Klatka schodowa – aranżacyjna nuda czy może coś extra?

Opublikowany przez

Bardzo cieszy nas to, że Polacy przestali traktować zajmowane przez siebie przestrzenie nieco po macoszemu, jak to miało miejsce kilkanaście czy też kilkadziesiąt lat temu. Coraz więcej uwagi poświęcają dzisiaj temu, by wnętrza ich domów i mieszkań prezentowały się naprawdę ciekawie. Nie mówimy tutaj wyłącznie o tych najbardziej reprezentacyjnych przestrzeniach, na przykład pokojach dziennych, ale także o tych zupełnie innych, na przykład holach, przedpokojach czy też klatkach schodowych. Czy one muszą być skazane na aranżacyjną nudę oraz bylejakość? Zdecydowanie nie! Warto pomyśleć o tym, by i one mogły być stylowo i niebanalnie udekorowane. W jaki sposób to zrobić? Tapety ścienne na klatkę schodową okażą się być idealnym rozwiązaniem!

Oto jest sposób na stylową przestrzeń!

Oczywiście każdy powinien wybrać dla siebie dokładnie taki model, który będzie się znakomicie prezentował w jego przestrzeni i spełni jego indywidualne wyobrażenia o pięknie. Warto jednak poznać najnowsze trendy w aranżacji przestrzeni, bowiem dzięki temu możemy zyskać nieco inspiracji w tej kwestii. Specjaliści z branży aranżacji wnętrz przekonują, że ostatnimi czasy warto postawić na minimalizm w przestrzeniach. Tak, to bardzo dobry trop, mamy wówczas do czynienia ze sporą dawką elegancji i klasy, a jednocześnie z wyważeniem, zatem w takich właśnie pomieszczeniach możemy odpocząć i nabrać sił, nie będąc przestymulowanymi przez wiele kolorów czy prinów na ścianach. Jeżeli zatem poszukujemy dla siebie idealnego rozwiązania, minimalistyczne i pełne prostoty tapety ścienne na klatkę schodową okazują się być bardzo dobra opcją. Szarość sprawdzi się tutaj wprost idealnie: https://www.fototap.pl/tapety/fototapeta-pochmurne-popoludnie. Klatki schodowe w nowoczesnych budynkach bardzo często udekorowane są na modłę wielkomiejską. Czyli konkretnie jak? Korzysta się tutaj z cudownych panoram największych i najbardziej kultowych metropolii i trzeba przyznać, że taka właśnie opcja sprawdza się w praktyce wprost rewelacyjnie. Nowy Jork, Paryż, Rzym, Mediolan, Tokio – te wszystkie miasta w pełni zasługują na to, by w formie printów pojawić się na powierzchni ściany, zdobiąc ją w niezwykły sposób. Taka klatka schodowa https://www.fototap.pl/tapety/fototapeta-ulice-nowego-jorku na pewno będzie się prezentowała spektakularnie! Warto pomyśleć także o modnych niezwykle egzemplarzach, które są inspirowane popularnym ostatnio stylem skandynawskim. Trudno dziwić się temu, że Polacy tak często właśnie tę opcję wybierają, skoro w prywatnych domach to właśnie klatka schodowa staje się niejako wizytówką, przestrzenią, którą goście obserwują jako pierwszą i na podstawie której wyrabiają swoją opinię na temat całości. Ciekawą opcja będzie tutaj na pewno połączenie drewna oraz geometrycznych wzorów. W tym przypadku uzyskujemy bowiem najmodniejsze tapety ścienne na klatkę schodową w stylu owego modelu: https://www.fototap.pl/tapety/fototapeta-drewniana-matnia. Trzeba przyznać, że szczerze zachwyca! Jeżeli chcemy wizualnie powiększyć naszą klatkę schodową, koniecznie postawmy na modele trójwymiarowe. Kiedy bowiem one się w tej przestrzeni pojawią, całość będzie się prezentowała świetnie, a dodatkowo zyska nieco metrażu w oczach obserwatorów. Wszystko jest tutaj zasługą iluzji optycznej, z którą mamy do czynienia. Jeżeli dodatkowo zdecydujemy się na zakup egzemplarza w jasnych barwach, spotęgujemy tylko ten efekt. Wspomnieć warto również kilka słów na temat modeli, które imitują naturalna strukturę betonu, kamienia czy też cegieł. Okazuje się, że są one w naszych wnętrzach coraz bardziej popularne i świetnie nadają się do tego, by modnie i niebanalnie udekorować klatkę schodową.

Ceny najmodniejszych modeli

Na szczęście za niezwykle modne i wykonane z dbałością o detale tapety ścienne na klatkę schodową nie musimy wcale dużo zapłacić. Już za kwoty rzędu poniżej 200 złotych możemy stać się szczęśliwymi posiadaczami modeli tego typu. Przyznać należy, że można dzięki nim bez trudu zmienić nawet zupełnie zwyczajną, banalna i sztampową przestrzeń w pomieszczenie, które śmiało pojawić by się mogło w prestiżowym wnętrzarskim katalogu. Na szczęściem montaż tapety na powierzchni ściany to nic trudnego, każdy kupujący może sobie z tym poradzić bez najmniejszego problemu. I cieszyć się, że ma odtąd naprawdę stylową, modną i niebanalną przestrzeń udekorowana na miarę dwudziestego pierwszego wieku! Zapraszamy do większej oferty: tapety na ścianę