Modny trend – fototapety w stylu vintage

Opublikowany przez

Fototapety w stylu vintage – nowy trend

Fototapety w stylu vintage od jakiegoś czasu cieszą się w naszym kraju olbrzymią wprost popularnością. W ogóle nas ów fakt nie dziwi, pozwalają bowiem na ciekawą metamorfozę wnętrza – nawet dość nudne i nieciekawie urządzone cztery kąty stać się mogą miejscem pełnym ciepła i uroku.

Producenci fototapet także nie zapomnieli o tym mocnym trendzie – postarali się o to, by wybór dostępnych wzorów w stylu vintage był naprawdę ogromny! Tak naprawdę każdy fan tego typu klimatów będzie mógł znaleźć tutaj coś dla siebie!

Jeśli chodzi o kolorystykę, zdecydowanie dominują odcienie brązu i beżu, pojawiają się jednak także biele i szarości, a gdzieniegdzie też barwa miętowa czy błękit. Klimat retro jest bardzo modny już od niejednego sezonu, wydaje się, że ten trend utrzyma się na dłużej. Tak naprawdę zamontowanie tego typu fototapety na ścianie w swoim domu czy mieszkaniu to niejako powrót do przeszłości, romantyczna, nostalgiczna nieco podróż w czasie, ukłon w stronę tego, co było kiedyś.

Nowy trend w starym stylu

Pojawiają się zatem dość często kwiatowe printy – lecz dominują wówczas kolory nieco wyblakłe, przydymione, jak gdyby ktoś nałożył na nie specjalny filtr postarzający. Fakt, że poczucie stylu dawnych epok możemy osiągnąć również dzięki zastosowaniu motywu dawnej mapy świata – tego typu fototapety nierzadko pojawiają się zarówno w pokojach dziennych, jak i w pracowniach, gabinetach czy sypialniach.

Nie brakuje także odniesień rowerowych – cykliści lub same ich pojazdy nierzadko spotkać możemy na fototapetach utrzymanych w stylu vintage. Nie da się ukryć, iż tworzą one bardzo specyficzny klimat ciepła i przytulności – w tego typu wnętrzach wręcz słychać, jak tli się domowe ognisko. Nawet modele nieco bardziej minimalistyczne (na przykład faktury przeróżnych materiałów budowlanych czy też tkanin) nie stają się zimne, nadal dominuje tu przytulność, którą mieszkańcy domu czy mieszkania pragnęli uzyskać. Kartki wyrwane z gazet czy książek – tego typu fototapet vintage także nie brakuje. Spotykane są nie tylko w prywatnych mieszkaniach czy domach, lecz także i w salonach kosmetycznych i fryzjerskich oraz w biurach i siedzibach firm.

Fototapety w stylu vintage to tak naprawdę cała feeria barw, ogromne możliwości w zakresie wzorów – każdy jest w stanie wybrać coś odpowiedniego dla siebie. niekiedy nawet mieszkanie przeróżnych faktur w jednym pomieszczeniu może dać ciekawy efekt – jednak w przypadku jakichkolwiek wątpliwości radzimy zapytać o zdanie specjalistów kreujących wnętrza. Oni na pewno udzielą każdemu dobrej rady!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertę Vintage i Retro:

https://www.fototap.pl/fototapety/na-sciane/vintage-i-retro
https://www.fototap.pl/obrazy/na-sciane/vintage