Gdzie najczęściej przyklejamy fototapety?

Opublikowany przez

Coraz częściej Polacy decydują się na to, by we wnętrzach, w których najczęściej przebywają, zostały zamontowane fototapety. Nic dziwnego, wszak jest to rozwiązanie bardzo stylowe i nowoczesne, pozwala niewielkim kosztem zmienić nudne pomieszczenie w takie, na widok którego oczy szeroko otwierają się z zachwytu. Zastanówmy się zatem, gdzie najczęściej montujemy fototapety. Czy są takie miejsca? Tak, jak najbardziej!

Fototapety w pokoju dziennym

Pokój dzienny to najpopularniejsze z całą pewnością pomieszczenie ozdobione fototapetą w polskich domach czy mieszkaniach. Dlaczego montujemy je właśnie tutaj? Odpowiedź wcale nie jest trudna. Wszak to właśnie ten pokój jest zwykle najbardziej reprezentacyjny, tu też spędzamy dużo czasu z rodziną, rozmawiamy, oglądamy telewizję, czytamy, relaksujemy się, podejmujemy gości…Długo można by wymieniać! Dlatego właśnie dbamy w pełni o to, by pokój dzienny prezentował się stylowo i oryginalnie, a nie nudno i ze sporą dawką bylejakości. Decydujemy się zatem na fototapetę, by niedużym kosztem przeprowadzić metamorfozę tego wnętrza. Najczęściej owa ozdoba pojawia się na ścianie za dużą, rodzinną sofą: https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-aleja-parkowa.

Fototapety w sypialni

Sypialnia to pomieszczenie, w którym przeciętny człowiek spędza aż trzydzieści procent swojego życia. To sporo, prawda? Nic zatem dziwnego, iż coraz częściej to właśnie sypialnie są urządzane z wielką dbałością o detale. Zwykle nie zapraszamy tam gości, jednak pragniemy w pięknych okolicznościach się relaksować przed snem oraz zapewnić sobie od samego rana cudowne widoki. Dlatego właśnie fototapety lądują na sypialnianych ścianach tak często: https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-bajkowy-zachod-slonca

Fototapety w pokojach dziecięcych

Każdy rodzic pragnie dać swojemu dziecku wszystko to, co najlepsze – to jak najbardziej zrozumiałe. Dlatego też z ogromnym oddaniem i pieczołowitością urządza jego pokoik. Coraz częściej w celu dekoracji używa się fototapet. Dlaczego? Sprawiają, że zwykła ściana zamienia się w coś naprawdę wyjątkowego, ponadto są w pełni bezpieczne dla najmłodszych, atestowane, stworzone z wielką dbałością o detale. Gdy pojawiają się na nich kultowe postaci z kreskówek i baśni, dzieciaki szaleją ze szczęścia. https://www.fototap.pl/fototapety/fototapeta-osmiornica-i-rekin

Fototapety w przedpokoju

Na szczęście Polacy coraz częściej traktują to miejsce poważnie, nie zaś po macoszemu. Jeszcze kilkanaście lat temu przedpokój niestety niezwykle często oznaczał małe i bez polotu urządzone pomieszczenie, które stanowiło jak gdyby przedsionek do właściwej części mieszkania lub domu. Teraz jednak jest już zupełnie inaczej, wszak zdaliśmy sobie sprawę z tego, iż jest to jego wizytówka. Ponadto właśnie fototapeta sprawić może, że nieduże pomieszczenie będzie nam się wydawało całkiem spore. https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-barcelona-palau-generalitat-in-gothic-barrio

Gdzie jeszcze montujemy fototapety?

Coraz częściej pojawiają się one również w tych „problematycznych” pomieszczeniach, jak chociażby kuchnia czy łazienka. Kiedyś nikt by się na to nie zdecydował, gdyż naścienne ozdoby zdecydowanie do wytrzymałych czy trwałych nie należały. Teraz jednak, dzięki najnowszym technologiom produkcji oraz użyciu znakomitych materiałów, radzą sobie one świetnie na przeróżnych powierzchniach.

Nie tylko w domach i mieszkaniach!

Zwykle fototapety lądują na ścianach domów i mieszkań, jednak coraz częściej widzimy je w zupełnie innych miejscach. Chociażby luksusowe sklepy, salony Spa, fryzjerskie oraz kosmetyczne – te miejsca aż proszą o to, by je starannie i ze smakiem udekorować. Podobnie wygląda sprawa w przypadku biur, siedzib firm oraz przedsiębiorstw – ciekawe modele i tam się sprawdzą!

Nie tylko na ścianach!

Chociaż w zdecydowanej większości przypadków te ozdoby montowane są na ścianach, zdarza się też, że dekorujemy nimi stare drzwi (dając im nowe życie) lub duże, zniszczone powierzchnie szaf czy też innych dużych mebli. Nie da się ukryć, że fototapety niepodzielnie panują w polskich wnętrzach!