Paski: poziome vs pionowe. Jakie fototapety w paski sprawdzą się w Twoim domu?

Opublikowany przez

 Wzór klasyczny, sprawdzony i uniwersalny – dlatego wybierany jest przez Polaków tak chętnie. Fototapety w paski to prawdziwy hit, ponieważ są w stanie zmienić nawet bardzo zwyczajne, przeciętne wnętrze w istną oazę piękna. Tak – jednak trzeba wiedzieć, iż paski nie służą wyłącznie dekoracji, fototapety owe bowiem to egzemplarze do zadań specjalnych. Co takiego są w stanie zrobić z wnętrzem? Sprawdźmy to!

Fototapety w paski. Jak poziomy nadruk zmienia przestrzeń?

Pragniesz odmienić bardzo wąski pokoik i sprawić, by wydawał się on znacznie szerszy? W takim razie wybierz fototapety w poziome paski, a od razu zauważysz efekty tej metamorfozy! Warto zdecydować się także na zabawę kolorami. Wszak minimalistyczną i monochromatyczną przestrzeń można wiosennie ożywić i dodać jej lekkości właśnie poprzez zastosowanie wesołych, pozytywnie kojarzących się barw. Taki trik zastosowano w przypadku rewelacyjnej fototapety Stonowane paski: https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-stonowane-paski. Trzeba przyznać, iż osiągnięto zamierzony efekt. Pokój zyskał optycznie na szerokości, jednocześnie połączenie prostych mebli z kolorową fototapetą wspaniale „zagrało”.

Fototapety w paski poziome. Jak wybrać odpowiedni print?

Wydawać by się mogło, że w przypadku fototapety w poziome paski printy owe muszą mieć jednakową szerokość. Nic bardziej mylnego! Bardzo ciekawie prezentuje się bowiem misz-masz przeróżnych szerokości – do wnętrza wkracza swego rodzaju dynamizm i nowa energia. Oczywiście te fototapety nadal mają za zadanie sprawić, że nawet wąskie pomieszczenie zyska w naszych oczach na szerokości. Słodkie paski https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-slodkie-paski to znakomita propozycja do sypialni, pokoju młodzieżowego albo jadalni.

Fototapety w paski pionowe. Na jakie się zdecydować?

Polacy szczerze pokochali także fototapety w pionowe paski. Te zaś mają za zadanie sprawić, iż nawet bardzo niskie pomieszczenie będzie się nam wydawało znacznie wyższe, strzeliste, takie, w którym można odetchnąć pełną piersią. Wybierane są one głównie przez osoby zamieszkujące bloki mieszkalne bądź domy, w których pomieszczenia nie należą do najwyższych. Paski pionowe wcale nie muszą być zwyczajne, standardowe. Wszak w nowoczesnych wnętrzach lub tych urządzonych w stylu skandynawskim lub vintage na pewno przyda się dawka oryginalności i nietypowych rozwiązań. Idealnym rozwiązaniem stanie się zatem fototapeta w paski Odrobina nieba: https://www.fototap.pl/tapety/fototapeta-odrobina-nieba. Do sypialni, gabinetu albo pokoju dziennego będzie nadawała się w stu procentach!

Świat fototapet w paski to mnóstwo możliwości!

Rzecz jasna przedstawiliśmy jedynie przykładowe. Wszyscy, którzy mają ochotę sprawić, by pomieszczenie zmieniło się optycznie, powinni zdecydować się właśnie na fototapety w paski. Poziome wzory poszerzą pomieszczenie, zaś pionowe sprawią, że będzie się ono wydawało wyższe. Nic więc dziwnego, że od lat paski stanowią jeden z najmodniejszych printów, gdy chodzi o aranżację wnętrz. I nic nie wskazuje na to, by cokolwiek w tej kwestii miało się zmienić!