Fototapety powiększające wnętrze

Opublikowany przez

Fototapeta – nowe oblicze dekoracji

Zapewne każdy z nas pragnąłby mieć do dyspozycji ogromny dom czy też pokaźnych rozmiarów mieszkanie. W praktyce wygląda to jednak nieco inaczej – nierzadko nasze M wcale do zbyt dużych nie należy. Jednak możemy podjąć pewne proste kroki ku temu, aby wizualnie wydawało się ono znacznie większe. Jak to zrobić? Zapraszamy do lektury!

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest w tym przypadku zastosowanie fototapet 3d – one bowiem sprawią, że nawet kilka metrów kwadratowych powierzchni wizualnie wyda nam się całkiem sporym pokojem. To wszystko zasługa swego rodzaju gry, jaką z ludzkim mózgiem prowadzą dekoracje z zastosowaniem trzeciego wymiaru.

Nie bez znaczenia jest także dobór barw, najlepiej będzie bowiem powiększała fototapeta utrzymana w kolorach: błękit, lawenda, zieleń, szarość czy też biel. Dzięki tego typu kolorystyce ma się nieodparte wrażenie, że ściany znajdują się dość daleko od obserwującego – choć rzeczywistość może być zupełnie inna.

Bardzo ważne jest także to, jaki motyw pojawi się na naszej fototapecie, która zamontowana zostanie w bardzo ciasnym nawet pokoiku. Idealnym rozwiązaniem są tutaj różnego typu tunele, zakręty, schody i uliczki. Gdy bowiem patrzymy na nie, czujemy, iż z powodzeniem udałoby nam się zrobić jeszcze kilka kroków (chociaż tak naprawdę wraz ze ścianą pomieszczenie już się kończy).

Dobrze byłoby też, aby kolorystyka fototapety była kontynuacją tej, którą spotykamy w całym pomieszczeniu. Wówczas możemy nieco oszukać nasz zmysł wzroku i mieć wrażenie, że przestrzeń jest znacznie większa niż w rzeczywistości.

Fototapety powiększające wnętrze:

Fototapeta optycznie powiększające wnętrze

Jakie pomieszczenia Polacy najbardziej pragną optycznie powiększyć? Nierzadko jest to pokój dziecka, na który wygospodarowaliśmy kilka metrów powierzchni, jednak pragniemy, by nasza pociecha czuła się w nim jak najbardziej komfortowo. Ponadto dość często mamy niewielkich rozmiarów sypialnię i pragniemy, aby wyglądała ona na bardziej rozległą. Podobnie bywa z łazienkami – potrzebujemy przestrzeni, aby móc relaksować się w niej i odpoczywać po dniu pełnym wrażeń – możemy zafundować sobie ja przynajmniej wizualnie. Fototapety 3d bądź też wersje z mostami czy krętymi uliczkami lub schodami pojawiają się także w kuchniach – które wydają się wówczas sporymi pomieszczeniami. Powiększenie pokoju dziennego także nie należy do nazbyt trudnych zadań – wystarczy bowiem jedynie dobrać odpowiednie fototapety, kupić je, zamontować na ścianie i…cieszyć się z optycznym zwiększeniem pomieszczenia!

Rzadko kiedy mamy tak duże domy czy mieszkania, że pragniemy wizualnie je pomniejszyć, jednak w drugą stronę działa to znacznie częściej. Ważne, aby zrobić to umiejętnie – w ten sposób zyskamy optycznie przynajmniej kilka metrów kwadratowych powierzchni!