Dmuchawa basenowa – jak wybrać?

Opublikowany przez

Dmuchawa basenowa wykorzystywana jest do atrakcji basenowych, takich jak wanny spa, czy zjeżdżalnie lub do hydromasażu. W zależności od ich mocy mogą mieć zastosowanie w dużym basenie lub w jacuzzi. Co więcej, sprawdzają się także podczas użytkowania w basenach ogrodowych oraz w pomieszczeniach. Pompa powietrza jest zaprojektowana do długotrwałej eksploatacji i może skutecznie czyścić filtry naszego basenu. Wybierając odpowiedni model dmuchawy powietrza, warto dopasować ją do swoich potrzeb poprzez dopasowanie odpowiedniej mocy do wielkości naszego jacuzzi, czy ogrodowego basenu.

Pompa powietrza do atrakcji basenowych – jak ją wybrać?

Na rynku możemy znaleźć dużo środków do dezynfekcji basenów, jednak często nie jest to wystarczające. Do zachowania odpowiedniej czystości basenu potrzebna jest także specjalna dmuchawa powietrza filtracyjna, która pomoże utrzymać odpowiednie parametry wody. W przypadku basenów całorocznych jest to nieodłączny element, o którym nie możemy zapomnieć. W zależności od wielkości basenu możemy wybrać odpowiedni rozmiar pompy. Im większy obszar basenu, tym większego urządzenia potrzebujemy. Najlepiej jest wybrać pompe, która będzie w stanie przefiltrować całą objętość wody 3 razy dziennie.

Najważniejsze aby sprawdzić, czy nasza dmuchawa basenowa jest kompatybilna z elementami basenu. Warto sprawdzić, czy przyłączka mają odpowiednią średnicę, ponieważ jest to kluczowe, aby produkt działał prawidłowo. Często dmuchawy basenowe są sprzedawane w zestawie z basenem. Jednak czasem jest to nie możliwe i w takich wypadkach warto dokładnie sprawdzić przepustowość pompy oraz średnicę.

Dmuchawa basenowa do masażu powietrznego

Wielu z nas z pewnością marzy o własnym jacuzzi. Dzięki odpowiedniemu basenowi i dmuchawie powietrza ta odprężająca kąpiel jest w zasięgu ręki. Dmuchawy powietrza umożliwiają przyjemny, relaksujący masaż w zaciszu własnego domu lub ogródka. Ten rodzaj pompy montowany jest zazwyczaj na dnie basenu. W ten sposób silny gejzer bąbelków tworzy delikatną falistą powłokę służącą właśnie do delikatnego masażu.

Podwodne bąbelki z pewnością uatrakcyjnią każdy pobyt w naszym domowym basenie. Warto wspomnieć, że dmuchawy są dosyć ciche, więc nie zakłócą naszego spokoju podczas relaksacji. W przypadku głośniejszych pomp warto dokupić specjalny tłumik, który w mgnieniu oka poradzi sobie z problemem hałasu. Dmuchawy basenowe są bardzo wydajne i efektywne, dzięki temu mamy pewność, że posłużą nam na długie lata, bez konieczności ich wcześniejszej wymiany.

Brak tagów 0