Designerskie tapety ścienne! Sztampowym przestrzeniom mówimy NIE!

Opublikowany przez

Nudne, banalne, niewyróżniające się niczym szczególnym pomieszczenia…niejeden Czytelnik właśnie takie wnętrza pamięta doskonale z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Dzisiaj nikt już nie chce aranżacyjnej nudy, coraz częściej poszukuje się rozwiązań naprawdę interesujących, inspirujących, takich, którymi domownicy i goście się zachwycą. I na szczęście bez problemu się je znajduje! Nowa oczywiście o naściennych dekoracjach, które potrafią przeobrazić nieciekawą przestrzeń w najprawdziwszą oazę piękna na światowym poziomie. Jakie egzemplarze są najmodniejsze w trwającym aktualnie sezonie, co sprzedaje się niczym świeże bułeczki, co jest dzisiaj hot? Designerskie tapety ścienne, sprawdź nasze propozycje!

Najmodniejsze propozycje projektantów!

Najnowsze tapety ścienne to przede wszystkim modele trójwymiarowe. Dlaczego Polacy tak bardzo się nimi fascynują? Powód jest bardzo prosty, w tym przypadku mamy bowiem do czynienia z możliwością optycznego powiększenia przestrzeni. Nic dziwnego, że tak ochoczo z tego korzystamy, wszak bardzo często nasze przedpokoje, sypianie, kuchnie czy jadalnie to tylko kilka metrów kwadratowych przestrzeni. Skoro nie możemy ich realnie powiększyć, możemy nadać im objętości poprzez zastosowanie trików aranżacyjnych. Designerskie tapety ścienne z efektem trójwymiarowości okażą się być tutaj istnym strzałem w dziesiątkę! Dodatkowo pomyśleć warto o wybraniu modelu utrzymanego w jasnych barwach, wtedy bowiem dodatkowo spotęgujemy ów efekt. Jeśli mamy wskazać popularne modele z tej serii, na pewno warto wspomnieć o egzemplarzu do złudzenia przypominającym strukturę drewna: https://www.fototap.pl/tapety/fototapeta-drewniany-sen. Na pewno tak ozdobiona ściana ze sztampowością nie będzie miała nic wspólnego! Najnowsze tapety ścienne coraz częściej wyglądają zupełnie jak koronkowa kompozycja: https://www.fototap.pl/tapety/fototapeta-belle-grise. Takie rozwiązanie znacznie częściej wybierają kobiety, jest ono bowiem pełne subtelności i delikatności. Ultramodna szara barwa to strzał w dziesiątkę i na pewno o tym rozwiązaniu warto pomyśleć wtedy, kiedy chcemy mieć oryginalną przestrzeń. Tapety ścienne imitacja kamienia to opcja, na którą decydują się zwykle osoby, które urządziły swoje przestrzenie minimalistyczne. Stonowane barwy oraz prostota to z pewnością plusy owego rozwiązania, prawda? Model https://www.fototap.pl/tapety/fototapeta-szarosc-skal bardzo ciekawie prezentuje się na powierzchni ściany, warto go zastosować w rodzinnym pokoju dziennym, w przestrzeni biurowej albo też w sypialni. Nieco podobnym egzemplarzem jest https://www.fototap.pl/tapety/fototapeta-granitowa-skala, w tym przypadku również szarość gra pierwsze skrzypce. Najnowsze tapety ścienne nie potrzebują wielu kolorów czy intensywnych zdobień, by prezentować się zniewalająco!

Designerskie tapety ścienne, czyli jakie konkretnie?

Dla każdego termin ów może oznaczać nieco inne modele, warto jednak pamiętać, że na pewno musimy tutaj wskazywać te rozwiązania, które powstały stosunkowo niedawno, są innowacyjne i nadal zaskakują i zachwycają odbiorców. Miłośnicy niebanalnych opcji w aranżacji wnętrz czerpią pełnymi garściami ze zdobyczy projektantów, którzy ostatnimi czasy robią wszystko, by zapewnić Polakom to, co najlepsze! Jak bardzo dzisiejsze czasy różnią się pod tum względem chociażby od okresu PRL-i , w którym to niemalże każda przestrzeń w naszym kraju prezentowała się tak samo. W pokoju dziennym pojawiała się meblościanka, ławostół, fotele, kolorowy dywan oraz zegar na ścianie, każda kuchnia prezentowała się właściwie identycznie, nudna armatura w łazience na pewno nie była oznaką tego, że w Polsce dobrze się pod względem aranżacji przestrzeni dzieje. Na szczęście czas ten pozostawiliśmy już za sobą, dzisiaj Polacy stawiają na oryginalność w swoich przestrzeniach.

Oryginalne nie znaczy drogie!

Mogłoby się wydawać, że za designerskie tapety ścienne każdorazowo będziemy musieli bardzo wiele zapłacić. Na szczęście nie ma w tym prawdy. Bardzo przystępne ceny idą tutaj bowiem w parze z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów i innowacyjnych technik. Każde dzieło projektantów to skończona całość, która jest gotowa do tego, by ją zamontować na powierzchni ściany. No właśnie, a co z kwestią montażu? Czy jest konieczne wezwanie w tym celu ekipy fachowców i (co za tym idzie) ponoszenie kosztów dodatkowych? Na szczęście nie! Designerskie tapety ścienne przygotowano z tak wielką dbałością o szczegóły, że pamiętano i o tym. Dlatego właśnie okazuje się, że każdy poradzi sobie z umieszczeniem tej nietuzinkowej ozdoby na powierzchni ściany. I już wkrótce designerskie tapety ścienne będą mogły ozdabiać przestrzeń w niezwykły sposób!