Pełen naturalności materiał plus ciekawe dekoracje – i mamy aranżacyjny sukces!

Opublikowany przez

W branży aranżacji wnętrz nastąpiły ostatnimi czasy bardzo duże zmiany. Wiele się dzieje, ciągle pojawiają się nowe elementy (myślimy tutaj zarówno o meblach, jak i dodatkach oraz akcesoriach). Warto byłoby ów świat śledzi na bieżąco, by wiedzieć, co jest dziś trendy. Wszystkim tym, którzy niekoniecznie mają na to czas, polecamy lekturę naszych artykułów. Tutaj bowiem w skróconej formie staramy się przedstawiać najnowsze rozwiązania. Dziś zajmujemy się tematem dekoracyjnych parawanów z drewnianymi elementami bazowymi, one bowiem odnoszą ostatnimi czasy oszałamiający wręcz sukces w branży. Dlaczego warto zdecydować się na to, by stały się one elementem domowej aranżacji, parawan drewniany czy warto?

Sukces tkwi w prostocie!

Trzeba przyznać, że to właśnie hasło znakomicie pasuje do owej tematyki. Parawany drewniane to bowiem egzemplarze stworzone ze sporą dawką prostoty, o nieskomplikowane budowie (ale jednocześnie zaprojektowane z wielką dbałością o szczegóły przez najlepszych projektantów). Drewniany korpus, na nim natomiast interesujące printy – to właśnie zestawienie wydaje się być najbardziej interesującym, gdy mówimy o nowoczesnych przestrzeniach. Parawan ma to do siebie, że bez trudu można go przestawiać z miejsca na miejsce, zmieniając dzięki temu domową aranżację zawsze wtedy, kiedy tylko najdzie nas na to ochota. Dlaczego stosuje się w przestrzeniach te elementy? Przede wszystkim po to, by wyznaczyć poszczególne strefy jednej przestrzeni. Spotykamy się z taką sytuacją chociażby wtedy, gdy dysponujemy kawalerką, gdzie jeden pokój służy jako sypialnia, jadalnia, pokój dzienny, wypoczynkowy, miejsce do pracy oraz przyjmowania gości. Gdy jednak zastosujemy parawan drewniany, oddzielimy od siebie na przykład sypialny zakątek od pozostałych w sposób bardzo estetyczny i niezwykle interesujący. Skoro już mówimy o estetyce – nie sposób odmówić parawanom niezwykłego wprost piękna. Ich prosta konstrukcja uzupełniona została o bardzo stylowe i najmodniejsze w trwających obecnie sezonach printy, dzięki czemu jest to egzemplarz spełniający wygórowane oczekiwania najbardziej wymagających odbiorców. Parawan drewniany ozdobny to rozwiązanie stosowane w bardzo różnych sytuacjach. Stosują je na przykład rodzice dzieci zamieszkujących wspólny pokój – po to, by mogły one mieć własne kąciki, takie przeznaczone wyłącznie dla siebie. Również właściciele kawalerek bardzo chętnie decydują się na taką właśnie opcję. Podobnie ma się rzecz w przypadku osób zamieszkujących otwarte przestrzenie o charakterze loftowym, w nich bowiem także byłoby dobrze wydzielić poszczególne strefy (można to co prawda zrobić poprzez rozłożenie dywanu albo też zastosowanie różnych powierzchni podłóg, jednak parawany drewniane nadają się do tego znacznie lepiej). Jednak nie tyko przestrzenie domów i mieszkań nadają się do tego, by pojawiły się w nim owe przenośne meble złożone z kilku paneli. Nie zapominajmy wszak również o salonach fryzjerskich i kosmetycznych, sklepach, butikach oraz kawiarniach czy restauracjach. W tych ostatnich może królować chociażby motyw piór, który uważany jest ostatnimi czasy za niezwykle interesujący (https://www.fototap.pl/parawany/parawan-3-czesciowy-niebieskie-piorka-room-dividers).

Czym się kierować przy podejmowaniu decyzji o kupnie parawanu?

Pamiętajmy o tym, iż kiedy już postanowimy, że to właśnie parawan dekoracyjny ma znaleźć się w naszej przestrzeni, powinniśmy rozważyć jeszcze, jaki konkretnie egzemplarz dla siebie wybierzemy. Przy podejmowaniu decyzji w tej sprawie warto się kierować w zasadzie trzema kryteriami. Weźmy pod uwagę nasze indywidualne preferencje i gusta. Nie zapominajmy jednak przy tym również o trwających aktualnie trendach w aranżacji wnętrz oraz o tym, by dobrać model pod względem stylistycznym i kolorystycznym do reszty pomieszczenia. Coraz częściej Polacy fascynują się (tak odległą od naszej) kulturą Orientu. W takim przypadku poszukują rzecz jasna odpowiednich elementów dekoracyjnych. Parawan drewniany o stonowanej kolorystyce to znakomita opcja dla tych, którzy Daleki Wschód uważają za krainę pełną fantastycznych inspiracji (https://www.fototap.pl/parawany/parawan-3-czesciowy-elegancki-orient-room-dividers). Wielbiciele oryginalnych i zarazem nowoczesnych rozwiązań bardzo często decydują się dzisiaj na motywy geometryczne. Jest to bowiem świetny sposób na to, by uzupełnić modnie przestrzeń loftową, minimalistyczną czy też industrialną. Modeli tego typu jest do wyboru bardzo wiele, zatem aby wybrać ten odpowiedni, pamiętajmy, by był w stu procentach dopasowany do kolorystyki, jaka w danej przestrzeni panuje. Z całą pewnością Abstrakcyjny ptak (https://www.fototap.pl/parawany/parawan-5-czesciowy-abstrakcyjny-ptak-ii-room-dividers) to egzemplarz, który w szalenie intrygujący sposób wyróżnia się na tle innych. Przyciąga wzrok, nie pozwala na to, by przejść obok niego obojętnie. Oto jest świetny przepis na aranżacyjny sukces w nowoczesnym pomieszczeniu (który gwarantuje nam stylowy parawan drewniany). Od dawien dawna printy florystyczne były wykorzystywane w aranżacji wnętrz. Dzisiaj w dwudziestym pierwszym wieku, jest dokładnie tak samo. Okazuje się, że ich umieszczenie na powierzchni parawanów sprawia, że wnoszą one do przestrzeni mnóstwo delikatności i subtelności. Dlatego właśnie najciekawiej komponują się w typowo kobiecych przestrzeniach. Idealny przykład takiego modelu to oryginalny egzemplarz z orchideami w roli głównej (https://www.fototap.pl/parawany/parawan-5-czesciowy-dzwieki-pustyni-ii-room-dividers). I Ty zafunduj sobie stylową przestrzeń, parawany drewniane Ci w tym pomogą!

Zapraszamy do oferty: Parawan z elementami drewnianymi