Wzory z motywem drogi to wielki hit – dlaczego Polacy pokochali fototapety uliczki?

Opublikowany przez

Motyw drogi, ulicy, traktu bardzo często pojawia się w szeroko pojętej kulturze. Mamy z nim do czynienia w muzyce, literaturze, malarstwie…Także dziedzina aranżacji wnętrz czerpie z niego pełnymi garściami, co bardzo dobrze działa na mieszkania, domy czy też pomieszczenia biurowe Polaków, które dzięki ich obecności nabywają niezwykłego charakteru. Nutka tajemnicy, magii, chwila na zastanowienie się, dokąd owa uliczka prowadzi – dlatego to niekwestionowany strzał w dziesiątkę. Ponadto pełne uroku uliczki najpopularniejszych europejskich i światowych miast i maleńkich, nieznanych szerszej publiczności miasteczek to świetna metoda na ozdobienie nawet zwyczajnego i prostego wnętrza.

Fototapety uliczki z nutką nowoczesności!

Ktoś, komu wydawałby się, że fototapety z motywem uliczek to tylko te w klimacie vintage, prowansalskim, szalenie romantycznym – ma rację, tylko mu się tak wydaje. Wszak w grę wchodzą tutaj jak najbardziej pełne nowoczesności i modnych rozwiązań pomysły. Idealnym ich odzwierciedleniem może być chociażby wzór Na ulicach Nowego Jorku https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-na-ulicach-nowego-jorku, który nierzadko wybierany jest zarówno do pokoju nastolatka, jak i do salonu w domu ludzi ceniących nowoczesność.

Fototapety uliczki z dużą dawką magii i tajemniczości

Coraz częściej Polacy wprowadzają do swych domów i mieszkań aurę tajemniczości i magii. Najlepiej jest zrobić to za sprawa urokliwych, pachnących obłędnie świec, ciekawych figurek oraz…fototapet, to rzecz oczywista. To bardzo dobry wybór chociażby do sypialni, czyli pomieszczenia, w którym śnimy, oddajemy się relaksowi i odpoczynkowi. Ślepa uliczka to model absolutnie niesamowity, (https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-slepa-uliczka) przywodzący nieco na myśl świat z utworów Brunona Schulza, gdzie rządził oniryzm, a rzeczywistość zdawała się być wiecznie zasnuta mgłą.

Fototapety stare uliczki specjalnie dla Ciebie!

Polacy szczerze pokochali styl retro, vintage, w którym mamy do czynienia z uwzniośleniem wszystkiego, co dawne, stare, niewspółczesne, przeciwstawiające się wszechobecnej nowoczesności. Dlatego właśnie motyw starych, tajemniczych, dawnych uliczek jest dziś jak najbardziej na topie. Przykład to choćby fototapety uliczki włoskie albo fototapety uliczki greckie – te modele cieszą się ponadprzeciętnym powodzeniem. Przywodzą bowiem na myśl wakacje, miłą atmosferę, cudowny wypoczynek. Włoska prowincja https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-wloska-prowincja to zatem strzał w dziesiątkę! Motyw uliczek na fototapetach i w aranżacji wnętrz jest popularny, lecz nie do końca odkryty, niewspółczesny i nowoczesny zarazem, pełen sprzeczności!