Dlaczego warto inwestować w wiaty śmietnikowe?

Opublikowany przez

W dzisiejszych czasach każdy może mieć na swojej posesji wiaty śmietnikowe. Na większości posesji stoją pojemniki do segregowania odpadów, które nie są osłonięte, przez co nie prezentują się najlepiej. Są osoby, które zamiast wrzucać śmieci do pojemnika, stawiają je przy pojemniku. W artykule wyjaśniamy, dlaczego warto kupić wiaty śmietnikowe i kto w szczególności powinien mieć wiatę śmietnikową.

1. Wiata na śmieci na każdym podwórku

2. Nowoczesne wiaty śmietnikowe dla każdego

3. Wiaty śmietnikowe, czyli sposób na ładniejszą posesję

Wiata śmietnikowa jest idealnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy na posesji są ustawione różne pojemniki na odpady. W zasadzie sytuacja dotyczy każdej posesji. Nie ma znaczenia, czy jest to Spółdzielnia Mieszkaniowa, Wspólnota Mieszkaniowa, nieruchomość prywatna, nieruchomość firmowa lub instytucjonalna. Dla poprawy estetyki najbliższego otoczenia warto kupić wiaty śmietnikowe. Są one trwałe i odporne na trudne warunki atmosferyczne. Największą zaletą wiat śmietnikowych jest możliwość ukrycia w nich pojemników na odpady. Producent wiat śmietnikowych oferuje wiaty w różnych rozmiarach. Wiata śmietnikowa może być dostarczona w kolorze zielonym, czarnym, ciemnobrązowym, grafitowym i srebrnym. Tak duży wybór kolorów z pewnością ułatwi dopasowanie wiaty śmietnikowej do stylistyki otoczenia.

Wiata na śmieci na każdym podwórku

Nie ma co ukrywać — miejsce wyznaczone na śmietnik może być przyczyną wielu konfliktów. Jednym może nie pasować, że stoi zbyt blisko okien, a innym, że trzeba za daleko iść do śmietnika. Segregacja odpadów została opanowana przez większość osób, ale są też mieszkańcy, którzy podrzucają śmieci pod pojemniki. Same pojemniki na odpady nie wyglądają zbyt ładnie, zwłaszcza że są w kilku kolorach, niekoniecznie pasujących do danego miejsca. Wiata śmietnikowa całkowicie zakrywa pojemniki o pojemności 120 i 240 litrów. Boksy śmietnikowe blokują generowanie się bałaganu wokół śmietnika. Są zdecydowanie prostsze w ustawianiu niż typowe pergole i altany śmietnikowe.

Nowoczesne wiaty śmietnikowe dla każdego

Jeszcze jakiś czas temu w blokach funkcjonowały zsypy. Każdy miał możliwość wejścia do pomieszczenia, w którym stały pojemniki na odpady. Wrzucano do nich wszystko, gdyż nie było wymogu segregacji śmieci. Od kilku lat do zsypu można jedynie wrzucać śmieci zmieszane. Natomiast pozostałe odpady trzeba wynosić do pojemników stojących na posesji, zgodnie z ich oznaczeniem (papier, szkło, plastik, bio). Z tego względu na posesjach pojawiło się więcej pojemników na odpady, co w konsekwencji rodzi potrzebę odpowiedniego zagospodarowania terenu wyznaczonego do przechowywania odpadów w pojemnikach. O ile segregowanie śmieci ma pozytywne znaczenie dla środowiska naturalnego, to śmietniki według nowych zasad bywały dla zarządców posesji problematyczne, zwłaszcza gdy nie odbierano z posesji śmieci w ustalonym terminie. Inna sprawa to odpady gabarytowe, które dłużej zalegają na posesjach, gdyż harmonogram wywozu jest ograniczony do minimum (przykładowo może to być wywóz gabarytów raz w miesiącu).

Wiaty śmietnikowe, czyli sposób na ładniejszą posesję

Pojemniki na odpady występują w kolorze czarnym, zielonym, żółtym, zielonym i niebieskim. Niestety, pojemniki dość szybko ulegają zabrudzeniu. Przy słabszej jakości tych produktów mogą pękać pokrywy i mogą też rdzewieć koła. Przy śmietniku nie jest wcale łatwo utrzymać porządek, gdyż zawsze znajdzie się ktoś, kto na przykład wysypie chleb dla ptaków lub resztki jedzenia. Dlatego warto zdecydować się na wiaty śmietnikowe najwyższej jakości, które rozwiążą problem związany z estetyką na posesji.

Brak tagów 0