Wybieramy obrazy do pokoju dziecięcego i młodzieżowego!

Opublikowany przez

Pokoje dziecięce i młodzieżowe to wbrew pozorom wcale nie najprostsze przestrzenie do ozdobienia. Bywa bowiem, że już kilkulatki mają swój własny gust (niekoniecznie tożsamy z poczuciem estetyki rodzica), kilkunastolatkowie natomiast z wielkim upodobaniem wymyślają dla siebie dekoracje niezwykle oryginalne, delikatnie mówiąc. Postanowiliśmy zatem poprosić ekspertów z branży aranżacji wnętrz o to, by podzielili się nami radami dotyczącymi wyboru idealnych ozdób do tego typu przestrzeni. Sprawdźmy zatem, co odpowiedzieli!

Pokój dziecięcy – możliwości jest wiele!

Na szczęście bezpowrotnie minęły już czasy, kiedy to jedynym słusznym rozwiązaniem w przypadku pokoików chłopięcych był błękit, zaś u dziewczynek rządził i królował róż. Dziś sytuacja wygląda już zupełnie inaczej, rodzice maluchów pragną dobrać kolorystykę panującą w ich pełnych uroku królestwach do tego, jak urządzona jest całość domu lub mieszkania. Pojawiają się już zatem nie tylko wspomniane powyżej róże i błękity, lecz także beże, zielenie, żółcie, szarości czy biele. Na pewno nie jest nudno! Jeśli zaś chodzi o wybór konkretnych obrazów, w przypadku kilkulatka będzie łatwo – wszak rodzice z pewnością zdają sobie sprawę z tego, których bohaterów bajek czy baśni lubi on najbardziej, wówczas wybór jest prosty. Jednak w przypadku maluszka to oni właśnie podejmują decyzję, biorąc pod uwagę przypuszczalne preferencje swojej pociechy w tej kwestii oraz kolorystykę, która mu odpowiada. Gdy zaś mówimy o starszych dzieciach, na pewno warto wziąć pod uwagę to, czym się interesują. Wszak mały wielbiciel piłki nożnej z całą pewnością będzie szczerze zachwycony, kiedy na ścianie w jego pokoju pojawi się obraz przedstawiający graczy na murawie, a fan przejażdżek rowerowych ucieszy się z pięknego bicykla, który w formie naściennej ozdoby udekoruje jego pokój. Dużym zainteresowaniem cieszą się rzecz jasna bajecznie kolorowe egzemplarze – stosuje się je ostatnimi czasy jednak głównie tam, gdy ściany są pomalowane na w miarę spokojne i stonowane kolory. W przeciwnym razie barw mogłoby być na jednej powierzchni po prostu za dużo. Sporą popularnością cieszy się chociażby model https://www.fototap.pl/obrazy/obraz-beztroskie-dziecinstwo.

Co sprawdzi się w czterech ścianach nastolatka?

Nastolatki to wbrew pozorom bardzo wymagających odbiorcy, gdy chodzi o aranżację wnętrza. Mają swoje preferencje i gusta, na pewno nie wybiorą czegoś banalnego, mało wyrazistego, zwyczajnie nieciekawego. Dla nich na szczęście twórcy obrazów także przygotowali bardzo wiele intrygujących propozycji. Sporym powodzeniem cieszą się na przykład ostatnimi czasy motywy zwierzęce – ale to nie są nudne i pełne bylejakości egzemplarze, a modele stworzone z wielką dbałością o detale. Idealnym przykładem niech będzie chociażby https://www.fototap.pl/obrazy/obraz-face-to-face-with-fear. Obok tych oczu po prostu nie można przejść obojętnie, prawda? Bardzo modna ostatnimi czasy geometria i połączenie bieli i czerni jako barw wiodących to również szalenie ciekawe rozwiązanie. Zastosowano je w przypadku modelu https://www.fototap.pl/obrazy/obraz-paski. Tak udekorowana ściana z całą pewnością nie będzie należała do nudnych! Nie od dziś wiadomo, że wielu młodych ludzi jest fanami graffiti. W tym przypadku widzimy właściwie jedyna opcję ozdobienia ściany: https://www.fototap.pl/obrazy/obraz-graffiti-master. Tak dobrany model na pewno sprawi, że pokój zamieni się w wyjątkowe, fascynujące miejsce.

Jak kształtują się ceny?

Wydawać by się mogło, że za obrazy stworzone z wielką maestrią, bardzo modne i solidnie wykonane trzeba będzie dużo zapłacić. na szczęście jednak nie jest to prawda i bez problemu można kupić ciekawe dekoracje naścienne do pokoju dziecięcego czy młodzieżowego w bardzo przystępnych cenach. Nic, tylko kupować!

Więcej ciekawych propozycji: https://www.fototap.pl/obrazy/dla-dzieci