacji wnętrz, którzy już od dawna nakłaniali mieszkańców naszego kraju do tego, by Ci postawili na oryginalność, styl i klasę w swoich przestrzeniach, by nie zamykali się na nowości, by zdecydowali się na to, co naprawdę wyjątkowe.

Parawan ozdobny to z całą pewnością znakomita recepta na to, by swoją przestrzeń uczynić wyjątkową, niesztampową, niebanalną – warto zatem ten sposób wykorzystać!

Luksus, styl i funkcjonalność, czyli parawany 3-częściowe
Ich popularność ostatnimi czasy rośnie w tempie wręcz lawinowym, a fakt ten kompletnie nas nie dziwi. Wszak parawany ozdobne ostatnimi czasy przeżywają swój wielki renesans, coraz częściej trafiając do wnętrz mieszkalnych i biurowych Polaków. To bardzo cieszy wszystkich specjalistów z branży aranżacji wnętrz, którzy już od dawna nakłaniali mieszkańców naszego kraju do tego, by Ci postawili na oryginalność, styl i klasę w swoich przestrzeniach, by nie zamykali się na nowości, by zdecydowali się na to, co naprawdę wyjątkowe. Parawan ozdobny to z całą pewnością znakomita recepta na to, by swoją przestrzeń uczynić wyjątkową, niesztampową, niebanalną – warto zatem ten sposób wykorzystać!
Dlaczego warto postawić na parawany ozdobne?
Przyzwyczajeni jesteśmy od lat do tego, że ozdabiamy przede wszystkim ściany w naszych domach czy też mieszkaniach. To bardzo dobry trop i patent na ozdobienie przestrzeni, ale oczywiście nie jedyny. Nawet w przypadku, gdy na ścianach pojawiają się niezwykle stylowe obrazy, fototapety oraz tapety, potrzeba z całą pewnością czegoś, co postawiłoby kropkę nad „i”. Tę właśnie rolę jak najbardziej pełniły będą właśnie parawany ozdobne, które stanowią bardzo udany mariaż piękna i walorów praktycznych. Lecz czy jest to nowy „wynalazek”, powstały niedawno element dekoracyjny czy też może z tego typu modelami mieliśmy w historii świata do czynienia już wcześniej? Czas to sprawdzić!
Parawany ozdobne – historia w pigułce
Okazuje się, że dziś parawany ozdobne przeżywają swój renesans, ale znane były już przed wieloma wiekami. Wedle przekazów historyków ta przenośna ścianka o ruchomych skrzydłach była popularna na terenach Dalekiego Wschodu (a konkretnie w Chinach, nieco później w Japonii) już w VIII wieku. Warto jednak dodać, że nie były to parawany typowo ozdobne, pełniły bowiem zupełnie inną funkcję. Jaką? Pomagały domownikom w ochronieniu się przed niezwykle uporczywymi przeciągami, które tamten rejon świata przy ówczesnym stanie budownictwa bardzo często nawiedzały. Trzeba przyznać, że spełniały one swoją rolę rewelacyjnie – co prawda nie jako typowe parawany ozdobne, lecz jako rodzaj niezwykle funkcjonalnego mebla o charakterze przenośnym.
Na teren Europy natomiast parawan ozdobny zawędrował sporo później, bo w wieku XVI. Zachodni kupcy przywieźli na tereny Starego Kontynentu zwyczaj odgradzania przestrzeni tymi panelami, nie były to jeszcze zatem parawany ozdobne w ścisłym znaczeniu tego słowa, a raczej przenośne meble o charakterze typowo funkcjonalnym. Jednak już wkrótce okazało się, że warto zwracać w tym przypadku szczególną uwagę zarówno na walory natury estetycznej, jak i zalety typowo praktyczne. Parawany ozdobne bowiem jak najbardziej pełnią szereg funkcji i warto ten fakt w szczególny sposób podkreślić. Chyba ten właśnie fakt również zadecydował o ich ponadprzeciętnej popularności.
Do jakiego typu wnętrz nadają się parawany ozdobne?
Trzeba przyznać, że parawan ozdobny to egzemplarz ponadprzeciętnie uniwersalny, bowiem bez najmniejszego problemu może sprawdzić się w każdym typie przestrzeni. Należy jednak pamiętać tu o kilu zasadach. Jak można się domyślić, trzyczęściowe wersje tych składanych paneli zdecydowanie lepiej będą się sprawdzały w przypadku raczej niewielkich i dość wąskich przestrzeni. Zupełnie inaczej jest, gdy w grę wchodzą parawany ozdobne pięcioczęściowe lub też jeszcze szersze, w tym przypadku bowiem lepiej jest zastosować je tam, gdzie miejsca jest po prostu więcej.
Okazuje się, że mieszkańcy naszego kraju są niezwykle kreatywni, jeśli chodzi o parawany ozdobne. Stosują je bowiem na najróżniejszego typu przestrzeniach, bardzo podkreślając zalety takiego właśnie rozwiązania. Parawan ozdobny będzie na przykład rewelacyjnym uzupełnieniem wystroju w otwartej przestrzeni loftowej (a właśnie z takimi coraz częściej mamy w naszym kraju do czynienia). Kiedy jednak będziemy chcieli oddzielić część sypialnianą bądź przeznaczoną do pracy dużym, otwartym wnętrzu, wystarczy po prostu, że wybierzemy odpowiedni parawan ozdobny, a potem postawimy go na wybranej przestrzeni. Nie zapominajmy o tym, że w tym przypadku jak najbardziej mamy do czynienia z modelami przenośnymi, więc w każdej chwili możemy zmienić im miejsce, gdy tylko najdzie nas na to ochota.
Bardzo często parawan pokojowy staje się rozwiązaniem wykorzystywanym przez rodziców dzieci, które zamieszkują wspólny pokój. Dlaczego tak się dzieje? Bowiem oczywiście mali mieszkańcy wspólnych czterech ścian uwielbiają się razem bawić w ciągu dnia (niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z bliźniętami czy też z dzieciakami w różnym wieku), jednak przychodzi też moment, kiedy potrzebują one nieco spokoju i intymności. Mamy z taką sytuacją do czynienia zwłaszcza wieczorami. Wtedy wystarczy tylko rozstawić parawan ozdobny, który jest przecież modelem udekorowanym z obu stron, zatem dzieci mają zagwarantowane dokładnie takie same wrażenia estetyczne.
Parawan ozdobny to też strzał w dziesiątkę w przypadku innego typu pomieszczeń. Mamy tu na myśli na przykład salony kosmetyczne, fryzjerskie czy SPA. Czasami tego typu wnętrza nie należą do bardzo dużych, lecz muszą one pełnić szereg funkcji. Dlatego właśnie, kiedy chcemy na przykład oddzielić od siebie przestrzeń dedykowaną wyłącznie personelowi, wystarczy po prostu, że postawimy na parawany ozdobne, które będą swoją rolę pełniły w sposób naprawdę wyjątkowy. Oczywiście każdorazowo wybieramy taki wzór, który idealnie komponował się będzie w danym wnętrzu, uzupełniając jego klimat w wyjątkowy sposób.
Jak kształtują się ceny?
Mogłoby się wydawać, że skoro nowoczesne i stylowe parawany ozdobne są idealnym połączeniem walorów natury estetycznej oraz zalet typowo praktycznych, będą dużo kosztowały! Nic bardziej mylnego, w tym przypadku bowiem najwyższa jakość wykonania jak najbardziej idzie w parze z przystępną ceną. Dlatego właśnie każdy pozwolić sobie może na to, by do swoich przestrzeni wprowadzić parawany ozdobne. W małym mieszkaniu albo dużym, rozległym domu, w przestrzeni biurowej, w salonie kosmetycznym lub fryzjerskim, w przepięknie urządzonym butiku, w siedzibie firmy, banku czy też instytucji – parawan ozdobny sprawdzi się z powodzeniem. Warto samemu przekonać się o tym, w jak dużym stopniu jest on w stanie zmienić nawet bardzo zwyczajne, urządzone z dużą dawką prostoty wnętrze. Gwarantujemy, że jest to znakomity sposób na aranżacyjny sukces!

Uprzejmie informujemy


czwartek, 23 grudnia, 2021

Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, że od dnia 24 grudnia 2021r. do 7 stycznia 2022r sklep będzie nieczynny Wszystkie zamówienia które zostały dodane i opłacone do dnia 24 grudnia 2021r zostaną zrealizowane bezproblemowo W imieniu całego zespołu Fototap.pl życzę Państwu zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Mam nadzieję, że nadchodzący świąteczny czas będzie wypełniony ciepłem oraz radością, a Nowy ...

Przeczytaj