Jak usunąć fototapetę – praktyczne wskazówki

Opublikowany przez

Fototapety to ostatnimi czasy bodach najpopularniejsze w naszym kraju naścienne dekoracje. Nie dziwi nas to kompletnie, wszak są one bardzo nowoczesne, świetnie sprawdzają się w praktyce, za wybór modeli do wyboru zachwyci nawet najbardziej wymagającego klienta. No tak, wszystko się zgadza, ale co mamy zrobić w sytuacji, kiedy przeprowadzamy remont w naszych czterech ścianach (albo dopiero kupiliśmy dom czy mieszkanie) i musimy usunąć zastaną fototapetę? Spokojnie, nie załamujmy rąk, okazuje się, że możemy sobie w bardzo szybki i nieskomplikowany sposób z ową czynnością poradzić i nie potrzebujemy do także żadnych specjalnych umiejętności!

Sprawdźmy, jak usunąć fototapetę ze ściany!

Pamiętać musimy o tym, iż jeżeli ściana była uprzednio zagruntowana, naprawdę nie będziemy musieli się zbytnio wysilać. Najpierw jednak musimy się do owego zadania odpowiednio przygotować. Każdy, kto kiedykolwiek przeprowadzał w swoich przestrzeniach remont lub chociażby odświeżał je, na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z tego, iż przyda się zabezpieczenie mebli i sprzętów. Nie zapominajmy i o tym, że kiedy usuwamy fototapetę, musimy zmoczyć ścianę. Dla własnego bezpieczeństwa odłączmy wiec prąd, to ważna sprawa. Da się rzecz jasna zrobić to na sucho, jednak specjaliści raczej tego nie zalecają. Jest to bowiem znacznie trudniejsze niż w przypadku klasycznego ściągania fototapety na mokro.

Kiedy już wszystkie czynności przygotowawcze mamy za sobą, pora przejść do meritum. Bierzemy mokrą gąbkę i staranie smarujemy nią naszą powierzchnię fototapety (to dobry sposób na to, by dostatecznie namiękła). Możemy również użyć w tym celu spryskiwacza to kwiatów, każdy niechaj zdecyduje się na taką opcję, która bardziej się w jego indywidualnym przypadku sprawdzi.

Następnie pozostaje nam po prostu podważyć róg naszej fototapety i oderwać jej kawałek. Dokładnie tak samo postępujemy z dalszymi kawałkami (rzadko bowiem jest tak, by cała odeszła w jednym tylko kawałku). Pamiętajmy jednak o tym, iż kiedy zostanie ona odpowiednio namoczona i damy jej chwilę na to, by namiękła, naprawdę nie będzie to trudne czy skomplikowane lub wymagające specjalistycznych umiejętności zadanie. Zatem jak usunąć fototapetę ze ściany? Bardzo łatwo!

Ci, który nie chcą używać wyłącznie wody bo obawiają się tego, że naścienna ozdoba nie będzie chciała z nimi współpracować, jak najbardziej mogą się zdecydować na zastosowanie profesjonalnego preparat do zdejmowania fototapet. Do wyboru, do koloru – chciałoby się powiedzieć!

Modne wzory, czyli jaką fototapetę wybrać po ściągnięciu poprzedniej?

Kiedy już pozbędziemy się tej ozdoby, która znudziła nam się albo nie była już w najlepszym stanie, przychodzi moment na to, by wybrać coś nowego. Na szczęście projektanci tego typu naściennych dekoracji bardzo się postarali i przygotowali dla nas całe mnóstwo interesujących opcji do wybór. Jakie egzemplarze warto zatem wziąć pod uwagę podczas zakupów?

Miłośnicy rozwiązań ze wszech miar nowoczesnych powinni na pewno pomyśleć o wersji trójwymiarowej. Dlaczego? Bowiem w tym przypadku powiększamy naszą przestrzeń optycznie. Polecanymi egzemplarzami są tutaj chociażby te przedstawiające zachwycające pejzaże https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-letni-azyl czy też abstrakcyjne wzory https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-biala-twierdza. Obecnie do dyspozycji kupujących jest tak wiele różnorodnych, modnych i wykonanych z wielką precyzją egzemplarze na pewno każdemu uda się wybrać coś dla siebie.

Wielbiciele podróży powinni pomyśleć o tym, by cudowne widoki przedstawiające dalekie miejsca i cudowne zakamarki mogły ozdabiać wnętrza ich domów oraz mieszkań. To bowiem sprawi, że zaczną oni planować kolejne wojaże i na pewno nie będą mieli poczucia, iż ich pomieszczenia są nudne czy też sztampowe. Chociażby modny model dla wielbicieli paryskiego szyku: https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-paryz-w-poludnie. Nic, tylko się zachwycać!

Motywy orientalne cieszą się ostatnimi czasy w naszym kraju coraz większą popularnością. I bardzo dobrze, oznacza to, że Polacy są otwarci na wszystko, co nowe. Nic zatem dziwnego, że tak chętnie kupują dekoracje naścienne w stylu https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-zen-i-spa.

Jak dobrać model idealny?

Kiedy już wiemy, jak usunąć fototapetę i otrzymaliśmy informacje na temat tego, co jest obecnie modne, pomyślmy, jak wybrać dla siebie idealny model. Przede wszystkim warto zastanowić się nad tym, by konkretny egzemplarz wpisywał się w styl i kolorystykę pomieszczenia, w którym się znajdzie. Dzięki temu uzyskamy idealną, skończoną całość. Warto pamiętać i o tym, by wziąć pod uwagę własne preferencje i gusta, to także istotna sprawa. W ofercie czekają tysiące modnych wzorów, do wyboru, do koloru!

Zapraszamy do oferty: fototapety