Fototapeta w kuchni – na co warto postawić?

Opublikowany przez

Fototapeta w kuchni – nowe oblicze kuchni

Fototapeta w kuchni – coraz częściej w przestrzeniach kuchennych pojawiają się fototapety, trend ten zauważalny jest bardzo wyraźnie od kilku sezonów. Dzisiejsze egzemplarze są bowiem wykonane z wykorzystaniem innowacyjnych technologii, z dbałością o każdy detal, z nowoczesnych materiałów, dlatego też niestraszne im są kuchenne warunki (często spora wilgotność powietrza, para czy też różnice temperatur). Spokojnie można zatem je montować w tego typu przestrzeniach. Należy jednocześnie pamiętać, iż kuchnia to bardzo ważne, strategiczne miejsce. Tak naprawdę to właśnie tu się spotykamy podczas wspólnych posiłków, gotowania, omawiania przeróżnych spraw. Kuchnia zatem musi być taka, jaka jest rodzina – być może prosta i skromna, raczej minimalistycznie umeblowana, może kolorowa, pełna bibelotów i dodatków, to już kwestia indywidualna.

Skupmy się jednak nad tym, jakie printy i zdobienia dominują w tego typy fototapetach. Tak naprawdę z powodzeniem możemy podzielić je na dwie grupy. Jedna są typowo kuchenne, niespotykane raczej w innych domowych pomieszczeniach. Tutaj mamy do wyboru całą gamę przypraw, potraw i napojów. Pojawiają się zatem kuszące swa barwą ziarna kawy, szereg różnokolorowych przypraw w specjalnych pojemnikach, cudownie czerwone truskawki czy też idealnie żółte cytryny. Nie brakuje także słodkości – pojawiająca się na fototapecie czekolada z pewnością niejednemu łasuchowi przypomni o tym, że nie zjadł on jeszcze deseru!

Fototapeta w kuchni – najnowsze projekty

Sporo osób wybiera do kuchni fototapety w stylu vintage – zwykle pojawiają się na nich stosowne napisy głoszące, iż dzieła tutaj najlepsza w świecie kucharka lub można naprawdę dobrze zjeść. Ponadto dawnego typu puszki z colą czy też piwem nierzadko goszczą na tego typu dekoracyjnych elementach w kuchni. Sporym zainteresowaniem cieszą się fototapety w stylu pin-up, one także nierzadko się pojawiają.

Koniecznie wspomnieć także musimy o drugim trendzie – w tym przypadku w kuchni pojawiają się takie typy fototapet, które równie dobrze mogłyby znajdować się w każdym innym domowym pomieszczeniu – sypialni, pokoju dziennym czy też przedpokoju. Często pojawia się tutaj hobby domowników, na przykład rodzina kochająca wprost jazdę konną nie wyobraża sobie, by w kuchni pojawiła się fototapeta, na której nie byłoby jej ulubieńca – na pewno nie zainteresuje się wówczas zdjęciem przypraw, owoców albo warzyw.

Nierzadko w kuchniach pojawiają się także tapety wyprodukowane w innowacyjnej technologii 3d. Nie zapominajmy, iż są one w stanie wspaniale powiększyć przestrzeń, dlatego w niewielkim wnętrzu sprawdzą się z powodzeniem!

Brak tagów 0