Jak nakleić fototapetę na ścianę? Sprawdzone porady

Opublikowany przez

Kiedy już uda nam się wybrać najlepszy dla nas model fototapety, pozostaje nam tylko jego umieszczenie na powierzchni ściany, by mógł w gustowny sposób ozdobić przestrzeń i dodać jej charakteru. Istnieje rzecz jasna opcja wezwania w tym celu ekipy fachowców, jednak są to dodatkowe koszty, na które często nie chcemy sobie pozwalać. Ponadto warto wyobrazić sobie tylko tę wielką satysfakcję, kiedy to uda nam się samodzielnie z tą (relatywnie nietrudną) czynnością uporać.

Jak nakleić fototapetę, by naprawdę ozdabiała przestrzeń

Warto wspomnieć o tym, iż jeśli zrobimy to niechlujnie, zbyt szybko, bez przemyślenia – nie będzie to na pewno dekoracja, na jaką liczyliśmy. Dlatego też pośpiech zdecydowanie jest tutaj niewskazany. Zaopatrzmy się najpierw w zestaw do montażu, zafundujemy sobie nieco wolnego czasu i najlepiej poprosimy o pomoc drugą osobę, wtedy bowiem praca owa będzie nam na pewno szła znacznie lepiej. Od czego zacząć? Jeśli zastanawiamy się na tym, jak naklejać fototapet, powinniśmy zdawać sobie sprawę z faktu, iż w pierwszej kolejności należy odpowiednio przygotować powierzchnię ściany, na której ma się ona znaleźć. Nie powinna ona bowiem mieć jakichkolwiek nierówności, musi być idealnie gładka. W przeciwnym razie nasza fototapeta nie zostałaby z pewnością przyklejona równo. Niezwykle istotnym jest, aby dokładnie obejrzeć model, który zakupiliśmy, rozwijając go. W ten sposób będziemy mogli się zorientować, czy jest on aby na pewno odpowiednio wykonany, czy wszystkie printy pasują do siebie. Dzięki temu na pewno będziemy już niebawem posiadaczami bardzo stylowej, modnej ozdoby naściennej naklejonej na powierzchnię ściany. Fototapeta jak kleić – jeśli zastanawiamy się nad dalszymi etapami owej pracy, powinniśmy na pewno skupić się na bardziej zaawansowanych czynnościach. Mianowicie przyszła pora na to, by powierzchnię ściany posmarować specjalnym klejem do tapet, a potem przyłożyć nasz model dociskając go. Oczywiście kiedy zrobimy tak ze wszystkimi elementami składowymi, musimy docisnąć je wałkiem, aby pozbyć się nierówności i ewentualnych pęcherzyków powietrza. Każdorazowo zaczynamy od okien, poruszamy się w kierunku drzwi. Bardzo przyda nam się narysowana uprzednio linia pomocnicza, dzięki której zyskamy pewność tego, iż przykleiliśmy naszą fototapetę w sposób prawidłowy. Nowoczesne fototapety jak kleić? Odpowiedź na to pytanie nie jest na szczęście trudna, bowiem producenci w pełni zadbali o to, by przygotować egzemplarze, które każdy klient z łatwością umieścili na powierzchni ściany. Dzięki temu nie trzeba wcale poszukiwać fachowców, którzy by się tym zajęli (jest to, jak powszechnie wiadomo, niełatwa sprawa, by znaleźć właściwych).

Modne modele fototapet

Skoro umieściliśmy kilka wskazówek na temat tego, jak nakleić fototapetę na ścianę, powinniśmy również wskazać najmodniejsze, najciekawsze i najchętniej wybierane przez klientów modele. Kiedy bowiem ktoś nosi się z zamiarem zakupu warto mu podpowiedzieć, wskazać ciekawe i niebanalne opcje. Jeżeli chodzi o modne obecnie fototapety, na pewno świetnym rozwiązaniem okazują się być te z cudownymi, zapierającymi nierzadko dech w piersiach pejzażami. Polacy doceniają je dlatego, że dzięki nim mogą poczuć się jak na wakacjach nad morzem, w górach czy też nad jeziorami albo też na wyprawie w najdalsze nawet zakątki naszego globu. Przykładem takiego egzemplarza noże być stylowy model https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-krajobraz-gorski-nadchodzaca-wiosna Nie zapominajmy również o stylowych i uważanych powszechnie za bardzo nowoczesne egzemplarzach trójwymiarowych. Co takiego niezwykłego wyróżnia je na tle innych? Sprawiają one, że pomieszczenie może zostać powiększone optycznie. Mieszkańcy naszego kraju z wielką chęcią korzystają z tej opcji, kupując choćby wersję z geometrycznymi wzorami https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-geometryczny-gwiazdozbior. Jeśli dodatkowo wiedzą oni, jak nakleić fototapetę tego typu na powierzchni ściany, mają okazję na to by zmienić swoją przestrzeń na dobre! Wielbiciele designu na światowym poziomie chętnie sięgają także po modele z kwiatami z roli głównej. Printy florystyczne potrafią bowiem wnieść do przestrzeni całe mnóstwo subtelności i delikatności. Przykład? Oczywiście! https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-kolory-wiosny-czerwony – oto niezwykły model, dzięki któremu nudna dotąd przestrzeń nabierze blasku! Jeżeli ktoś zastanawiałby się nad tym, jak nakleić fototapetę występującą w większym niż standardowy rozmiarze, musimy go uspokoić. Robi się to bowiem dokładnie w ten sam sposób, nie spiesząc się zanadto i podchodząc do zadania z dobrą energią. Na pewno już niebawem powierzchnia ściany będzie prezentowała się świetnie!

Zapraszamy do fotorelacji: Jak przykleić fototapetę?

Zapraszamy do oferty: Fototapety 3d