Kiedy przydadzą Ci się usługi minikoparką? Cena za wynajem minikoparki w 2023

Opublikowany przez

Kiedy przydadzą Ci się usługi minikoparką? Cena za wynajem minikoparki w 2023

Duża koparka zapewnia znacznie większą wydajność w pracach budowlanych niż minikoparka. Koparka w wersji mini służy do takich samych zadań co klasyczna koparka, ale ze względu na swoje parametry, każda czynność zajmuje jej więcej czasu. Tak to działa tylko w teorii. W praktyce okazuje się, że nie brakuje sytuacji, w których ta mała minikoparka radzi sobie dużo lepiej niż potężne, pełnoprawne koparki. Ponadto jej wynajem jest znacznie tańszy. W tym poradniku dowiesz się, jakie zalety ma taka maszyna, w jakich sytuacjach warto z niej korzystać oraz ile to kosztuje. Dzięki takiej wiedzy szybko dobierzesz maszynę do danego zadania i skutecznie się z nim uporasz. Zapraszamy!

Jakie zalety ma minikoparka? 2 cechy, które przyspieszają pracę

Podstawowa zaleta to wielkość maszyny. Minikoparkę łatwo przetransportować na miejsce pracy. Nie wymaga to użycia potężnych ciągników siodłowych jak w przypadku klasycznej koparki. Dzięki temu transport przebiega szybko i jest stosunkowo tani. Małe gabaryty sprawiają również, że minikoparka świetnie odnajduje się na ciasnym placu budowy. To szczególnie ważne przy pracach na wąskich ulicach bądź podwórkach, gdzie przestrzeń jest mocno ograniczona. Nie brakuje obecnie takich miejsc, w których klasyczna koparka nie ma racji bytu.

Trudno dostępne miejsca, czy place z małą przestrzenią to idealne sytuacje do wykorzystania minikoparki. Jej gabaryty ułatwiają pracę w takich warunkach i umożliwiają skuteczną realizację zadania. Zwłaszcza że mniejsze rozmiary wiążą się z jeszcze jedną cechą, dzięki której minikoparka przyspiesza przebieg prac budowlanych.

Minikoparki zapewniają niesamowitą zwrotność. Dzięki temu ułatwiają wykonywanie bardzo precyzyjnych manewrów. To kolejna cecha sprawiająca, że minikoparki to świetne narzędzie przy pracach na małej przestrzeni. Niewielkie gabaryty i możliwość wykonywania dokładnie wymierzonych manewrów to zestaw funkcjonalności, który przyda się na każdym placu budowy. A szczególnie w poniżej wymienionych sytuacjach.

Przy jakich pracach budowlanych sprawdzają się usługi minikoparką?

W obszarze prac budowlanych związanych z budową domu usługi minikoparką przydadzą się przy wykopach pod instalacje:

  • wodno-kanalizacyjną,
  • gazową,
  • elektryczną.

Ponadto wynajem minikoparki będzie świetnym wyborem przy wykopach pod fundament, czy wykopach pod ogrodzenia. Poza budową domu minikoparka sprawdzi się również przy:

  • usuwaniu gruzu,
  • przygotowywaniu gruntu pod budowę dróg,
  • naprawach chodników

i innych tego typu pracach budowlanych związanych z inwestycjami komunalnymi bądź infrastrukturalnymi.

Wynajem minikoparki staje się coraz popularniejszy nie tylko ze względu na szerokie zastosowanie maszyny. Atrakcyjny cennik usługi minikoparką również ma w tym swój udział.

Ile kosztuje usługa wynajmu minikoparki? Ile kosztuje wynajem minikoparki za roboczogodzinę?

Godzina pracy koparki z operatorem kosztuje 120 złotych. To orientacyjna stawka, która może się zmienić w przypadku nietypowego zlecenia. Przy wycenie brane są pod uwagę warunki gruntowe, złożoność zadania oraz koszty transportu. W skrajnych sytuacjach podana stawka zwiększy się do poziomu 160 zł za godzinę pracy. W każdym razie usługi minikoparką cena są znacznie niższe względem wynajmu klasycznej koparki, gdzie stawki zaczynają się od około 200 złotych za godzinę pracy.

Podsumowanie

Małe gabaryty i niesamowita zwrotność sprawiają, że minikoparka świetnie sprawdza się w sytuacjach, w których klasyczna koparka nie jest w stanie wykonać zadania. Minikoparka zapewnia szerokie możliwości zastosowania oraz atrakcyjne ceny wynajmu, dzięki czemu staje się coraz popularniejszą maszyną budowlaną. Zastosuj minikoparkę we wspomnianych w artykule pracach budowlanych, a nie przepłacisz i szybko uporasz się z zadaniem. Sprawdź sam!

Brak tagów 0