Biel jest w modzie – najmodniejsze białe fototapety!

Opublikowany przez

Biel to kolor wyjątkowy, symbolizuje bowiem niewinność, spokój, ale i lekkość, czystość, porządek. Polacy coraz częściej urządzają swoje domy czy mieszkania w stylu minimalistycznym, stosując jednocześnie monochromatyzm barw. To właśnie dlatego w trwającym aktualnie sezonie to właśnie białe fototapety wiodą prym, kupuje je bardzo wiele klientów, montując je na ścianach i w ten sposób podkreślając minimalistyczny charakter wnętrza. Jakie wzory warto wziąć pod uwagę i gdzie je zastosować, by było naprawdę stylowo, gustownie i z klasą? Pamiętajmy jednocześnie, że urządzanie tego typu pomieszczenia to wcale nie taka prosta sprawa, zadbać należy bowiem w odpowiedni sposób o to, by wnętrze nie okazało się zimne i nieprzytulne.

Świetne rozwiązanie co pokoju dziennego i nie tylko!

Pamiętajmy, że jasne kolory mają za zadanie optycznie powiększyć przestrzeń, to zatem dodatkowa zaleta fototapet białej barwy. Jeśli są one dodatkowo stworzone w innowacyjnej technologii 3d, to świetnie, bowiem nawet niewielkie pomieszczenie będzie nam się jawiło jako to całkiem sporych rozmiarów. Najczęściej Polacy nabywają fototapety po to, by umieścić je na którejś ze ścian w pokoju dziennym. Nie brakuje jednak także tych, którzy pragną odmienić wygląd swojej sypialni, przedpokoju, jadalni, gabinety przeznaczonego do pracy czy też pokoju dziecka lub nastolatka. Oczywiście tego typu ozdoby świetnie sprawdzą się w każdym z tych wnętrz, są bezpieczne dla zdrowia, wykonane z nietoksycznych materiałów. Pamiętajmy o tym, że wcale nie ma konieczności stosowania ich wyłącznie w pomieszczeniach sterylnie białych, monochromatycznych. Mogą one być swego rodzaju przełamaniem ciemnej przestrzeni lub elementem, który wprowadzi nam do wnętrza nutkę tajemniczości, odmiany. Okazuje się zatem, że białe fototapety to rozwiązanie nie tylko do wnętrz minimalistycznych, chętnie stosują je u siebie ci, którzy urządzili swe mieszkania bądź domy w stylu glamour czy vintage, bardzo dobrze sprawdzają się one też w stylistyce shabby chic (tak bardzo modnej ostatnimi czasy). W przestrzeniach urządzonych w stylu klasycznym także okażą się odpowiednie – wszystko zależy tu bowiem od tego, jaki efekt końcowy pragniemy osiągnąć.

Przestrzeń optycznie się powiększy!

Wspominaliśmy już o tym, że dzięki zastosowaniu jasnych barw i dodatkowo jeszcze technologii 3d, będziemy mogli sprawić, że przestrzeń optycznie się powiększy. Świetny przykład takiego rozwiązania stanowić może bardzo popularny w tym sezonie, niejednokrotnie już zwany kultowym model https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-biala-konstrukcja. Ta niesamowita konstrukcja geometryczna wniesie do wnętrza niezwykły szyk, elegancję i stylowość. Warto taki właśnie model umieścić na ścianie za dużą rodzinna sofa w pokoju dziennym, na pewno efekt finalny okaże się zachwycający. Biel fototapet i technologia trójwymiaru to doskonałe połączenie, dlatego wykorzystywane jest dziś bardzo często. Inny jego przykład mamy tutaj: https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-biala-dalia. Niezwykle, bardzo nowatorskie spojrzenia na motywy florystyczne, prawda? Białe fototapety nie muszą jednak być bardzo nowoczesne, z geometrycznymi wzorami, stworzone niczym pod linijkę. Jak najbardziej zastosować tu można także zupełnie inne motywy, które również bardzo ciekawie prezentują się na powierzchni ściany, dając niesamowite efekty wizualne. Wszak kamienie stać się mogą głównym elementem tej ozdoby naściennej – na pewno bardzo ciekawie będą się prezentowały, jak chociażby w tym przypadku: https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-kamyczki. Gwarantujemy też, że modele tego typu bardzo dobrze sprawdzą się jako ozdoba, która optycznie powiększa przestrzeń.

Do jakich mebli pasują białe fototapety?

Tak naprawdę odpowiedzieć możemy tylko w jeden sposób: do każdych. Białych modeli naściennych ozdób jest bardzo dużo, zatem na pewno z powodzeniem znajdą się zarów3no egzemplarze idealnie pasujące do śnieżnobiałego umeblowania na wysoki połysk, jak i szarej sofy lub czarnego stolika kawowego. biel świetnie łączy się także z pastelami (gdy nie jest bardzo jasna) oraz z delikatnym różem, rozbielonym błękitem czy też jasną szarością. Jeśli chodzi o stylizacje z białymi fototapetami w roli głównej, możliwości jest całe mnóstwo!

Ile to kosztuje?

Na szczęście producentom w znakomity sposób udało się połączyć ponadprzeciętnie interesujące wzory, najwyższą jakość wykonania fototapet orz przystępne ceny. Dzięki temu każdy jest w stanie pozwolić sobie na zakup, a tym samym optycznie powiększyć przestrzeń dokoła i stylowo urządzić wnętrze swojego domu, biura czy mieszkania. Czy i Ty należysz do fanów białych ozdób naściennych?

Więcej fototapet w bieli:

https://www.fototap.pl/pl/searchquery/biel/1/phot/5?url=biel
https://www.fototap.pl/pl/searchquery/bia%C5%82a/1/phot/5?url=bia%C5%82a