Złoto – ciekawy styl czy może kicz? Wybieramy złote fototapety do pokoju dziennego

Opublikowany przez

Jedni złoto wprost uwielbiają, inni uważają, że jest to kolor zdecydowanie nazbyt bogaty, intensywny, rzucający się w oczy, przez co unikają go zarówno w stylizacjach modowych, jak i aranżacji wnętrz. Specjaliści z owych branż jednak twierdzą bardzo zgodnie, że gdy wybierze się gustowny, modny, niebanalny wzór, o efekcie kiczu czy przesady z całą pewnością nie będzie mowy. Co więcej fototapety ze złotymi elementami w roli głównej są ostatnimi czasy coraz popularniejsze. Kto je wybiera?

W jakich wnętrzach sprawdzą się złote fototapety?

Zwykle wybieramy je do pomieszczeń sporych rozmiarów, bowiem te niewielkie mogłyby zostać królewską barwą nieco przytłoczone. W pokoju dziennym (nazywanym niekiedy także pokojem gościnnym czy też salonem lub tez dużym pokojem) ozdoby naścienne z elementami złota komponowały się będę znakomicie, w przeważającej większości przypadków ma on bowiem spore rozmiary. Ponadto uważany jest za wnętrze wyjątkowo reprezentacyjne, takie, do którego zaprasza się gości, w którym całą rodziną odpoczywamy i relaksujemy się po ciężkim dniu. Ponadto warto wspomnieć także o tym, że złoto genialnie wręcz sprawdza się w przypadku różnych stylizacji. Bardzo dobrze (co może być dla niektórych Czytelników sporym zdziwieniem) komponuje się ono we wnętrzach urządzonych w stylu minimalistycznym, loftowym, industrilanym, rewelacyjnie wpisuje się także w stylistykę boho, radząc sobie również z powodzeniem w pomieszczeniu urządzonym w stylu eklektyczny, francuskim, rustykalnym, glamour czy angielskim. Jak widać pole do popisu mamy tutaj bardzo duże, pozostaje nam tylko zatem wybrać odpowiedni egzemplarz i zamówić go, by już wkrótce cieszyć się nową ozdobą naścienną w swoim domu lub mieszkaniu.

Budda, korytarz, a może motyl?

Jeśli chodzi o fototapety z kolorem złotym w roli głównej, stylowych i niebanalnych modeli jest dziś bardzo wiele. Budda może z zadowoleniem rozgościć się na ścianie w twoim salonie, gdy tylko mu na to pozwolisz: https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-zloty-budda. Wspaniale powiększy zaś przestrzeń kultowy już model https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-zloty-korytarz, który stworzony został w technologii trójwymiaru. Wielbiciele designu na poziomie światowym sięgają również po bardzo stylowy egzemplarz https://www.fototap.pl/fototapety/fototapeta-zloty-motyl. Jak widać złoto nie ma z kiczem czy brakiem stylu nic wspólnego, to kolor stworzony po to, by zachwycał! Więcej ciekawych propozycji fototapet w kolorach złota znajdą Państwo: https://www.fototap.pl/pl/searchquery/z%C5%82oty/1/phot/5?url=z%C5%82oty