By fototapeta idealnie pasowała do wnętrza – poradnik

Opublikowany przez

Nie będziemy zapewne zanadto odkrywczy, kiedy napiszemy, że każdy element wystroju danego pomieszczenia powinien być dobrany do stylu, jaki w nim panuje. Wyjątkiem od tej panującej wszędzie reguły mogą być jedynie wnętrza eklektyczne (czyli takie, w których współistnieją z sobą różne style i klimaty). Jednak wielu Polaków miewa problemy z tym, jaką fototapetę wybrać, aby świetnie komponowała się ona z całą resztą wystroju pomieszczenia, a zatem meblami i dodatkami. Wszak egzemplarz tych naściennych ozdób jest całe mnóstwo, zaś każdy z nas ma nieco inaczej urządzone mieszkanie. Jak zatem sprawić, by wszystko stanowiło spójną całość?

Fototapety do wnętrz nowoczesnych

W domach i mieszkaniach wielu Polaków zapanowała nowoczesność. Chromowane dodatki, błyszczące, proste meble na wysoki połysk, brak standardowych bibelotów (w ich miejsce zaś designerskie figurki czy dodatki).W tego typu pomieszczeniach z całą pewnością bardzo kiepsko prezentowałyby się drobne kwiatowe wzory, ciepłe barwy, pastele. Potrzeba czegoś wyrazistego, prostego i minimalistycznego jednocześnie. Jeśli zaś chodzi o kolorystykę, jak najbardziej można wybrać kultowe połączenie bieli i czerni https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-bialo-czarny-wir. Nie jest to jednak jedyne z możliwych rozwiązań. Intensywne barwy także mogą prezentować się bardzo interesująco. Przykładem niech stanie się fototapeta z czerwienią w roli wiodącego koloru https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-czerwony-dym. Pamiętajmy, że jeśli pragniemy, by to właśnie kupiona przez nas fototapeta stanowiła najmocniejszy, najbardziej rzucający się w oczy element dekoracyjny nowoczesnego wnętrza, powinniśmy zmniejszyć do niezbędnego minimum ilość innych dodatków. W ten sposób zachowamy elegancki charakter naszego pomieszczenia. Jeśli w grę wchodzą wnętrza o nowoczesnym charakterze, wprost nie możemy zapominać także o fototapetach 3d, wszak to one jak najbardziej uchodzić mogą za synonim innowacyjności. Idealne sprawdzą się zatem te, w których mamy do czynienia raczej z surową dość, monochromatyczną kolorystyką, na przykład https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-abstrakcyjne-betonowe-bloki.

Styl skandynawski – jakie fototapety wybrać?

Polacy od kilku sezonów zakochani są w stylu skandynawskim, a ten fakt kompletnie nas nie dziwi. Wszak stanowi on idealne połączenie nowoczesności i minimalizmu z przytulnością – a to przecież fantastyczny mariaż. W zdecydowanej większości przypadków meble i dodatki stworzone są tu z naturalnego drewna. Bawełna, wełna i len – z tego natomiast powstają koce, pledy, zasłonki i inne tekstylia do urządzonego w stylu skandynawskim wnętrza. Jakie fototapety się tu sprawdzą? Idealnym rozwiązaniem staną się z całą pewnością egzemplarze w kolorach naturalnych – szarościach, beżach czy brązach. Doskonale będą się bowiem komponowały się modele ukazujące strukturę różnych materiałów – chociażby betonu, drewna czy też wełny. We wnętrzu urządzonym na modłę skandynawską fantastycznie będzie prezentował się na przykład wzór: https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-ceglana-plecionka.

Styl loftowy i fototapety

Spotykany nie tylko w domach i mieszkaniach prywatnych, ale także w pomieszczeniach zaaranżowanych na kawiarnie, salony fryzjerskie i kosmetyczne, sklepy z designerskimi artykułami – styl loftowy na dobre wpisał się w polskie realia. Nawiązuje on bezpośrednio do budynków przemysłowych oraz użytkowych hal. Sprawdza się wprost idealnie w dużych, otwartych przestrzeniach. W takim przypadku Czarne wrota https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-czarne-wrota będą przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Proste, minimalistyczne, utrzymane w chłodnej tonacji kolorystycznej.

Styl romantyczny we wnętrzach – jakie fototapety dobrać?

Wielu Polaków hołduje nadal romantycznemu wystrojowi domu czy mieszkania. Nie dziwi nas to – wszak w takich przestrzeniach dobrze się odpoczywa, w pełni sprzyjają one relaksowi. Dużo tu miękkich materiałów, jasnych barw, lekkości i drobnych printów. Pojawiają się nierzadko florystyczne motywy – bo czy może być coś bardziej romantycznego od bukieciku pięknych róż lub innego typu kwiatów? https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-pastelowe-roze – ten model zdecydowanie się sprawdzi, podkreślając charakter wnętrza.

Jakie fototapety wybrać do pomieszczenia urządzonego w klimacie kolonialnym?

Zwierzęce motywy, dużo ciemnego drewna, genialne wręcz połączenie stylu afrykańskiego z klasyczną elegancją w brytyjskim wydaniu. Ozdobami i bibelotami mogą być tu maski, ciekawe figurki z egzotycznych podróży. Meble są masywne, kolory raczej ciemne. Jaka fototapeta będzie tutaj pasowała? https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-afryka-zachod-slonca – afrykański zachód słońca to genialne rozwiązanie. Egzotyczny klimat z całą pewnością podkreślą także piękne drzewa akacjowe, rosnące w jednym z afrykańskich parków narodowych https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-drzewa-akacjowe-park-narodowy-serengeti-afryka.

Styl prowansalski – jakie fototapety się sprawdzą?

Lekki, kobiecy, pełen romantycznego czaru – spotykany nie tylko w domach i mieszkaniach prywatnych, ale także w salonach fryzjerskich i kosmetycznych, gabinetach SPA oraz we wszystkich tych miejscach, w których główną rolę gra uroda i dbanie o nią. Wnętrza, które urządzono w stylu prowansalskim, zwykle maja ściany pomalowane na biało, beżowo lub wrzosowo. Dużo jest tu białego drewna i dodatków w tym kolorze. Lawenda – ten motyw bardzo często się pojawia. Nie brak również lekkich i bogato zdobionych mebli. Jeśli chodzi o drewno, wszelkie spłowiałe czy też postarzane jego faktury idealnie wpisywały się będą w prowansalskie klimaty. Jakie fototapety będą odpowiednie do wnętrz tego typu? Chociażby przepiękne pola lawendy, które pojawiają się na powierzchni ściany: https://www.fototap.pl/fototapety-3d/fototapeta-lawendowe-pola. W odpowiedni sposób podkreślą one charakter wnętrza. Jak widać do każdego typu pomieszczenia uda się z powodzeniem dobrać dedykowany mu typ fototapet – mamy nadzieję, że z naszym poradnikiem będzie to znacznie łatwiejsze!