Polacy pokochali minimalizm i nowoczesność!

Opublikowany przez

Widać to bardzo wyraźnie po tym, jakie ozdoby naścienne ostatnimi czasy bardzo chętnie nabywają. Okazuje się, że znudziły im się już nieco modele „na bogato”, poszukują do swoich wnętrz tego, co idealne w swojej prostocie. Oczywiście mamy na myśli zarówno fototapety, jak i obrazy czy tapety ścienne, wszystkie bowiem są bardzo dobrze reprezentowane także przez modele minimalistyczne i stworzone z dużą dawką dobrze pojętej prostoty. Dlaczego tak się dzieje? Coraz częściej bowiem decydujemy się na to, by swoje domy i mieszkania urządzać w klimatach loftowych, minimalistycznych czy industrialnych, a w takich właśnie tego typy ozdoby sprawdzają się śpiewająco!

W świecie fototapet rządzi monochromatyzm!

Tak, trzeba powiedzieć ro sobie bardzo wyraźnie – coraz częściej wybierane są przez klientów właśnie takie modele. Jeśli chodzi o barwę wiodącą, bezapelacyjnie jest nią szarość https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-abstrakcyjna-przestrzen. Jednak na drugim miejscu (depcząc liderce po piętach) jest biel, która sprawia, że nasze wnętrza jawią się jako znacznie większe niż w rzeczywistości https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-alabastrowy-ogrod. Chętnie stosuje się także modele 3d, pamiętając o tym, że dzięki nim z mózgiem obserwatora rozgrywana jest swego rodzaju ciekawa gra. Warto postawić na tego typu naścienne ozdoby, bo stanowią one z całą pewnością główny element dekoracyjny całego wnętrza.

Prostota tkwi w szczegółach, czyli popularne obrazy

W świecie obrazów także dzieje się niemało. Okazuje się bowiem, że coraz częściej stawia się na to, co proste, ale zdecydowanie dalekie od banalności. Przykładem może być chociażby dzieło przedstawiające pustynię: https://www.fototap.pl/obrazy/obraz-bezkresne-piaski-pustyni. Biel i czerń to idealny duet, który na powierzchni ściany będzie spisywał się wprost idealnie. Warto zatem postanowić na niego, decydując się na zakup dzieła przedstawiającego samotne drzewa https://www.fototap.pl/obrazy/obraz-drzewa-zanurzone-w-bieli. Tego typu obrazy z cała pewnością skłaniają do refleksji!

Co z tapetami?

Projektanci tapet również zadbali o to, by zaproponować klientom ciekawe minimalistyczne rozwiązania. Idealnym i przykładami mogą być chociażby https://www.fototap.pl/tapety/fototapeta-turkusowy-beton. Połączenie szarości i turkusu dało tutaj nadspodziewane dobre efekty, a zastosowane zdobienia z pewnością mają możliwość podkreślenia charakteru danego wnętrza.