Zabudowy tarasów i balkonów pozwalają cieszyć się większą przestrzenią, jaką będzie można wykorzystać w dowolny sposób. Jednak w przypadku mieszkań, wykonanie takiej konstrukcji może wymagać pozwolenia, ponieważ będzie się miało do czynienia z ingerencją w wygląd budynku.
Funkcjonalna i estetyczna zabudowa balkonu Warszawa
Wiele osób może obawiać się tego, że w ich przypadku takie pozwolenie od zarządu wspólnoty mieszkaniowej nie zostanie wydane. Raczej nie powinno się mieć takich problemów, jeżeli tylko cała konstrukcja będzie estetyczna. W przypadku własnego domu, nie trzeba będzie martwić się takimi problemami – o ile zabudowa zostanie wykonana z materiałów lekkich.
Jest wiele firm, które zajmują się tworzeniem tego typu konstrukcji. Wystarczy w Google wpisać „zabudowa balkonu Warszawa„, aby znaleźć solidnych i porządnych wykonawców.
Zabudowa tarasu i balkonu – co trzeba wiedzieć przed montażem?
Zabudowa balkonów może być teoretycznie wykonana samodzielnie. Praktycznie – lepiej zlecić to osobom, które na co dzień specjalizują się w zabudowach tarasów i balkonów, ponieważ doskonale zdają sobie oni sprawę z tego, że należy sprawdzić następujące zagadnienia taechniczne:
- nośność – tak, aby mieć pewność jakie maksymalne obciążenie może wytrzymać płyta żelbetowa balkonu ;
- stabilność zabudowy balkonów – może się bowiem okazać, że w pierwszej kolejności koniecznością okaże się wycięcie otworów w warstwie izolacyjnej, aby móc całej konstrukcji zapewnić większą stabilność;
- bezpieczeństwo – ważne w przypadku dzieci, aby nie okazało się, że będą one w stanie wspiąć się po poszczególnych elementach do góry, co jest szczególnie ważne w przypadku wyższych pięter.
Bezramowa zabudowa balkonu – czym się wyróżnia?
Zabudowy balkonu można podzielić na dwie grupy – ramową i bezramową.
Bezramowe zabudowy balkonów mają tą zaletę, że wykonane są ze szkła hartowanego o różnej grubości. Nie mają one profili aluminiowych pomiędzy kolejnymi taflami – skrzydłami. System zabudowy bezramowej sprawia, że wszystkie części są tak naprawdę od siebie niezależne. Warto jednak powrócić do odpornego na działanie czynników atmosferycznych szkła hartowanego, które nawet w przypadku stłuczenia, nie stanowi żadnego zagrożenia. Cała konstrukcja będzie łatwa do utrzymania w czystości.
Ramowa zabudowa balkonu – czy warto?
Do ich tworzenia wykorzystywane są malowane proszkowo lub anodowane, wysokiej jakości profile aluminiowe, które na dodatek są odporne na działanie czynników atmosferycznych. Do tego dochodzi szkło hartowane, którego grubość uzależniona jest od wyboru użytkownika. Nie można także zapomnieć o tym, że zastosowane są tutaj także prowadnice, które sprawiają, że poszczególne kwatery przesuwają się w wybraną stronę. Ciekawostką jest to, że przesuwne segmenty zabudowy ramowej można zdjąć, aby je umyć. W przypadku zabudowy bezramowej, nie trzeba zdejmować skrzydeł do umycia. Ramowa zabudowa loggii to m.in. dodatkowe zabezpieczenie przed osobami niepowołanymi. W szczególności, jeżeli ktoś mieszka na parterze.
Ile kosztuje zabudowa balkonu?
Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, może stanowić jednak trudność
Na koszt zabudowy balkonu wpływa kilka czynników. Zalicza się do nich:
- grubość zastosowanego szkła;
- powierzchnia, którą zabudowa ma objąć;
- miejsce (łącznie z piętrem), gdzie całą konstrukcja ma zostać zamontowana;
- rodzaj zabudowy balkonów.
Aktualnie można zamówić bezpłatny pomiar na terenie Warszawy oraz w innych miejscowościach. Dzięki temu faktycznie można będzie dowiedzieć się, jaki będzie koszt dla konkretnej zabudowy balkonu, czy tarasu.
Warto jednak rozważyć wykonanie takiej zabudowy, ponieważ będzie można zapewnić sobie m.in. ochronę przed ptactwem, a także zwiększyć bezpieczeństwo zwierząt, jakie na co dzień przebywają w domu.