Kuchenne rewolucje w Twojej kuchni

Opublikowany przez

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Z pewnością warto jest zadbać o odpowiednią dekorację tego pomieszczenia. Przede wszystkim należy zauważyć, że w dobrze zaaranżowanej kuchni będziemy po prostu lepiej się czuć, a przygotowywanie posiłków może sprawić prawdziwą radość. Jednym z największych problemów okazuje się zdecydowanie, czy fototapeta będzie umieszczona wyłącznie w przestrzeni między szafkami, czy zajmie całą ścianę. Na pewno warte uwagi są kwestie związane z praktycznością fototapet w kuchni. Nadal wielu osobom fototapety kojarzą się z dość przestarzałymi rozwiązaniami, tapetami z lat 80′ i 90′ XX wieku, które były trudne w montażu, a same wzory nudne i powtarzalne. Obecnie słowo fototapety nabrało zupełnie nowego znaczenia. To bardzo wyjątkowe i wręcz idealne rozwiązanie do kuchni. Z pewnością na uwagę zasługuje również fakt, że takie fototapety są niezwykle proste w montażu, a dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii fototapety stały się niezwykle wytrzymałe – wyróżnić można także specjalny rodzaj fototapet jakimi są fototapety laminowane oraz na szkle, które są przeznaczone do miejsc narażonych na wilgoć, w związku z czym fantastycznie sprawdzą się w kuchni, ale również w łazience.

Sposób na przełamanie nudy

Jak wygląda klasyczna kuchnia? Po pierwsze płytki między szafkami. To pewnego rodzaju standard, rozwiązanie, które można spotkać w większość domów. Obecnie ten trend dość dynamicznie zaczął się zmieniać. Przede wszystkim na uwagę zasługuje fakt, że dekoratorzy wnętrz, ale również osoby, które nie specjalizują się w wykonywaniu dekoracji zwrócili uwagę na bardzo ciekawe rozwiązanie, jakim są fototapety do kuchni na szkle oraz fototapety laminowane. Z pewnością w ostatnim czasie jest to jedno z najlepszych, najciekawszych i najlepiej prezentujących się rozwiązań, pozwalających na zagospodarowanie przestrzeni między szafkami. Warto jest w tym miejscu wskazać kilka atutów takiego właśnie rozwiązania. Poza walorem estetycznym, innowacją i nowoczesnością, należy zauważyć, że istnieje bardzo szeroki wybór wśród wzorów fototapet w formie laminowanej czy na szkle. To niezwykle istotne. Nawet najbardziej wybredna osoba będzie mogła znaleźć coś ciekawego. Należy jednak o wiele bardziej skupić się na aspekcie praktycznym. Ewentualne zabrudzenie fototapety laminowanej czy na szkle niezwykle łatwo jest wyczyścić. Wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką. Metody czyszczenia są bardzo podobne do metod czyszczenia płytek. W tym aspekcie w zasadzie trudno jest znaleźć różnicę, być może poza faktem, że w przypadku płytek dość trudna do wyczyszczenia jest szczelina między płytkami, gdzie znajduje się fuga. W przypadku fototapet nie ma takiego problemu, bo szczelina nie występuje. Podsumowując – fototapetom między szafkami mówimy stanowcze tak! Co jednak z pozostałymi ścianami w kuchni? Najczęściej są one po prostu pomalowane wybranym kolorem. Nic więcej. To proste, klasyczne i nudne rozwiązanie. Zagospodarowanie ściany i odświeżenie wyglądu kuchni dzięki fototapecie? To właśnie to rozwiązanie sprawi, że kuchnia nabierze zupełnie nowego blasku. Taki sposób zagospodarowania wolnej przestrzeni w kuchni z pewnością sprawi, że kuchnia nabierze zupełnie nowego charakteru. Warto jest zastanowić się nad doborem odpowiedniego wzoru. Niemniej jednak bez względu na to jaki wzór zostanie wybrany, fototapeta odmieni wygląd kuchni – z nudnego i powtarzalnego pomieszczenia stanie się wyjątkowym i ciekawym miejscem.

Czas na nowoczesną kuchnię!

Kuchnia w stylu prowansalskim? Być może idealnym rozwiązanie okaże się fototapeta przedstawiająca las lub inny krajobraz? Trudno jest jednoznacznie określić, jaka fototapeta będzie najlepiej pasowała do kuchni. Idealnego rozwiązanie w zasadzie nie ma. Oczywiście wyróżnić można kilka popularnych rozwiązań, jakimi są fototapety przedstawiające owoce lub warzywa, parzoną, aromatyczną kawę czy wzór geometryczny. Jednak bardzo dużo zależy od wyglądu samej kuchni, rozmieszczenia mebli, wielkości pomieszczenia, koloru ścian, wykończenia, podłóg. Fototapeta powinna być dobierana indywidualnie do każdej kuchni. Nie ma rozwiązań uniwersalnych. Należy jednak wskazać kilka zasad, których warto jest trzymać się przy wybieraniu fototapety do kuchni. Najważniejszy aspekt to wielkość pomieszczenia. Należy zauważyć, że do małych i ciemnych kuchni najlepiej będą pasować fototapety jasne, wzory 3 D, które pozwolą na rozświetlenie i optyczne powiększenie pomieszczenia. Natomiast do kuchni przestronnych i dużych, które sprawiają wrażenie zimnych i surowych warto jest zakupić fototapetę w ciepłych kolorach. Pozwoli to na ocieplenie wnętrza, przełamanie surowości. Kolejną istotną kwestią jest przeanalizowanie, gdzie będzie znajdować się fototapeta. Jeśli będzie to przestrzeń między szafkami to w takim przypadku najlepiej będzie zakupić fototapetę laminowaną lub na szkle. Takie powierzchnie niezwykle szybko i łatwo się czyści. Natomiast jeśli fototapeta ma znajdować się w innym miejscu to nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby była to klasyczna fototapeta.

Takich kuchennych rewolucji jeszcze nie było!

Jeśli zależy Ci na stworzeniu wyjątkowego pomieszczenia, miejsca, gdzie będzie spędzać chętnie czas, gdzie nie będziesz wstydzić się przygotować posiłków z przyjaciółką to fototapeta jest najlepszym rozwiązaniem. Należy wskazać również, że to idealny sposób na lekkie i szybkie odświeżenie kuchni. Z pewnością malowanie pomieszczenia to czasochłonny i dość skomplikowany remont. Należy pamiętać o zabezpieczeniu wszystkich szafek, podłogi. Natomiast fototapety są niezwykle proste w montażu. Wystarczy parę chwil. Nie trzeba również zabezpieczać pozostałej przestrzeni w kuchni. Montaż jest wręcz intuicyjny. Sprawdź nasze propozycjehttps://www.fototap.pl/fototapety/do-kuchni