Jak ozdobić ściany w damskiej sypialni? Najnowsze porady ekspertów!

Opublikowany przez

Typowo kobieca sypialnia rządzi się swoimi prawami. Z pewnością należy dołożyć wszelkich starań, aby w sposób gustowny połączyć tutaj umeblowanie z dekoracjami, by efekt finalny był naprawdę znakomity. Postanowiliśmy zatem spytać ekspertów o to, jakie obecnie trendy w kwestii urządzania kobiecych sypialni zauważyli oraz co jest godne uwagi. Zobaczmy, co odpowiedzieli!

Motywy florystyczne jak najbardziej na tak!

Jak można było się domyślić, na typowo kobiecych przestrzeniach jak najbardziej jest miejsce na motywy florystyczne. Nie muszą one jednak być w standardowym, znanym wszystkim doskonale wydaniu. Dziś bowiem projektanci zadbali o to, by i motywy kwiatowe bywały bardzo nowoczesne lub by reprezentowały niezwykle luksusowy i kobiecy zarazem styl glamour. Rozwiązaniem bardzo modnym w tym sezonie jest umieszczenie na którejś ze ścian fototapety przedstawiającej zjawiskowo piękne orchidee. Na jasnym czy ciemnym tyle, same albo w towarzystwie innych ozdób i dekoracji – przyznać trzeba, że jak najbardziej jest tu w czym wybierać. Zaleca się dobranie koloru owej naściennej ozdoby do barwy wiodącej otoczenia, na pewno dzięki temu uda się osiągnąć znakomite efekty wizualne. Najbardziej popularnymi egzemplarzami są tu między innymi: model z fioletem w roli głównej https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-basn-i-orchidea oraz na czarnym tle https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-kwitnaca-orchidea.

A może stylowe pejzaże?

Kobiety są zdecydowanie fankami zachwycających, zapierających dech w piersiach pejzaży. Jedno spojrzenia na tak piękną ozdobę naścienną https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-egzotyczny-krajobraz-plaza-railay-tajlandia to gwarancja zatrzymania się choć na chwilę, wypoczynku oraz relaksu. Jak najbardziej warto zatem postawić na takie właśnie modele. Wielbicielki klimatów górskich także znajdą odpowiedni dla siebie egzemplarz https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-gorski-szczyt-w-chmurach. Najczęściej tego typu fototapety umieszczone zostają na ścianie znajdującej się tuż za łóżkiem.

Usta – usta? Te printy są trendy!

Kobiety, które cenią styl pop art, jak najbardziej powiesić mogą w swojej sypialni model https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-usta-pop-art. Jest on bajecznie kolorowy, dlatego z całą pewnością warto zestawić go z raczej spokojnym umeblowaniem, by nie pojawił się niezamierzony efekt kiczu i chaosu.

A może na złoto?

Kolor złoty jest barwą wyjątkową, kojarzącą się w sposób jednoznaczny z luksusem. Jak najbardziej warto włączyć go zatem do aranżacji kobiecej sypialni, gdy jest ona urządzona w klimatach glamour. Bardzo polecanym przez ekspertów modelem jest tu https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-zlota-iluminacja w wersji 3d. Na pewno będzie on głównym elementem ozdobnym na tej przestrzeni!

Niech rządzi biel!

Ostatnimi czasy monochromatycznie urządzone przestrzenie cieszą się sporą popularnością. Kompletnie nas to nie dziwi, świadczy bowiem jednoznacznie o tym, że w tym miejscu świetnie zna się światowe trendy w aranżacji przestrzeni. Z tego właśnie powodu bardzo polecanymi są dziś białe fototapety stworzone w innowacyjnej technologii trójwymiarowej. Nie tylko zdobią, dodatkowo jeszcze powiększają optycznie powiększenie, dodając mu wyjątkowości. Oto idealny przykład fototapety, którą można zastosować: https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-alabastrowy-ogrod. Kobieca sypialnia może wyglądać zachwycająco, gdy dobierze się odpowiednie naścienne ozdoby!