Top 5 największych błędów dekoracyjnych, czyli jak nie łączyć fototapety z innymi elementami dekoracyjnymi

Opublikowany przez

5 największych błędów dekoracyjnych, Błąd dekoracyjny, Fototapety, fototapety dekoracyjne, inspirowanie się innymi aranżacjami podczas wybierania fototapety, jak nie łączyć fototapety, jak nie łączyć fototapety z innymi elementami dekoracyjnymi, monotonia w połączeniu fototapety z innymi elementami, plastikowe kwiaty i fototapety, Top 5 największych błędów dekoracyjnych, zbyt dużo bibelotów w połączeniu z fototapetą

Jak nie łączyć fototapety z innymi elementami dekoracyjnymi

W dziedzinie aranżacji wnętrz wszystko zmienia się niczym w kalejdoskopie, ciągle pojawiają się nowe trendy, pomysły, nawiązania. Każdy klient zaś pragnie mieć wnętrze urządzone niczym w katalogu – idealne. Niestety czasem zdarza się popełniać szkolne wręcz błędy, przez co pomieszczenie zamiast spektakularnego wyglądu przedstawia raczej…zupełnie inny. Przedstawiamy dziś zatem top 5 najpopularniejszych i najczęściej przez Polaków popełnianych błędów w dziedzinie aranżacji wnętrz, które dotyczą fototapet i ich połączeń z innymi elementami. Warto przeczytać, by się tych błędów ustrzec!

Błąd dekoracyjny – kierowanie się tylko modą przy wyborze fototapety

Nie od dziś wiadomo, iż wnętrza naszych domów czy mieszkań powinny być dokładnie takie, jak my. Jednak coraz więcej osób (oczywiście zdarza się to po uprzednim naoglądaniu się katalogów wnętrzarskich z najmodniejszymi i najnowszymi propozycjami) postanawia przearanżować pomieszczenie tak, by było zgodne z owymi trendami. Niestety zapominają one o własnych upodobaniach, gustach czy też preferencjach, przez co wynik tych zmian bywa bardzo kiepski. Przykład? Jeśli wnętrze jest urządzone z dużą dawką prostoty i minimalizmu, na pewno źle będzie prezentowała się w nim fototapeta Chili out: https://www.fototap.pl/fototapety/fototapeta-chili-out. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie coś spokojnego i stonowanego, na przykład rozbielona Brama do przyszłości: https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-brama-do-przyszlosci.

Błąd dekoracyjny – przesadne inspirowanie się innymi aranżacjami podczas wybierania fototapety

Inspiracja ma nam dawać pewną wskazówkę, sposób myślenia o wnętrzu – jednak czerpanie z niej zbyt pełnymi garściami na pewno pożytku nie przyniesie. Przecież wcale nie o to chodzi, by jakieś rozwiązanie skopiować, ale by się nim jedynie zainspirować. https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-a-touch-of-blue – owszem, owa tapeta świetnie współgra z sofą, stolikiem czy regałem, ale z nieco innymi meblami też zapewne będzie się znakomicie spisywała.

Błąd dekoracyjny – przesadna monotonia w połączeniu fototapety z innymi elementami

Oczywiście nie namawiamy nikogo do tego, by do wnętrza miał wkraść się chaos. Jednak maleńka dawka eklektyzmu jest jak najbardziej wskazana, nie pozwala bowiem wkraść nie nudzie. Wnętrza zbyt monotonne nie zawsze dobrze się prezentują. Wystarczy jednak dodać jakiś motyw, element, dekorację, by było inaczej. W tym przypadku udało się znakomicie zapobiec monotonii: https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-biala-elegancja poprzez dodanie elementu roślinnego w postaci uroczego storczyka.

Błąd dekoracyjny: zbyt dużo bibelotów w połączeniu z fototapetą

Wszak nie należy zapominać o tym, iż epoka baroku skończyła się już dawno temu. Jeśli zatem decydujemy się na dominującą mocno w danym wnętrzu, zauważalną na pierwszy rzut oka fototapetę, darujmy sobie już obrazki, figurki, wazony z kwiatkami, świeczki i ramki w dużych ilościach, bo osiągniemy niezamierzony efekt kiczu. W tym przypadku zdecydowanie mniej znaczy lepiej – widać to doskonale na załączonym obrazku: https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-blekitny-pulower. Tutaj udało się osiągnąć harmonię i umiar.

Błąd dekoracyjny: plastikowe kwiaty i fototapety

Pora na ostatni z najpopularniejszych dekoracyjnych błędów, choć oczywiście Polakom zdarza się ich popełniać więcej. Mowa będzie o kwiatach plastikowych, które nigdy nie dorównają tym żywym (w doniczce lub wazonie). Plastiki w połączeniu z najpiękniejszą nawet fototapetą nie będą dobrze się prezentowały. Co innego żywy kwiat, wprowadzający miłą atmosferę: https://www.fototap.pl/fototapety/fototapeta-graffiti-kobieta. Jakie jeszcze błędy dekoracyjne zdarza się popełniać Polakom przy wyborze fototapet oraz ich zestawianiu z meblami czy innymi elementami dekoracyjnymi? O tym na pewno będziemy jeszcze pisać!