Dekoracje w stylu zen

Opublikowany przez

Fototapety zen: kamienie, relaks, Budda, medytacja

Dzisiejsze wzornictwo coraz częściej nawiązuje do dalekowschodniego stylu zen, którego istotę stanowi medytacja, spokój i harmonia. Pragniemy, by tego typu wartości pojawiały się w naszych domach, dlatego też wybieramy elementy nawiązujące do klimatów nieobcych buddyjskim mnichom.

Doskonale zdajemy sobie jednak sprawę z faktu, że domy czy mieszkania na gruncie europejskim raczej byłyby trudne do całkowitego przeobrażenia na styl zen. Jednak możemy wykorzystać w fantastyczny sposób dekorację ścian do tego, by przywołać ducha minimalizmu Wschodu. To tapety, fototapety i obrazy przedstawiające między innymi kamienie służące do masażu, drzewka bonsai, piękne orchidee czy też wizerunki Buddy. Daleki Wschód i nawiązania do niego tak naprawdę dają nam szereg różnorodnych możliwości. Można zdecydować się bowiem na klasyczną kolorystykę, w której główna rolę gra czerń, biel oraz czerwień. Istnieje jednak także możliwość dodania także innych barw, chociażby przynoszącej zmysłom relaks i ukojenie zieleni roślin bądź uroczego różu kwiatów.

Fototapety w klimacie dalekowschodnim staną się idealną ozdobą pokoju dziennego, sypialni, łazienki lub salonu kosmetycznego czy gabinetu SPA. Upodobały go sobie zwłaszcza kobiety, choć mogą być także ozdobą męskiej kawalerki – zwłaszcza w typowo minimalistycznym wydaniu.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą fototapet w stylu zen: https://www.fototap.pl/fototapety/na-sciane/azja

Obrazy w stylu zen

Gdy na ścianie zawiśnie obraz w klimacie zen, wprowadzi do pomieszczenia atmosferę harmonii, relaksu oraz wypoczynku. To dlatego wybierany jest zwłaszcza przez osoby, które dużo i intensywnie pracują, w domu czy mieszkaniu zaś pragną czuć się komfortowo. Tapety z motywami Dalekiego Wschodu bardzo dobrze komponują się z prostymi wnętrzami i raczej spokojnymi i wyciszającymi barwami.

W naszych przestrzeniach możemy wspaniale połączyć inspiracje zen z typowo europejskimi elementami – trendy takie są ostatnimi czasy bardzo widoczne. Kreatorzy bowiem pragną bowiem rozpocząć zabawę z konwencją, wystrzegając się jednoznaczności i zbyt wyraźnych nawiązań do obcej kultury, które niekoniecznie przyjęłyby się w naszych warunkach.

Jeśli zatem pragniesz wprowadzić do swojego domu swego rodzaju lekkość, prostotę rozumianą jako unikanie chaotycznych rozwiązań oraz sporą dawkę harmonii, koniecznie wybierz dodatki w stylu zen. Ich wybór jest szeroki, zatem z powodzeniem odnajdziesz wzór, który szczerze Cię zachwyci. Zaś fototapety, tapety czy obrazy nawiązujące do kultury Dalekiego Wschodu zaskoczą Cię na pewno perfekcją wykonania i wzornictwem przedstawiającym najwyższy, światowy poziom!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą obrazów w stylu zen: https://www.fototap.pl/obrazy/na-sciane/zen