Pokój dzienny jak z katalogu…tylko dzięki tapetom!

Opublikowany przez

Pokój dzienny (czyli innymi słowy salon, pokój gościnny albo też duży pokój) to serce domu lub mieszkania. Tutaj koncentruje się bowiem nasze życie codzienne, tutaj odpoczywamy, tutaj przyjmujemy gości, tutaj spędzamy czas z bliskimi. Warto zadbać zatem o to, by była to przestrzeń pełna wyjątkowości, urządzona i udekorowana dokładnie tak, jak sobie wymarzyliśmy. Jeżeli chodzi o naścienne ozdoby, idealnym rozwiązaniem okazują się być w dzisiejszych czasach nowoczesne tapety na ścianę do salonu, dzięki którym zmiana aranżacji przestrzeni jest możliwa dosłownie w kilka chwil i za niewielkie pieniądze.

Jakie modele polecają specjaliści?

Oczywiście nie jest tak, że mamy do czynienia z jednym tylko trendem w świecie tych naściennych dekoracji. Wszak projektanci musieli przygotować egzemplarze świetnie spisujące się w przeróżnych typach przestrzeni (między innymi w tych urządzonych w stylu retro, vintage, rustykalnym, industrialnym, loftowym czy też minimalistycznym). Na szczęście jednak wybór modeli potrafi przyprawić miłośników piękna o zawrót głowy. Jakie tapety na ścianę do salonu wiodą dzisiaj prym? Już to wyjaśniamy! Bardzo dużym powodzeniem cieszą się miedzy innymi te egzemplarze, które przedstawiają strukturę któregoś z naturalnych materiałów (chociażby kamienia https://www.fototap.pl/tapety/fototapeta-kamienne-tlo-mozaika). Taka niebanalna dekoracja stanie się bez wątpienia najistotniejszym motywem dekoracyjnym danej przestrzeni, zwracając na siebie uwagę domowników oraz gości. Polacy z wielkim powodzeniem stosują tego typu rozwiązania między innymi w przestrzeniach urządzonych w stylu skandynawskim, loftowym, minimalistycznym czy też klasycznym, spisują się one doskonale również w przypadku salonu w klimacie vintage. Jeżeli chodzi o tapety ścienne do salonu, bardzo ciekawym rozwiązaniem będzie również zaaranżowanie egzemplarza z miejskimi typowo widokami w roli głównej. Chociażby Nowy Jork https://www.fototap.pl/tapety/fototapeta-ny-miejski-kolaz jak najbardziej nadaje się do tego, by stać się jednym z bohaterów pokojowej aranżacji, prawda? Duża powierzchnia salonu to marzenia bardzo wielu Polaków. Jednak zdecydowanie częściej jest tak, że miejsca do dyspozycji nie ma zbyt wiele, bo metraż nie należy do okazałych. Co w takiej sytuacji robić? Na szczęście jest na to rada, w tym przypadku warto kupić trójwymiarowe tapety na ścianę do salonu, dzięki którym jego powierzchnia zostanie optycznie powiększona. Wyróżnia się tutaj chociażby model wyglądający jak szachownica ze skóry https://www.fototap.pl/tapety/fototapeta-skorzana-szachownica. Jesteśmy przekonani, że zmieni aranżację przestrzeni w bardzo interesujący sposób!

Jak dobrać egzemplarz idealny?

Wiele osób ma z tym niemały problem. Widzą one bowiem doskonale, że modeli do wyboru jest bardzo wiele. Jednak są kryteria, którymi warto kierować się przy podejmowaniu decyzji. Po pierwsze warto śledzić aktualne trendy w świecie aranżacji wnętrz. Dzięki temu gdy weźmiemy pod uwagę tapety ścienne do salonu, aranżacje okażą się być naprawdę trafionymi w dziesiątkę. To jednak jeszcze nie wszystko, weźmy także pod uwagę nasze indywidualne preferencje i gusta. trzecim kryterium jest dobór konkretnego modelu do stylu i kolorystki pomieszczenia. Gdybyśmy ten fakt pominęli, mogłoby się okazać, że do pomieszczenia wkroczyła niemała dawka aranżacyjnego kiczu i chaosu, a przecież chodzi nam o coś zgoła odmiennego. W przeważającej większości przypadków jest tak, że tapety na ścianę do salonu mają uzupełniać dotychczasową aranżację, stanowiąc jej udaną kontynuację. Czasami jednak mieszkańcom naszego kraju zdarza się nieco w owej kwestii zaszaleć. O czym konkretnie mowa? Wybierają oni dla siebie takie tapety ścienne do salonu, które kontrastują z pozostałymi jego elementami. Trzeba tutaj jednak zachować sporo wyczucia aranżacyjnego (a jeśli nie wie się do końca, czy pomysł jest trafiony, dobrze byłoby skorzystać z porady specjalisty). Okazuje się bowiem, że łatwo dobrać nieodpowiedni egzemplarz, taki, który nie będzie ciekawym, wyróżniającym się, a stanie się po prostu mocno nietrafionym.

Ile to kosztuje?

Tapety na ścianę do salonu nie są na szczęście drogie, zatem każdy pozwolić sobie może na ich zakup, nie naruszając jednocześnie domowego budżetu. Modeli do wyboru wciąż przybywa, jesteśmy zatem przekonani o tym, iż każdy fan designu na światowym poziomie zdoła wybrać tutaj coś odpowiedniego dla siebie. A pokój dzienny będzie najprawdziwszą oazą piękna! Zapraszamy do większej oferty: Tapety na ścianę do salonu