Jak przykleić fototapetę, by prezentowała się na ścianie idealnie?

Opublikowany przez

Z całą pewnością wiele osób zastanawia się właśnie nad tym zagadnieniem. Dlaczego? Jesień to bowiem (wbrew pozorom) bardzo dobry czas na to, by coś zmienić w swoich czterech ścianach, by pojawił się tutaj jakiś nowy element dekoracyjny, takie, dzięki któremu nudne i banalne dotychczas pomieszczenie będzie mogło być odtąd nazwane oazą piękna. Pamiętajmy o tym, iż to właśnie teraz w sklepach trwają wyprzedaże i promocje, warto się zatem pospieszyć!

Dlaczego fototapeta się sprawdzi?

W opinii specjalistów z branży aranżacji wnętrz to właśnie fototapeta jest ostatnimi czasy najciekawszym pomysłem na ciekawe urozmaicenie czterech ścian. Dlaczego? Stanowi ona bowiem bardzo udany mariaż walorów natury estetycznej oraz praktycznej, a ponadto łatwo ją na powierzchni ściany umieścić. Na początek musimy rzecz jasna wybrać dla siebie taki model fototapety, który będzie nam w stu procentach odpowiadał. Jak to zrobić? Warto byłoby kierować się tutaj trzema zasadniczymi kryteriami. Pierwszym z nich są nasze indywidualne preferencje i gusta, drugim zaś aktualne trendy w aranżacji wnętrz. Warto też pamiętać, aby każdorazowo dobierać model do stylu i kolorystyki panujących w czterech ścianach. Jedni wszak zdecydują się na nowoczesny ze wszech miar egzemplarz, który utrzymano w jasnych barwach https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-abstrakcyjna-przestrzen, inni zaś na bezpieczna klasykę w kwiatowym wydaniu https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-jasmin. Na szczęście nie trzeba wzywać fachowców, ponosząc w ten sposób dodatkowe koszty. Gdy sami naszą fototapetę umieścimy na powierzchni ściany będziemy mieć z pewnością całe mnóstwo satysfakcji! Przejdźmy wiec konkretnie do porad na temat tego, jak przykleić fototapetę. Warto byłoby mieć do pomocy drugą osobę, wtedy bowiem prace pójdą znacznie sprawniej. Ponadto koniecznym okazuje się tu być podstawowy zestaw akcesoriów montowania tej ozdoby na ścianie oraz nieco wolnego czasu, gdyż trzeba być starannym. Fototapeta jak przykleić – z całą pewnością tę frazę wpisuje do wyszukiwarki wiele osób. A my dziś wszystko wyjaśnimy!

Idealny montaż fototapety krok po kroku

Przede wszystkim nasza ściana nie może mieć żadnych dziur ani ubytków (bowiem na pewno efekt końcowy byłby wówczas bardzo kiepski). Powierzchnia przygotowana do montażu jest sucha i czysta. Najpierw rozrabiamy klej i rozwijamy nasz produkt (patrzymy, czy wszystko jest z nim w porządku). Jak przyklejać fototapetę? Należy wałkiem albo pędzlem umieszczać na powierzchni ścinany dość cienką warstwę kleju, potem zaś ułożone wcześniej w odpowiedniej kolejności fragmenty przyklejać, dociskając dość intensywnie. Oczywiście przed tym musimy sobie stworzyć pionową linię pomocniczą, która stanie się naszym punktem odniesienia. Zaczynamy od okna, przesuwamy się w kierunku drzwi. Oczywiście nieco inaczej ma się rzecz z innymi typami tej naściennej ozdoby. Gdy bowiem ktoś zastanawia się nad tym, jak przykleić fototapetę samoprzylepną, może być pewny, że wówczas dodatkowy klej nie jest już potrzebny, gdyż warstwa jego znajduje się już po spodniej stronie naszej dekoracji. Wracajmy jednak do konkretów. W dalszej kolejności przychodzi czas na użycie wałka, musimy bowiem zastosować go po to, by pozbyć się nieestetycznych pęcherzy (a te jak najbardziej podczas procesu klejenia mogą się zdarzyć). Po upływie około dwóch godzin klej jest już zaschnięty, a nasza praca skończona – pozostaje nam tylko posprzątać i zachwycać się jej efektami! Warto także wspomnieć choć kilka słów na temat tego, jak przykleić fototapetę do akwarium. Wiele osób bowiem pragnie taką właśnie dekorację stworzyć. Tutaj musimy przede wszystkim wykonywać wszelkie czynności z ogromną precyzją, by zapobiec powstaniu nieestetycznych bardzo pęcherzy powietrza, które niełatwo później zlikwidować. Jak przykleić fototapetę papierową – z pewnością takie zagadnienie także godne jest uwagi. Tutaj postępujemy jak z egzemplarzami flizelinowymi, musimy jednak pamiętać, iż papier jest zdecydowanie mniej odporny i trwały, zatem pracujemy delikatniej. Jesteśmy w stu procentach przekonani o tym, iż każdemu uda się uporać z zadaniem bez problemu, zyskując w ten sposób całe mnóstwo satysfakcji. A jeśli ktoś spyta, jak przykleić fototapetę, należy odpowiedzieć, że liczy się tutaj przede wszystkim dokładność i precyzja. To nic trudnego!

Zapraszamy do fotorelacji: Jak przykleić fototapetę?