Najmodniejsze tej jesieni modele fototapet!

Opublikowany przez

Wydawać by się mogło, że Polacy rozpoczną remonty swoich domów czy mieszkań dopiero na wiosnę przyszłego roku. Nic bardziej mylnego! Okazuje się bowiem, że nie chcemy wcale czekać na koniec zimy, a piękno kolorowych liści pozytywnie nastraja nas do tego, by zmienić coś na lepsze w aranżacji wnętrz. Dlatego też coraz częściej sięgamy po nowoczesne stylowe, stworzone z wielka dbałością o detale fototapety. Ale czy wiemy, które modele cieszą się dziś największym powodzeniem, na które warto postawić, by wywołać przysłowiowy efekt „wow”? Jeśli nie, zapraszamy serdecznie do lektury, udało nam się bowiem sprawdzić, co jest dziś na topie w świecie tych gustownych ozdób naściennych. Wyniki są obiecujące!

Motywy florystyczne zawsze na tak!

Motywy florystyczne od zawsze wykorzystywano w aranżacji wnętrz, więc i w tym sezonie jak najbardziej mamy z nimi do czynienia. Ważne jest jednak to, że nie da to już zwyczajne czy banalne kwiatki, lecz modele bardzo przemyślane, szalenie oryginalne, bardzo często zachwycająco nietypowe. Mamy tutaj na myśli chociażby kwiaty ukazane w powiększeniu (https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-rozowe-kwiaty-azalii ), odmienne od tradycyjnego spojrzenia na florystyczne motywy czy też fototapety wyglądające niczym akwarelowe dzieło czy też ujmujący rysunek dziecka. Jedno jest pewne – ma być oryginalnie i nietypowo, kwiaty zaś nie mogą stać się kolejną banalną ozdobą we wnętrzu, mają stanowić naprawdę wysoką jakość. Niechże zatem prezentują się na powierzchni ściany naprawdę stylowo i niepowtarzalnie. Warto jednocześnie podkreślić, że bardzo istotną cechą fototapet przedstawiających florystyczne motywy jest fakt, że różne ich egzemplarze świetnie wpisują się w różne style aranżacji wnętrz. Bez najmniejszego problemu bowiem uda nam się znaleźć zarówno modele znakomicie sprawdzające się w pomieszczeniu urządzonym w estetyce vintage, jak i w klimacie skandynawskim, loftowym, minimalistycznym, angielskim, francuskim czy też kolonialnym. Wydaje się, że kwiaty nigdy nie przestaną inspirować twórców ozdób – co bardzo nas cieszy!

Geometryczne wzory to strzał w dziesiątkę!

We wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym idealnie wprost komponowały się będą wszystkie te egzemplarze, w przypadku których projektanci zastosowali geometryczne motywy. Klienci niezwykle często nabywają je zarówno do pokoju dziennego, jak i z przeznaczeniem do sypialni, jadalni, łazienki lub też kuchni. Wszystko zależy bowiem od tego, w którym miejscu pragniemy wprowadzić dawkę nowoczesności. Niektóre z modeli można śmiało nazwać bardzo minimalistycznymi, inne natomiast są nieco bogatsze pod względem printów. Łączy je jednak to, że są nowoczesne, świetnie prezentują się w towarzystwie trzech białych ścian. Warto jednak wspomnieć niejako przy okazji, że styl skandynawski bardzo wiele z motywów geometrycznych czerpie, dlatego z całą pewnością warto je wprowadzić, kiedy pragnie się dodać do wnętrza sporą dawkę pochodzącego ze Skandynawii klimatu. Bardzo wiele modeli tego typu wyprodukowano w technologii trójwymiarowej. Oznacza to, że mają one za zadanie optycznie powiększyć pomieszczenie, w którym się znajdują. Jest to szczególnie istotne na niewielkich przestrzeniach, takich, którym brakuje nieco metrażu, by można było swobodnie się po nich przemieszczać i czuć, że ma się dużo miejsca. Idealnym przykładem takiego właśnie modelu stać się może chociażby https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-geometria-szescianu.

Zielono mi, czyli kontakt z naturą na pierwszym miejscu!

Niewielu Polaków ma możliwość każdego ranka spacerować po zielonej łące. Nie zawsze możemy także pojechać do lasu, by móc pooddychać pełna piersią. Nieczęsto jest również okazja ku temu, by przemierzać zielone polany. Na szczęście jednak pomyśleli o tym twórcy fototapet, fundując swoim klientom mnóstwo wzorów z naturą, zielenią i ową cudowną prostotą na pierwszym miejscu. Nierzadko bywają to cudowne lasy, przepiękna puszcza amazońska czy też łąki pełne pięknych kolorowych kwiatów. Nie da się ukryć, że znacznie milej wstaje się rano, gdy nasze oczy mogą napawać się takim właśnie widokiem. Przykład? Chociażby model https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-bambusowy-las, który dodatkowo powiększy optycznie przestrzeń dokoła. Bardzo modna, stylowa i jednocześnie szalenie uniwersalna ozdoba naścienna! https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-maki-vintage https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-bursztynowa-dama Prócz wspomnianych w tekście trendów jak najbardziej mamy do czynienia także z innymi typami fototapet, które w tym sezonie cieszą się popularnością. Wszak każdy dobiera je do stylu panującego w pomieszczeniu i wedle własnych indywidualnych potrzeb i preferencji. A Ty, co wybierzesz?