Pomysły na niedrogie ozdoby świąteczne przed domem.

Opublikowany przez

Mieszkasz w domu jednorodzinnym? Zamierzasz po raz pierwszy ozdobić go na święta Bożego Narodzenia również na zewnątrz? Szukasz inspiracji, a jednocześnie nie chcesz wydać fortuny? Oto kilka pomysłów na dekoracje świąteczne przed domem.

Dekoracje świąteczne przed domem – skąd wzięła się ta moda

Jeszcze kilkanaście lat temu ozdoby świąteczne przed domem mogliśmy podziwiać jedynie w amerykańskich firmach oraz animacjach. Wystarczy wspomnieć chociażby kultową już produkcję Kevin sam w domu”, gdzie widać pięknie udekorowany dom, do którego chcą włamać się pechowi rabusie. Moda na świąteczne dekoracje przed domem, tak samo jak Halloween, przyszła do Polski z Ameryki i świetnie się u nas przyjęła. Dziś coraz więcej domów wygląda jak z bajki. Zasługą tego jest połączenie dekoracji świątecznych z piękną białą scenerią.

Dekoracja świąteczne przed domem – nasze propozycje

Dekoracje świąteczne przed domem dobierz tak, żeby stanowiły spójną całość, a nawet opowiadały jakąś historię. Dzięki temu wywołasz efekt wow. Pamiętaj jednak, że lepsze jest wrogiem dobrego, a co za dużo to niezdrowo. Musisz wiedzieć, kiedy powiedzieć stop, ozdób przed domem nie powinno być za dużo.

Stroik świąteczny na drzwi

Inna nazwa to tzw. wieniec adwentowy, który możesz zawiesić o wiele wcześniej niż na Boże Narodzenie. Zazwyczaj taka ozdoba składa się z gałązek drzew liściastych, bombek, lub wstążek. Wieniec adwentowy kosztuje od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Jeśli masz zdolności manualne, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś wykonał go sam lub razem z dziećmi.

Światła LED

Światełka LED możesz umieścić w wielu miejscach. To doskonała dekoracja drzwi i schodów, a jeśli nie boisz się wysokości, możesz zawiesić je nieco wyżej, np. na dachu. Warto jednak wybrać światełka energooszczędne i włączać je tylko na określony czas.

Świąteczne figurki

Mikołaj, bałwan, renifer – te postacie kojarzą się ze świętami Bożego Narodzenia i są o wiele bardziej urocze niż klasyczne krasnale ogrodowe, które czasem wyglądają nieco kiczowato. Jeśli na takiego Mikołaja czy renifera dodatkowo spadnie śnieg, będzie to widok, który przyciągnie wzrok, szczególnie najmłodszych przechodniów.

Lampiony ozdobione zielono-czerwonymi wstążkami

Jeśli uwielbiasz lampiony, zimą mogą posłużyć Ci one jako ozdoby świąteczne. Wystarczy, że przyozdobisz je wstążkami. Najlepiej wybrać kolory, które kojarzą się z Bożym Narodzeniem: biel, czerwień i zieleń.

Ozdoby świąteczne przed domem – podsumowanie

Chociaż w Polsce możemy podziwiać wiele pięknie udekorowanych domów, robimy to głównie dla siebie i nie na taką skalę jak w Ameryce, gdzie organizowane są konkursy na najładniej ozdobiony dom na święta Bożego Narodzenia. Mimo wszystko, tak pięknie ustrojony dom może się wyróżniać i przyciągać wzrok złodziei. Dlatego grudzień to dobry czas, by pomyśleć o dobrym ubezpieczeniu domu (zobacz ubezpieczenia). Dzięki niemu możesz uniknąć finansowych konsekwencji, m.in. kradzieży z włamaniem.

Brak tagów 0