Jakie fototapety są dzisiaj na tapecie?

Opublikowany przez

Postanowiliśmy dziś wziąć na tapet temat fototapet (jakkolwiek by to nie brzmiało), sprawdzając, które z nich uchodzą aktualnie za najbardziej popularne. Wspomnieć jednak warto, że ten typ naściennej dekoracji został uznany przez specjalistów z branży aranżacji wnętrz jako ten, który świetnie sprawdza się w przestrzeniach różnego typu. Mamy tutaj bowiem na myśli nie tylko wnętrza domów i mieszkań. Fototapety pojawia się bowiem coraz częściej także w salonach fryzjerskich i kosmetycznych, w modnych restauracjach i stylowych kawiarniach, w siedzibach firm oraz instytucji, w butikach i sklepach – czyli innymi słowy wszędzie tam, gdzie dba się w pełni o gustowny wygląd pomieszczenia. Na pewno plusem postawienia na ten właśnie rodzaj dekoracji może być także fakt stosunku jakości do ceny. Już za około 100 złotych można stać się jej szczęśliwym posiadaczem, mając jednocześnie niemal stuprocentową gwarancję tego, że posłuży nam ona na długo.

Fototapety jakie wybrać – kilka porad

Warto podczas poszukiwań tej naściennej dekoracji zdać sobie sprawę z tego, iż musi być ona dopasowana do stylu i kolorystyki wnętrza, w którym a się znaleźć. To bardzo ważne, bowiem w przeciwnym razie zamiast stylowej przestrzeni moglibyśmy uzyskać zgoła odmienny efekt. Każdy kupujący bierze rzecz jasna pod uwagę także swoje indywidualne preferencje i gusta, nie zapominając również o śledzeniu aktualnych trendów w aranżacji wnętrz.

To jest na topie!

Jeśli chodzi o fototapety, jakie wybrać powinniśmy wtedy, kiedy chcemy cieszyć się stylową przestrzeni? Z całą pewnością ciekawym rozwiązaniem okaże się być zaaranżowanie w pomieszczeniu egzemplarzy trójwymiarowych. W tym przypadku nie tylko uzyskujemy bardzo nowoczesną, ciekawie udekorowaną przestrzeń, ale zarazem optycznie ją powiększamy. Ma to szczególne znaczenie w przypadku niedużych pomieszczeń, którym brakuje nieco metrażu. Można go w bardzo interesujący sposób „dodać”, chociaż tylko wizualnie. Iluzja optyczna, którą się w tym przypadku wykorzystuje, to z całą pewnością strzał w dziesiątkę. Miejmy również na uwadze to, że jeżeli ktoś wybierze dodatkowo model utrzymany w jasnych barwach, efekt ten będzie jeszcze ciekawszy. Idealnym przykładem zastosowania takiego właśnie rozwiązania może być chociażby niezwykle popularny egzemplarz: https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-ukryta-geometria. Dodatkowo zastosowane zostały tutaj motywy geometryczne, które ostatnimi czasy w naszym kraju zdecydowanie wiodą prym ze względu na swój nowoczesny ze wszech miar charakter. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się obecnie także egzemplarze, które przedstawiają piękne pejzaże. Są one bowiem wstanie wnieść do czterech ścian całe mnóstwo nowej, pozytywnej energii i kolorów, wielbicielom nadmorskich wojaży poleca się szczególnie egzemplarze w stylu: https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-tropikalna-wyspa. Miłośnikom nieco bardziej surowego klimatu poleca się chociażby Lot nad jeziorem: https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-lot-nad-jeziorem. Na szczęście wybór tego typu modeli jest dziś imponujący, dlatego też każdemu uda się znaleźć dla siebie coś specjalnego. Warto wspomnieć również o miłośnikach sztuki i najpopularniejszych jej przejawów, oni poszukują dla siebie bowiem czegoś, co będzie jednoznacznie kojarzyło się z pracami najlepszych światowych artystów. Chociażby model https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-mysli-mony-lisy okaże się w tym przypadku strzałem w dziesiątkę. Fototapety jakie wybrać, kiedy jest się miłośnikiem kwiatów? Na szczęście w tym przypadku wybór modeli jest bardzo duży, motywy florystyczne przewijają się tu bowiem bardzo często. Oczywiście są one bardzo zróżnicowane, można wiec wprowadzić do swojej przestrzeni choćby egzemplarz z romantycznymi różami, z orientalnymi storczykami (https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-orchids-in-ecru-color) , z retro dmuchawcami albo z typowo wiosennymi tulipanami. Każdy kupujący ma zatem okazję wybrać dla siebie dokładnie to, czego poszukuje.

Jak zamontować je na powierzchni ściany?

Fototapety jakie kupić? Kiedy już zadaliśmy sobie to pytanie i udało nam się wybrać odpowiedni egzemplarz, powinniśmy pomyśleć także o kwestii montażu. Na szczęście producenci stworzyli je w taki sposób, by można było się ową czynnością zając samodzielnie. Naprawdę nie jest to nic trudnego czy skomplikowanego, nie trzeba być obdarzonym żadnymi specjalnymi umiejętnościami. A satysfakcja z samodzielnego zamontowania wybranej przez nas fototapety na pewno będzie ogromna!

Zapraszamy do oferty: Fototapety