W kolorowym świecie fototapet

Opublikowany przez

Polacy coraz więcej uwagi poświęcają temu, jak prezentują się wnętrza ich domów, mieszkań, biur czy też pomieszczeń o charakterze usługowym. I bardzo dobrze, bowiem dzięki temu ich poziom jest coraz wyższy, a walory natury estetycznej wprost nie do przecenienia. Nie dziwi nas zatem to, że popularność fototapet staje się coraz większa. To już nie tylko ozdoba pojawiające się gdzieniegdzie, a bardzo wyraźny trend w aranżacji wnętrz, którego nie sposób nie dostrzec.

Fototapeta jaki materiał, czyli z czego powinien być wykonany ten typ ozdoby?

Specjaliści przekonują, że najlepszym rozwiązaniem jest bez wątpienia zakup fototapety flizelinowej (czyli innymi słowy modelu winylowego na spodzie z flizeliny). Dlaczego? W jego przypadku bowiem w niezwykle ciekawy sposób połączone zostały walory natury estetycznej oraz praktycznej, co skutkuje tym, że klient otrzymuje produkt spełniający wszelkie jego oczekiwania. Na szczęście spośród ogromnej liczby ciekawych egzemplarzy nietrudno jest wybrać dla siebie coś wyjątkowego. Projektanci tych naściennych dekoracji wciąż proponują nam coś nowego, niebanalnego, coś, co będzie w stanie trwale odmienić przestrzeń. Są zatem modele trójwymiarowe (np. https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-krolewski-przepych), których zadaniem jest optyczne powiększenie przestrzeni, w której się znajdą, nie brak także bardzo gustownych wersji z orientalnymi wzorami (https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-budda-i-orchidee) oraz z urzekającymi kwiatami w głównej roli https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-dalia-w-ogrodzie.

Jak podświetlić fototapetę, czyi niebanalny sposób na modną przestrzeń

Polacy coraz częściej wykorzystują w swoich czterech ścianach patenty, które zauważyli w prestiżowych katalogach wnętrzarskich. I bardzo dobrze, że tak się dzieje. Nierzadko zastanawiają się, jak podświetlić fototapetę, aby została ona stylowo wyeksponowana. Świetnie sprawdzi się w tym przypadku nowoczesna taśma LED umieszczona u góry, dzięki której nasza dekoracja będzie niezwykle atrakcyjnie prezentowała się w przestrzeni. Nie tyko taka opcja wchodzi w rachubę, warto pomyśleć o doświetleniu naszej fototapety po bokach bądź też od dołu i z góry. Wszystko uzależnione jest tutaj od tego, jaki efekt finalny nas interesuje, czy chcemy relatywnie intensywnego światła czy też tego niezwykle subtelnego. Pozostaje jeszcze pytanie, jak podświetlić fototapetę przedstawiającą piękny pejzaż, a w jaki sposób tę z panoramą miasta. W każdym z tych przypadków należy postępować nieco inaczej – lecz specjaliści podkreślają, że dobranie metody oświetlenia oraz jej typy jak najbardziej można uzgodnić z nimi, służą bowiem pomocą i wsparciem zarówno w sklepach z fototapetami (internetowych i stacjonarnych), jak i na branżowych forach.

Jak zrobić fototapetę, czyli rozwiązanie dla kreatywnych

Ci, którzy poszukują do swoich przestrzeni takich ozdób, jakich na pewno nie znajdą nigdzie indziej, mogą być zadowoleni. Mają bowiem do swojej dyspozycji pewną niebywała możliwość. Co to jest? Opcja stworzenia własnej naściennej ozdoby (na przykład ze zdjęcia). Wszyscy, którzy zastanawiają się nad tym, jak zrobić fototapetę i ile to kosztuje, powinni zdawać sobie sprawę z faktu, iż ceny są bardzo umiarkowane, a zajmują się tym firmy, które tego rodzaju dekoracje sprzedają. Wystarczy jedynie przesłać im konkretną fotografię (czyli tę, która w przyszłości ozdobi ścianę naszego domu czy mieszkania), a potem nieco cierpliwie poczekać na wykonanie zlecenia. Przyznać należy, że ci, dla których standardowe i klasyczne rozwiązania są nieco nudne, decydują się na te nowoczesną opcję bardzo często. Wiedzą oni bowiem dokładnie, jak zrobić fototapetę, która będzie w pełni unikatowa. W dalszej kolejności przychodzi czas na jej zamontowanie na powierzchni ściany. Warto w tym przypadku wziąć sprawy w swoje ręce (zamiast wyzywania ekipy fachowców) i samodzielnie się z tym uporać. Warto wiedzieć, że nie jest to nic trudnego, skomplikowanego czy też wymagającego szczególnych umiejętności. Wystarczy tylko poświecić temu zadaniu nieco czasu i energii, na pewno druga osoba do pomocy bardzo nam się przyda. A gdzie zakupimy zestaw akcesoriów służący do montażu? Oczywiście w sklepie z fototapetami. Pamiętajmy o tym, aby model, którym zamierzamy udekorować przestrzeń, dopasowany był w stu procentach do stylu i kolorystyki, jakie w niej panują. Wtedy na pewno całość będzie prezentowała się niczym ze znakomitego wnętrzarskiego katalogu. Tak właśnie spełniają się marzenia o stylowych, nowoczesnych, niebanalnych przestrzeniach!

Zapraszamy do oferty: fototapety