Dlaczego warto zastosować srebrne fototapety w aranżacji wnętrza?

Opublikowany przez

Srebro to barwa absolutnie wyjątkowa, stylowa i niepowtarzalna. Wraz ze złotem stanowi grupę kolorów uważanych za bardzo bogate, wręcz królewskie, kojarzące się z tym, co cenne i niebanalne. Dlatego też srebro coraz częściej wykorzystuje się w nowoczesnej aranżacji wnętrza jako kolor dekoracji. Na przykład piękna posrebrzana rama lustra będzie w stanie dodać pomieszczeniu niezwykłego charakteru, zaś duży srebrny wazon stojący na podłodze w pokoju dziennym podkreśli jego stylowość i najlepszy gust właścicieli. Okazuje się, że również występujące w tym kolorze fototapety z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz większą popularność – zarówno w naszym kraju, jak i poza jego granicami. W jakich pomieszczeniach warto je zastosować? Sprawdźmy to!

Do pokoju dziennego, sypialni, gabinetu!

Tak naprawdę kolor ten świetnie wpisywał się będzie w bardzo różne klimaty, jeśli chodzi o nowoczesną aranżację wnętrz. Stosuje się go zarówno we wnętrzach urządzonych w stylu industrialnym, jak i vintage, bardzo dobrze radzi sobie w wypełnionych antykami pomieszczeniach oraz tam, gdzie niepodzielnie rządzi i króluje sprawdzony styl klasyczny. Bardzo dobrze prezentuje się on też w powierzchniach urządzonych w klimacie glamour. Wielu klientów wybiera ten typ naściennych ozdób do pokoju dziennego, nierzadko jednak znajduje on swoje miejsce również w sypialni, gabinecie przeznaczonym do pracy, eleganckim przedpokoju, a nawet stylowej łazience! Zaskoczeni? Na szczęście dzisiejsze fototapety zostały wyprodukowane w ten sposób, że niestraszne im są trudne warunki, jakie w tym wnętrzu niekiedy panują. Trzeba jednak pamiętać również o tym, iż kolor srebrny jest mimo wszystko dość wyrazisty, dlatego też gdy duża jego ilość pojawi się w danym pomieszczeniu, powinniśmy jednocześnie zrezygnować z dużej ilości pozostałych ozdób (w formie figurek, obrazków, świeczek, ramek czy pudełeczek). Niech to właśnie srebro gra we wnętrzu pierwsze skrzypce, wszak zasługuje na to w pełni!

Na jakie wzory warto postawić, by było stylowo?

Coraz więcej modeli srebrnych to szansa na to, że każdy z klientów znajdzie dla siebie wymarzony egzemplarz, ten, który będzie prezentował się na powierzchni ściany niesamowicie, na pewno spodoba się wszystkim domownikom oraz przybyłym gościom. Ostatnimi czasy na topie jest między innymi bardzo gustowny model reprezentujący popularny dziś styl vintage: https://www.fototap.pl/fototapety/fototapety-3d/fototapeta-vintage-paris-srebrny. Nieco paryskiego szyku na pewno się sprawdzi! Jeśli natomiast pragniesz nadać swojemu pokojowi dziennemu nieco zimowej niezwykłości, zastosuj model stworzony w innowacyjnej technologii 3d: https://www.fototap.pl/tapety/fototapeta-srebrny-oblok. Moda na srebro w aranżacji wnętrz jest bardzo widoczna, warto zatem zafundować sobie piękną srebrną fototapetę i przeprowadzić tym samym rewelacyjną metamorfozę pomieszczenia niewielkim kosztem!