Czym się różni tapeta od fototapety?

Opublikowany przez

Fototapeta i tapeta jakie są różnice? Zdarza się, że ludzie stosują te terminy wymiennie, nieświadomie popełniając błąd. Fakt, fototapeta oraz tapeta pod wieloma względami się od siebie różnią, nie są jednak tożsame. Czym zatem różni się tapeta od fototapety? Sprawdźmy to!

Różnice między tapetą a fototapetą

Tapety powstałe jako pierwsze, ich rolą jest zwykle pokrycie wszystkich ścian w danym pomieszczeniu, fototapeta natomiast montowana jest na jednej ścianie, dzięki czemu można jej przypisać bardziej funkcję obrazu niż zwyczajnego krycia ściany. Nie zapominajmy również o kwestii nazewnictwa, wszak zgodnie z nią fototapety są wykonanymi na stosownym, odpowiednim do tego podkładzie fotografiami, czego zdecydowanie nie można powiedzieć o tapetach. Fototapety zakupujemy na wymiar, natomiast tapetę w rolkach, które rozwijamy, kiedy chcemy już rozpocząć montaż. Tapety to tak naprawdę rozwiązanie nieco prostsze, mniej zaawansowane pod względem rodzaju wykorzystanych materiałów czy procesów produkcji. Tak naprawdę lata osiemdziesiąte oraz dziewięćdziesiąte przyzwyczaiły nas do umieszczonych na wszystkich ścianach w pomieszczeniu tapet w drobne wzorki, jednak w późniejszych latach (aż do dziś) fototapety zdobywają zdecydowanie większą popularność.

Co wykorzystać do aranżacji wnętrz w swoim domu lub mieszkaniu?

Tak naprawdę nie da się jednoznacznie na to pytanie odpowiedzieć, wszystko bowiem zależy od tego, jaki efekt pragniemy w danym wnętrzu uzyskać. Pamiętajmy jednak, iż w istocie tapeta i fototapeta to dwa różne produkty – w dużym stopniu podobne do siebie, jednak mające również szereg różnic!

https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-bird-cloud
https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-decorative-spiral-stairs
https://www.fototap.pl/tapety/tapeta-kolorowe-trojkaty
https://www.fototap.pl/tapety/tapeta-koronkowy-gwiazdozbior