Urządzamy mały przedpokój – jak go ozdobić, by prezentował się stylowo?

Opublikowany przez

Każdy z pewnością pragnąłby dysponować w swoim domu czy mieszkaniu dużym przedpokojem. Jednak rzeczywistość niejednokrotnie zupełnie inaczej się prezentuje, urządzamy mały przedpokój jak to zrobić? Wnętrza będące w istocie wizytówką całości domu czy mieszkania mają niekiedy bardzo mały metraż, stąd też pojawiają się kłopoty z ich ciekawym umeblowaniem czy ozdobieniem. Czy lepiej zdecydować się na minimalizm czy też może ozdobić przestrzeń „na bogato”? To pytanie zaprząta głowy tysięcy Polaków. Postanowiliśmy zatem spytać ekspertów z branży aranżacji wnętrz o to, jakie ciekawe pomysły aranżacyjne zaproponowaliby dziś mieszkańcom naszego kraju. Sprawdźmy, co odpowiedzieli!

Styl skandynawski to świetne rozwiązanie!

Okazuje się, że bardzo modnym pomysłem na urządzenie tak małej przestrzeni jest zaaranżowanie w niej klimatów skandynawskich. Czym się one charakteryzują? Na pewno wybieramy barwy spokojne, raczej te związane z Ziemią. Pojawiają się beże, brązy, gdzieniegdzie także zielenie. Całość wieńczy rozbielona szarość oraz delikatny błękit. W takim przypadku bardzo dobrze będzie zdecydować się na obraz ze stylowym krajobrazem https://www.fototap.pl/obrazy/obraz-droga-bez-powrotu-tryptyk. Nie zapominajmy, że modele 3d słyną z tego, że optycznie powiększają przestrzeń, a na to właśnie w przypadku małego przedpokoju jak najbardziej byśmy liczyli!

Motywy florystyczne w innym nieco wydaniu

Okazuje się, że zawsze jest moda na motywy florystyczne. Ale wcale nie muszą one być ukazane w standardowym wydaniu. Można zastosować obraz o niebanalnej kolorystyce, przedstawiający ciekawe ujęcie. Piękne pole maków ukazane wieczorową porą to z całą pewnością przysłowiowy strzał w dziesiątkę!

Monochromatyczne fototapety sprawdza się idealnie!

Im jaśniejsze barwy wybierzemy, tym przestrzeń optycznie wydawała się będzie większa. Zdecydowanie przestrzegamy przed tym, by wprowadzać w owym niedużym wnętrzu wiele printów – bowiem bardzo szybko uzyskalibyśmy efekt chaosu, a nawet aranżacyjnego kiczu. Zdecydowanie lepiej tego typu rozwiązanie pozostawić większym pomieszczeniom. W tym przypadku wybierajmy zaś to, co jasne. Modele 3d barwy białej sprawdzą się wręcz idealnie: https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-biale-kamyczki.

Futurystyczne printy także są dobrym pomysłem!

Okazuje się, że wielbiciele nowoczesnego designu coraz częściej stawiają na innowacyjne, futurystyczne printy. Na pewno będą one optycznie powiększały przestrzeń, jeśli wybierzemy egzemplarze w 3d: https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-futurystyczny-tunel. W takim przypadku warto zadbać o to, by we wnętrzu znalazła się minimalna ilość mebli – to przepis na sukces aranżacyjny!

A może sielski, egzotyczny, przywodzący myśli o wakacjach widok?

Bardzo często spotyka się ostatnimi czasy takie właśnie widoki w polskich przedpokojach. Decydują o tym bajecznie kolorowe, stworzone z wielką dbałością o detale fototapety, które stają się znakomitą wizytówką całego domu albo mieszkania. Pozwalają na chwilę rozmarzyć się i pomyśleć o beztroskim czasie urlopu: https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-letni-azyl.

Praktyczne porady ekspertów

Wbrew pozorom niewielkich rozmiarów przedpokój wcale nie jest bardzo trudno do stylowego urządzenia. Należy jednak pamiętać o pewnych zasadach. Przede wszystkim powinniśmy zapomnieć o ciemnych barwach, one mają być pozostawione dużym przestrzeniom. Im jaśniej, tym widniej, a im widniej – tym optycznie pomieszczenie wydaje nam się większe. W przypadku małego przedpokoju na pewno unikać musimy nadmiernego zastawienia go meblami i dodatkami. Zdecydowanie bardziej sprawdzi się tu prostota. Styl skandynawski, industrialny, loftowy, vintage, glamour – one z pewnością sprawdzą się w małym przedpokoju!