Znamy sposób na ciekawą odmianę w czterech ścianach! Wybierz odpowiedni parawan!

Opublikowany przez

Mogłoby się wydawać, że tylko generalny remont jest dla nas ratunkiem w momencie, kiedy pragniemy naszą nudną i sztampową przestrzeń odmienić. Pudło! Okazuje się bowiem, że można zrobić to znacznie prostszym, tańszym i mniej pracochłonnym sposobem. Polecany jest on dziś przez wiodących specjalistów z branży aranżacji wnętrz, którzy już dawno zauważyli, że czasami wystarczy jeden tylko element aranżacyjny, by całość zmienić na lepsze. Jest to parawan drewniany ażurowy, który może w danej przestrzeni pełnić szereg różnorakich funkcji.

Parawan ażurowy to dobry wybór!

Bardzo delikatny i pełen subtelności, sprawiający zarazem, że do czterech ścian zaproszone zostaje niebywałe piękno. Parawan drewniany ażurowy to bardzo ciekawe połączenie solidności wykonania (dzięki czemu jest w stanie posłużyć domownikom przez długi czas, niezmiennie wspaniale się prezentując) oraz znakomitych walorów natury estetycznej (co sprawia, że dodaje pewnej lekkości przestrzeni). Na szczęście projektanci przygotowali dla nas całe mnóstwo modnych modeli, dzięki czemu każdy będzie w stanie wybrać dla siebie dokładnie taki, który szczerze go zachwyca. Warto wspomnieć o tym, iż parawany pokojowe drewniane w opinii specjalistów z branży to nie tylko dobry sposób na to, by oddzielić od siebie poszczególne strefy danej przestrzeni, mają bowiem znacznie więcej funkcji. Wiele osób dzięki nim zakrywa niezbyt atrakcyjne pod względem wizualnym elementy w swoim domu lub mieszkaniu – to bardzo dobry trop. Bywa jednak czasami i tak, że parawany pokojowe drewniane kupowane są wyłącznie ze względów na ich walory natury estetycznej. Trudno wszak się temu dziwić, skoro do wyboru są tak stylowe modele, jak choćby te przedstawiające urocze wakacyjne uliczki https://www.fototap.pl/parawany/parawan-3-czesciowy-kolorowa-uliczka-w-toskanii-room-dividers czy też leśne bezdroża https://www.fototap.pl/parawany/parawan-3-czesciowy-droga-w-sloncu-room-dividers. Tego typu rozwiązania w pokojach dziennych, sypialniach czy też przeznaczonych do pracy gabinetach sprawdzają się dzisiaj z wielkim powodzeniem. Lecz to jedyne miejsce, w którym parawany dekoracyjne mają rację buty.

Co z balkonem?

Kto jest jego posiadaczem, może się uważać za prawdziwego szczęściarza. Można na nim wypoczywać, można czytać, książkę, można spotykać się ze znajomymi, można podziwiać widoki. Balkon to prawdziwy skarb, ale pamiętajmy też i o tym, że musi być on odpowiednio urządzony. Co w tym przypadku sprawdza się z wielkim powodzeniem? Drewniany parawan na balkon to opcja godna polecenia. Dlaczego? Przede wszystkim pozwoli nam w stylowy i modny sposób pozbyć się wzroku sąsiadów, dając nam tym samym całe mnóstwo spokoju i intymności podczas przebywania w owej przydzielonej do mieszkania przestrzeni. Ponadto jest on w stanie ochronić nas przez zbyt mocnym działaniem promieni słonecznych lub też przeciągiem, który przecież balkonie może się zdarzyć. Warto jednocześnie wspomnieć o ty, iż właśnie ochrona przed przeciągami była pierwszą funkcją parawanów, którą już w ósmym wieku wykorzystywali z wielkim powodzeniem mieszkańcy Chin.

Jakie modele godne są uwagi?

Na pewno warto pomyśleć o czymś pełnym lekkości i subtelności, co optycznie jest w stanie powiększyć tę niedużą zwykle przestrzeń. W takim przypadku z pewnością dobrym rozwiązaniem będą jasne barwy: https://www.fototap.pl/parawany/parawan-5-czesciowy-grecka-wyspa-marzen-ii-room-dividers. One w połączeniu z zastosowaniem efektu trójwymiarowości przyniosą nadspodziewane dobre efekty! Oczywiście każdorazowo drewniany parawan na balkon powinien być idealnie dobrany do jego wielości, na szczęście do wyboru mamy różne rozmiary, więc znajdziemy bez problemu coś na maleńką przestrzeń oraz na przestronny taras. Jednocześnie pamiętajmy o tym, by go dostosować pod względem kolorystyki i stylu do całości, wtedy bowiem stanie się integralną częścią owej przestrzeni. Jednak nie musi przez cały czas znajdować się w jednym miejscu (na tym polega jego siła). Z powodzeniem można go przenosić z miejsca na miejsce, jednocześnie w bardzo skuteczny i modny sposób zmieniając aranżację. Jesteśmy przekonani, iż dobrze dobrany parawan drewniany ażurowy jest w stanie sprawić, że pomieszczenie przestanie być nudne, nieciekawe i sztampowe. Dowodzą temu fakty – wiele metamorfoz przestrzeni zostało już przeprowadzonych dzięki tej znakomitej metodzie. I wszystko wskazuje na to, że nie ma obecnie ciekawszego pomysłu na przearanżowanie przestrzeni niewielkim kosztem. Ciągle przybywa nowych modeli, zatem dobrą dla siebie propozycję znajdą zarówno fani nowoczesności, jak i klimatów retro, małych i dużych rozmiarów tego elementu wyposażenia, jasnych oraz ciemnych kolorów. To będzie piękna przestrzeń!

Zapraszamy do oferty: parawany