Fototapeta winylowa czy lateksowa? szukamy idealnego rozwiązania

Opublikowany przez

W świecie fototapet nastąpiły ostatnimi czasy bardzo dynamiczne zmiany. Pojawiło się wiele nowych pomysłów na ich stworzenie oraz szereg materiałów, z których mogą być one wykonane. Różnią się one od siebie nieco, jednak właściwie wszystkie są nabywane przez klientów w tym samym celu – aby stylowo ozdobić zajmowaną przez nich przestrzeń. Warto jednak sprawdzić, jakie podtypy fototapet uchodzą w opinii specjalistów za najbardziej popularne, czym się charakteryzują i na co możemy liczyć, kiedy je dla siebie wybieramy. Fototapeta winylowa czy lateksowa? Która okaże się lepszym rozwiązaniem w czterech ścianach?

Fototapeta winylowa – co to takiego?

Uważana jest za bardziej trwała od lateksowej (a to z całą pewnością bardzo duża zaleta, bowiem kiedy kupujemy tego typu ozdobę, pragniemy, by służyła nam ona przez wiele lat, pozostając niezmiennie w idealnym stanie). Jest też niezwykle miła w dotyku, bardzo gładka, dlatego też możemy liczyć w tym przypadku na najwyższą jakość nadruku, jaki się na niej znajdzie. Niestraszny jej tłuszcz czy brud ani niezbyt korzystne warunki panujące w pomieszczeniu. Kiedy jednak zdarzy się tak, że ją ubrudzimy, możemy się owego zabrudzenia pozbyć leciutko nawilżoną gąbką. Jej zwiększona grubość to także bardzo duży plus. Zatem jeśli ktoś zada pytanie czy lepsza będzie fototapeta winylowa czy lateksowa, wielu specjalistów z branży bez chwili wahania wskaże tę pierwszą. Warto wspomnieć także, że ze względu na ponadprzeciętną trwałość i wytrzymałość tego rodzaju fototapety można ją stosować również w pomieszczeniach dość „trudnych”, czyli na przykład w kuchniach oraz łazienkach(do których, jak powszechnie wiadomo, wiele typów tych naściennych dekoracji się nie nadaje).

Fototapeta lateksowa i co warto o niej wiedzieć?

Niech nikomu się jednak nie wydaje, że jeśli sprzedający otrzyma od potencjalnego klienta pytanie o to, czy fototapeta winylowa czy lateksowa sprawdzi się lepiej, zawsze wskaże winylową. Dlaczego? Bowiem lateksowa wersja tej naściennej ozdoby także ma szereg zalet, o których z pewnością warto wspomnieć. Chociażby to, że można ją swobodnie montować na przeróżnych typach powierzchni, także na płytach kartonowo-gipsowych, gładziach, tynkach betonowych oraz tych tradycyjnych. Trzeba także wspomnieć o jej gładkości i lekkości. Klei się ją ławo zaś wybór motywów jest naprawdę duży. Intensywność barw jej nadruków także godna jest uwagi, prezentują się one bowiem niezwykle realistycznie. Łatwo utrzymać ja w czystości, dlatego też często jest stosowana przez mieszkańców naszego kraju w różnego rodzaju przestrzeniach.

Jakie wzory są modne?

Skro udało nam się przedstawić najistotniejsze zalety każdej z tych opcji, przyszła pora na przyjrzenie się panującym obecnie trendom w świecie aranżacji wnętrz, a konkretnie w świecie fototapet. A przyznać należy, że dzieje się tutaj niemało! W przestrzeniach o nowoczesnym charakterze (chociażby loftowych, minimalistycznych czy też industrialnych) znakomicie sprawdzają się egzemplarze z motywami geometrycznymi. Wielu Polaków z chęcią wybiera je dzisiaj dla siebie co wpływa bardzo pozytywnie na wygląd ich przestrzeni. Chociażby model https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-mneme, który swoją prostotą po prosty zachwyca! To ładne, co się komu podoba – z tego założenia wychodzą zapewne projektanci tego typu naściennych ozdób, proponując potencjalnym kupującym przeróżne modele do wyboru. Warto wspomnieć chociażby o motywach florystycznych (które, choć dosyć standardowe i raczej klasyczne, cieszą się w naszym kraju bardzo dużym powodzeniem). Nie dziwi nas to, wszak dzięki nim można zaprosić do swoich czterech ścian pokaźną dawkę subtelności oraz delikatności. Czerwone maki https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-poranek-posrod-makow na pewno prezentowały się będą wręcz zjawiskowo! Ostatnimi czasy Polacy zakochali się także w egzemplarzach przedstawiających faktury różnego rodzaju materiałów. Cegła, beton, kamień, drewno, sznurek – wiele interesujących egzemplarzy czeka na tylko, by je odkryć. Chociażby niezwykle stylowa fototapeta https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-stare-mury, dzięki której nawet zwyczajna i sztampowa przestrzeń nabrać może niezwykłego charakteru.

Jak montować fototapety?

Zapewne wiele osób jeszcze przed ich zakupem zastanawia się nad tym. Tak, to bardzo istotna kwestia. Na szczęście nie trzeba w tym celu zatrudnia ekipy fachowców i ponosić dodatkowych kosztów, bowiem z łatwością można sobie z tym zadaniem poradzić samodzielnie. Jak to zrobić? Wystarczy tylko mieć dobre chęci i nieco wolnego czasu oraz zakupić zestaw akcesoriów montażowych. Jeśli dodatkowo będziemy mieć kogoś do pomocy praca pójdzie niezwykle sprawnie i już wkrótce będziemy mogli cieszyć się cudownie odmienionym wyglądem swoich przestrzeni. Za sprawą fototapet winylowych, lateksowych lub jeszcze innych!

Zapraszamy do oferty: fototapeta 3d