Dlaczego warto urządzić swoje wnętrza w oparciu o trend hygge?

Opublikowany przez

O trendzie hygge zaczęło się w naszym kraju mówić stosunkowo niedawno – jednak coraz więcej osób jest nim zafascynowanych. Sprawdźmy zatem, na czym polega ten nowy sposób aranżowania przestrzeni (i nie tylko!) – trend hygge!

Filozofia szczęścia a urządzanie przestrzeni – trend hygge

Hygge to tak naprawdę nic innego, jak filozofia szczęścia. Trend ów przywędrował do nas z Danii. Trzeba przyznać, że aranżowanie wnętrz w oparciu o hygge jest nieco podobne do tworzenia ich w klimacie skandynawskim. Dużo tu bowiem naturalnych materiałów, prostoty w formach. Najprościej rzecz ujmując ten styl moglibyśmy nazwać przytulnym. Jakie są jego inne wyznaczniki? Oświetlenie zawsze jest klimatyczne i nastrojowe, nie mamy tu bowiem do czynienia z intensywnie świecącymi świetlówkami. Duńczycy uwielbiają także świece, dlatego w pokoju urządzonym w stylu hygge bardzo często są one poustawiane w różnych miejscach. Nie pomijamy milczeniem także kwestii tekstylnych dodatków. Miękkie poduchy i koce po porostu muszą się pojawić. Znakomicie pasuje także kominek (ten standardowy z prawdziwym, żywym ogniem albo też w wersji bio, wszystko jedno), który jeszcze bardziej podkreśla ciepłą, rodzinną atmosferę wnętrza oraz jego ponadprzeciętną przytulność.

A co z ozdobami naściennymi?

We wnętrzach urządzonych w klimacie hygge spotyka się nierzadko galerie obrazów. W przeważającej większości przypadków jest ona utrzymana w kolorach ziemi. Pojawiają się brązy i beże, nie brakuje także zieleni. Obecnie wielki nacisk kładzie się także na szarości w stylizacjach, zatem jak najbardziej warto włączyć je do owej aranżacji. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także zastosowanie w stylizacji obrazu składającego się z kilku elementów. Są one aktualnie niezwykle popularne: https://www.fototap.pl/obrazy/obraz-gorskie-jezioro-wczesnym-latem. W pomieszczeniach urządzonych w klimacie hygge nie brakuje też stylowych fototapet. Mogą one przedstawiać chociażby skandynawskie bezdroża, piękne fiordy, klify czy też widok na zimowe, nieco tajemnicze morze albo zimowe szczyty https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-gorski-szczyt-w-chmurach.

Żyj wolniej, uważniej, spokojniej!

W tak urządzonych przestrzeniach aż prosi się o to, by się na chwilę zatrzymać, by nie gonić, by w pędzie codzienności znaleźć czas dla siebie, na przyjemności, na rozmowę z bliską osobą. Oto hygge! Więcej ciekawych propozycji: https://www.fototap.pl/pl/searchquery/gor/1/phot/5?url=gor