Postaw na…mapę, czyli najmodniejsze w tym sezonie obrazy!

Opublikowany przez

Mapa przywołuje w nas bardzo dobre skojarzenia. Jest bowiem zapowiedzią dalekich (lub tych bliższych) wypraw, urlopów i wycieczek, bardzo jednoznacznie związana z różnego typu przygodami. Któż z nas nie chciałby podróżować (przynajmniej w wyobraźni) do najdalszych zakątków świata, nie ruszając się jednocześnie z wygodnej sofy czy obitego pluszem fotela nawet na krok?

Na szczęście dziś producenci obrazów zadbali w odpowiedni sposób o to, by każdy miłośnik wyjazdów i przygód poczuł się w stu procentach usatysfakcjonowany. Właśnie dlatego przygotowano całe mnóstwo obrazów z przeróżnego typu mapami. Niektóre z nich są dość standardowe i klasyczne, inne natomiast zadziwiają niebanalnymi i szalenie oryginalnymi rozwiązaniami na miarę dwudziestego pierwszego wieku.

Trzeba pamiętać, iż obraz z mapą musi być dobrany do klimatu, jaki w danym pomieszczeniu panuje i jego kolorystyki. Wszak zapewne nikt nie wyobraża sobie nawet wnętrza urządzonego w stylu glamour z industrialnym, szarym, minimalistycznym dziełem na ścianie. W nowoczesnym pokoju dziennym, w którym rządzi chrom i kontrastowe barwy, na pewno nie sprawdzi się obraz w stylu vintage. Ale wśród dostępnych dziś dzieł każdy będzie w stanie znaleźć dla siebie dokładnie takie, jakie sobie wymarzył, obraz niczym skrojona na miarę suknia lub garnitur!

Każdy, kto pragnie wprowadzić do swoich czterech ścian nieco energii, świeżości i barw, na pewno powinien szczerze zainteresować się tęczową mapą, która uwidoczniona jest na owym obrazie: https://www.fototap.pl/obrazy/obraz-teczowa-mapa. Bardzo ciekawe połączenie barw i niebanalne rozmycia dają bardzo interesujący efekt – dzięki temu zwyczajna śnieżnobiała ściana nabierze nowego charakteru.

Jeśli chodzi o współczesne, interesujące obrazy z mapami na ścianę, nie sposób nie wspomnieć o jednym z nowych trendów. W zarysy kontynentów lub krajów wpisane są nazwy poszczególnych państw lub miast, daje to szalenie interesujący, daleki od banalności efekt. Taka mapa świata https://www.fototap.pl/obrazy/obraz-mapa-swiata-jezyk-hiszpanski zawisnąć może na przykład w pokoju kochającego podróże nastolatka, znakomicie sprawdzi się także w jadalni, gabinecie czy też pokoju dziennym. Do wyboru są wersje w wielu językach, np. https://www.fototap.pl/obrazy/obraz-mapa-swiata-jezyk-niemiecki czy https://www.fototap.pl/obrazy/obraz-mapa-po-francusku.

Bardzo interesujący efekt został także osiągnięty poprzez wpisanie w ramy wszystkich kontynentów różnego typu obrazków oraz printów. Pełnia księżyca w tej wersji https://www.fototap.pl/obrazy/obraz-mapa-swiata-pelnia-ksiezyca prezentuje się fascynując (zwłaszcza wtedy, kiedy na początku widzimy wspomniany zarys kontynentów, w drugiej kolejności zaś wyjącego nocą wilka).

Mapa świata stworzona z kwadratów z całą pewnością przypadnie szczerze do serca wszystkim miłośnikom geometrii https://www.fototap.pl/obrazy/obraz-mapa-swiata-kwadraty. Ten interesujący tryptyk będzie wręcz idealnie prezentował się chociażby w gabinecie lub dużym holu. Wersja do złudzenia przypominająca atramentowe plamy również jest godna uwagi https://www.fototap.pl/obrazy/obraz-atramentowa-mapa-swiata. Będzie idealnie prezentowała się na śnieżnobiałej lub beżowej ścianie, dając znakomity efekt wizualny. Wielbiciele abstrakcji i nowoczesności także nie będą zawiedzeni, im bowiem dedykowano wielokolorowy, zagadkowy nieco i szalenie oryginalny model: https://www.fototap.pl/obrazy/obraz-abstrakcyjna-mapa-swiata.

Myli się ten, kto myślałby, iż mapa w roli ozdoby naściennej to rozwiązanie nudne, sztampowe czy też mało oryginalne. Dziś bowiem zarysu kontynentów czy państw wcale nie muszą być zwyczajnymi liniami – projektanci obrazów odpowiednio o to zadbali!